Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1
  • Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen
  • Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek
  • Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht
  • Newsflash: Hyundai stopt met de i30
  • Autohandelaren wachten tot Prinsjesdag op meer duidelijkheid over Youngtimer regeling
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

    20 juni 2026

    Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen

    19 juni 2026

    Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek

    19 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Ford verliest voorlopig nog niet de Focus
Economisch nieuws

Ford verliest voorlopig nog niet de Focus

3 februari 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
FordSaarlouis5

Ford heeft zijn Europese plannen bijgesteld. Oorspronkelijk was het Amerikaanse autoconcern voornemens om de productie van de Focus al begin 2025 te staken en om in hetzelfde jaar te beginnen met de ontwikkeling van een geheel in eigen beheer ontwikkelde elektrische auto in de fabriek in het Spaanse Valencia. Maar nu de vraag naar elektrische auto’s tegenvalt, staat dat plan op losse schroeven.

Het idee is nu om de Focus nog tot eind november 2025 door te bouwen in de fabriek in het Duitse Saarlouis. Maar voor wat betreft de sluiting van deze site: uitstel betekent geen afstel. De autoproductie in Saarlouis zal onherroepelijk worden gestaakt. Maar met vakbond IG Metall is nu een sociaal plan overeengekomen waarbij 1.000 van de bijna 4.000 werknemers van de fabriek tot eind 2032 een baangarantie krijgen.

Voor de rest van het personeel komt er een vertrekregeling. Eind april vertrekken in Saarlouis de eerste 700 werknemers. Het personeel dat niet kiest voor een afvloeiingsregeling wordt omgeschoold en komt in dienst van een ander bedrijf. Zij krijgen 80 procent van het laatste verdiende salaris. IG Metall heeft het over het duurste sociaal plan van de regio. De bond wil toeleveranciers van de fabriek in Saarlouis er toe bewegen dat zij voor hun personeel een vergelijkbare regeling gaan treffen.

Als de productie van de Focus eind november 2025 in Saarlouis wordt beëindigd, dan zal Ford in Duitsland alleen nog in Keulen auto’s bouwen. Het laatste exemplaar van de Fiesta liep daar afgelopen jaar van de band en nu wordt de site gereed gemaakt voor de op Volkswagen techniek gebaseerde, volledig elektrische SUV genaamd Explorer. De levering van dit model moet in de zomer op gang komen. Op dezelfde basis zal Ford vanaf 2025 in Keulen een SUV-Coupé gaan bouwen. Dat model gaat wellicht Capri heten.

Ford heeft in 2022 weliswaar toegezegd dat in hetzelfde jaar in Valencia een volledig in eigen beheer elektrische auto in productie zal gaan, maar die belofte dient in de categorie ‘eerst zien, dan geloven’ gearchiveerd te worden. Een woordvoerder van de Amerikaanse autofabrikant zegt nu namelijk dat de in 2022 gemaakte keuze niet hetzelfde is als een “definitief besluit”. Als men in Valencia, waar nu enkel nog de Kuga van de band rolt (eerder bouwde de site de Fiesta en de grote middenklassers Mondeo / S-Max / Galaxy; in april zal de laatste Transit de poorten verlaten), nu nattigheid voelt dan is dat begrijpelijk.

Bij autofabrikanten (of politieke partijen) in crisis zie je vaak een ‘reshuffle’. Ford lijdt nu bijna 35.000 euro verlies op elke verkochte elektrische auto. Met de gisteren sterk afgeprijsde Mustang Mach-E kan het tij niet worden gekeerd. Noch met de F-150 Lightning pick-up, waarvan de productie onlangs werd verlaagd om de output “in lijn te brengen met de vraag”. Ford verdient wel goud geld met modellen die een verbrandingsmotor onder de kap hebben. Met name op de Bronco (een Noord-Amerikaanse concurrent van de Jeep Wrangler) en de Ranger pick-up zit een dikke winstmarge. Ook aan de Focus wordt blijkbaar nog geld verdiend. Dat is reden voor Ford om deze middenklasser nog even door te bouwen.

 

Ford Ford Focus

Related Posts

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

Newsflash: Citroën vindt de C4 Picasso opnieuw uit

1 juni 2026

Newsflash: Chrysler krijgt de Fiat Grizzly

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.