Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
  • Nieuwe Hyundai Bayon betrapt
  • In detail: de nieuwe elektrische Nissan Pixo
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz E 300e
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa

    21 september 2026

    Geely zet in op laden in 4 minuten

    21 september 2026

    Nieuwe Hyundai Bayon betrapt

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»BMW blijft koning der Belgen
Verkoopcijfers

BMW blijft koning der Belgen

2 januari 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In België zijn afgelopen jaar wederom veel meer nieuwe auto’s verkocht dan in Nederland, ondanks het het inwonertal fors kleiner is. Een belangrijke reden is dat personenwagens bij onze zuiderburen een stuk goedkoper zijn.

België telt 11,59 miljoen inwoners, oftewel afgerond zo’n 6 miljoen mensen minder dan er in Nederland wonen. Toch werden er in 2023 door onze zuiderburen ruim 100.000 meer nieuwe auto’s gekocht. In België verlieten 476.675 exemplaren de showroom en in ons land afgelopen jaar 369.791 stuks. Een aanzienlijk verschil, ook omdat 2023 vanuit Nederlands perspectief geen slecht verkoopjaar was. Voor België was 2023 echter een matig jaar wat autoverkopen betreft. In 2019 (vóór de wereldwijde corona pandemie) werden daar nog 550.000 exemplaren op kenteken gezet.

BMW2

Dat personenwagens in België minder duur zijn dan bij ons, zie je ook terug in de lijst van bestverkochte merken. In Nederland waren de podiumplaatsen in 2023 voor Volkswagen, Kia en Toyota. Geen van allen premium merken, maar in België bestond de top-3 vorig jaar uit BMW (50.579 registraties), Volkswagen (45.272) en Audi (35.396). Er eindigden bij onze zuiderburen dus 2 premium merken op het podium. Ook de vierde plek wordt door een ‘dure’ autofabrikant bezet: Mercedes-Benz met 35.263 registraties.

Kijken we naar de modellen top-5, dan wordt die lijst in België aangevoerd door de BMW X1 met 11.531 registraties, op korte afstand gevolgd door de Tesla Model Y (11.489). Op de plekken 3 tot en met 5 eindigden de Dacia Sandero (10.456), de Volvo XC40 (10.221) en de Toyota Yaris (8962). In Nederland staan de Tesla Model Y (13.758 registraties) en de Volvo XC40 (8.323) ook in de top-5, maar de andere plaatsen zijn voor de Kia Picanto (10.530), de Peugeot 208 (9.007) en de Kia Niro (7.412).

Kijken we naar de procentuele groei, dan waren het in 2023 vooral Tesla, MG en BYD die in België in de prijzen vielen. De laatste Chinese nieuwkomer wist maar liefst 1.263,4 procent meer auto’s in te schrijven dan in 2022! In absolute aantallen gaat het echter om een stijging van 41 personenwagens naar 559 stuks. Daarmee is de zeer ambitieuze Chinese fabrikant van elektrische auto’s nog steeds kleiner dan Jaguar, Lexus en SsangYong in België. Tesla en MG deden het in absolute verkoopaantallen vorig jaar aanzienlijk beter bij onze zuiderburen. De Amerikaanse producent wist 16.012 auto’s in te schrijven (+234,4 procent) en stijgt daarmee van de 20ste naar de 13de plaats. Er is een reële kans dat Tesla dit jaar de de Belgische merken top-10 zal eindigen dankzij de Model Y die spoedig een facelift zal ondergaan. MG weet met 4.990 inschrijvingen (+432,0 procent) de 23ste plek in te nemen. Dit Chinese merk wil haar verkopen in België opnieuw gaan verdubbelen. Daar moet onder andere een betaalbare elektrische hatchback (Opel Corsa-e formaat) voor gaan zorgen.

Waar winnaars zijn, zijn ook verliezers. Het gaat hierbij onder andere om Citroën (6,6 procent lagere verkopen), Fiat (-0,8 procent), DS (-5,8 procent). Is het toeval dat dit alle drie Stellantis merken zijn? Gelukkig waren er voor dit autoconcern ook dochters die wel positieve verkoopresultaten konden melden: Peugeot pluste 0,7 procent, het aantal inschrijvingen van Alfa Romeo steeg met 100,4 procent en die van Jeep met 49,2 procent.

 

België BMW

Related Posts

BMW iX3 bereikt mijlpaal van 100.000 bestellingen

19 september 2026

Newsflash: hete Mazda 3 keert terug

16 september 2026

Newsflash: nieuwe Audi RS Q5 wordt 639 pk sterk

15 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.