Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen wil directie met kwart verkleinen
  • Waymo start testritten met robottaxi in München
  • Opmars Chinese autofabrikanten in Europa houdt aan
  • Zwartboek China (34): opnieuw bewijs dat respect voor Europese regels ontbreekt.
  • Teruglopende vraag duwt Li Auto in het rood
  • Nieuwe slimme veiligheidsfuncties voor Volvo EX60, EX90 en ES90
  • Newsflash: Land Rover stelt elektrische Defender uit
  • Opel stelt de introductie van de nieuwe Corsa uit
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen wil directie met kwart verkleinen

    25 augustus 2026

    Waymo start testritten met robottaxi in München

    25 augustus 2026

    Opmars Chinese autofabrikanten in Europa houdt aan

    25 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Trekhaak Xpeng kan plotseling inklappen

    24 augustus 2026

    Microcars: meer modellen, meer ongelukken

    24 augustus 2026

    Autorijders hebben vaker een conflict met garages

    19 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Goed zo! Veel Nederlanders willen geen Chinese elektrische auto
Opinie

Goed zo! Veel Nederlanders willen geen Chinese elektrische auto

25 september 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De laatste tijd wordt Nederland overspoeld door nieuwe Chinese elektrische auto’s. Daar zitten kneuzen tussen, maar andere modellen weten te verleiden met een aantrekkelijke prijs : prestatie verhouding. Toch wil meer dan de helft van de Nederlanders in de komende 5 jaar geen Chinese elektrische auto kopen of leasen .

Dit blijkt uit onderzoek van Multiscope in opdracht van ElektrischeAutolease.nl onder 1.000 Nederlanders. Autointernationaal.nl was de eerste autonieuws website in Nederland die fel ageerde tegen auto’s uit China omdat dit land feitelijk een dictatuur is dat er maffia-achtige praktijken op nahoudt, grootschalig aan bedrijfsspionage doet, mensenrechten schendt en buurlanden als oud vuil behandelt. Inmiddels is ook de Europese Commissie wakker geworden, want die is terecht een onderzoek begonnen naar illegale staatssteun. Daar is zeker sprake van.

27,2 procent van de respondenten geeft aan morele bezwaren tegen de aanschaf van een (elektrische) auto uit China te hebben. Daarnaast is 50,7 procent van de ondervraagde Nederlanders het eens met de stelling: “Ik overweeg geenzins om in de komende 5 jaar een Chinese elektrische auto te kopen of te leasen”. Van de respondenten geeft 33,8 procent hier een neutraal antwoord op. Slechts een klein deel van de Nederlanders staat dus positief tegenover de aanschaf (of het leasen) van een Chinese elektrische auto. Exact een kwart van de respondenten zou zelfs niet voor zo’n personenwagen opteren als er sprake is van dezelfde kwaliteit voor een aanzienlijk lagere prijs.

 

BYD

Vorige maand werd bekend dat Europa 150 miljard euro economische schade heeft geleden als gevolg van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Veel bedrijven besloten toen, al dan niet gedwongen, om hun Russische activiteiten te staken. Fabrieken moesten voor een habbekrats worden verkocht. Wij Europeanen dragen die schade trots omdat wij niet willen dat een oorlogscrimineel (Vladimir Poetin) de dienst uit gaat maken in de randen van Europa. Ook autofabrikanten hebben daarom hun biezen gepakt. Chinese spelers zijn massaal in dit gat gesprongen en verdienen daar nu goud geld. BYD is daar één van. Met dat geld wordt de verovering van de Europese markt gefinancierd.

Bij elke Nederlander of andere Europeaan die een BYD koopt, lacht deze autofabrikant dus in zijn vuistje. Chinese autofabrikanten zijn parasieten die misbruik maken van het conflict tussen Rusland en Oekraïne (waarbij het aantoonbaar is dat het eerste land oorlogsmisdaden begaat) door aldaar hun eigen oorlogskas te financieren. Van het geld dat BYD in Rusland verdient worden, indirect, de reclamespotjes betaald waarmee het merk bij ons schone schijn speelt en met welk bloedgeld importeur Louwman & Parqui zijn zakken vult.

Gelukkig willen veel Nederlanders niks te maken hebben met dit soort misstanden. Het is goed dat de Europese Commissie een onderzoek start naar illegale staatssteun van de regering van China aan autofabrikanten als BYD. Maar het is nog beter als 100 procent van de Nederlanders het eens is met de stelling “Ik overweeg geenzins om in de komende 5 jaar een Chinese elektrische auto te kopen of te leasen”. Zegt het dus voort bij buren, vrienden, collega’s en familie. KOOP GEEN CHINESE AUTO!

 

China

Related Posts

Opmars Chinese autofabrikanten in Europa houdt aan

25 augustus 2026

Zwartboek China (34): opnieuw bewijs dat respect voor Europese regels ontbreekt.

25 augustus 2026

Newsflash: Land Rover stelt elektrische Defender uit

25 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.