Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?
  • Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring
  • Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto
  • Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto

    4 november 2026

    Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

    4 november 2026

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?

    4 november 2026

    Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring

    4 november 2026

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Sterke stijging importwaarde Chinese elektrische auto’s
Testcentrum

Sterke stijging importwaarde Chinese elektrische auto’s

1 juni 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
China2

De importwaarde van in Nederland verkochte Chinese elektrische auto’s lag vorig jaar 13 keer hoger dan in 2022. Dat blijkt uit een analyse van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In totaal werd er voor 1,1 miljard euro aan elektrische auto’s uit China geïmporteerd. In 2022 was dat nog maar voor 100 miljoen euro. Slechts een derde van de geïmporteerde auto’s blijft daadwerkelijk in Nederland. De rest wordt doorgevoerd naar het buitenland. De importwaarde van Chinese auto’s die voor de Nederlandse markt zijn bestemd, lag in 2023 op 400 miljoen euro.

Het aandeel van Chinese elektrische auto’s dat op de Nederlandse wegen rondrijdt neemt dus toe. Vorig jaar kwam 16 procent van de geïmporteerde plug-in hybride en elektrische auto’s voor de Nederlandse markt uit China. Een jaar eerder was dat nog 3 procent. Qua importwaarde is het aandeel kleiner (5,3 procent in 2023 en 1,4 procent het jaar daarvoor), omdat Chinese auto’s relatief goedkoop zijn.

De toename van het marktaandeel heeft mede te maken met het feit dat Chinese elektrische auto’s veelal goedkoper zijn dan modellen van westerse concurrenten. Dat komt doordat de personenwagenfabrikanten uit het Aziatische land financieel gesteund worden door hun regering in Beijing.

De Europese Commissie wil daarom de importheffingen op Chinese elektrische auto’s verhogen, al is het alleen maar omdat die nu met 10 procent belast worden. Andersom rekent China een invoerbelasting van 15 procent. Maar het besluit is uitgesteld tot na de Europese verkiezingen. De voorgenomen importheffingen komen na een onderzoek van de Europese Commissie, dat vorig jaar oktober aangekondigd werd. Hoewel deze inventarisatie nog niet is afgerond, is inmiddels wel klip en klaar dat China vals spel speelt. Daarom kunnen er nu al importheffingen ingevoerd worden.

Hoewel de Chinese personenwagen bezig is met een flinke inhaalrace, ligt Duitsland nog met een importwaarde van 4,3 miljard euro nog ver voor. De waarde van stekkerauto’s die afkomstig zijn van onze oosterburen en in Nederland verkocht werden, is afgelopen jaar met 41,8 procent gestegen.

In totaal importeerde Nederland afgelopen jaar 750.000 auto’s. Daarvan werd een kwart miljoen exemplaren direct doorgevoerd naar een ander land. Ruim 6 van de tien geïmporteerde auto’s had alleen een verbrandingsmotor, terwijl 22 procent volledig elektrisch was. Hybride modellen namen 15 procent voor hun rekening. Begin 2024 telde Nederland bijna 1,3 miljoen volledig elektrische of stekker hybride auto’s; een stijging van 31 procent op jaarbasis.

Voormalig Volkswagen topman Herbert Diess vindt de opmars van de Chinese elektrische auto overigens goed nieuws. Hij is daarom tegen hogere importheffingen. Volgens hem vertraagt dat de energietransitie. Diess benadrukt dat de wereld juist “heel blij” moet zijn dat China zoveel investeert in duurzame technologieën. De voormalige topman reageert hiermee op de plannen van ‘Brussel’ om na de verkiezingen hogere importheffingen op Chinese elektrische auto’s in te voeren. De Verenigde Staten heeft overigens al besloten om de invoerbelasting te verhogen naar 100 procent.

De huidige directie van Volkswagen liet eerder ook al weten dat hogere taxen op Chinese elektrische auto’s weinig nut zullen hebben. Maar deze autofabrikant is niet bepaald objectief. Volkswagen namelijk een aanzienlijk marktaandeel op de Chinese automarkt. Ook in het segment voor elektrische personenwagens. In het afgelopen kwartaal werd ruim een derde van de totale verkoop van het VW concern gegenereerd door lokale automerken waarin het Duitse bedrijf een belang heeft.

 

China Elektrisch Europa Nederland

Related Posts

Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

4 november 2026

Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom

3 november 2026

Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”

3 november 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.