Onlangs is er onderzoek gedaan naar welke auto’s probleemloos minimaal 400.000 kilometer kunnen afleggen? Regelmatig worden er reportages gepubliceerd van individuele exemplaren die een hoge kilometerstand hebben behaald. Een wetenschappelijk antwoord op de vraag welke auto’s de langste levensduur hebben, kan daarmee niet worden gegeven. Dat zat het Amerikaanse autoplatform ‘I See Cars’ niet lekker. Die besloot daarom in 2013 te onderzoeken welke modellen de grens van 250.000 mijl (het equivalent van 402.000 kilometer) kunnen halen.
Toyota komt als winnaar uit de bus. Terwijl automodellen gemiddeld een kans van 8,6 procent hebben om deze kilometerstand te bereiken, bieden producten van dit Japanse merk tot 4 keer zoveel kans. Bovenaan de lijst eindigde de Tundra. Eigenaren van dit pick-up model hebben een kans van 36,6 procent om probleemloos de grens van 402.000 kilometer te overschrijden. Maar er zijn meer Toyota modellen die een lange adem blijken te hebben.

Het onderzoek is gebaseerd op de analyse van ruim 402 miljoen voertuigen. Uit deze gegevens blijkt dat moderne auto’s steeds duurzamer worden. Karl Brauer, senior analist bij I See Cars, legt uit: “Veel consumenten denken nog steeds dat de levensduur van een auto eindigt bij 160.000 kilometer. Uit ons laatste onderzoek blijkt echter dat zelfs 320.000 kilometer voor veel voertuigen niet het einde betekent”.
De full-size SUV’s, die populair zijn in de Verenigde Staten, domineren de lijst van voertuigen met de langste levensduur en nemen 16 van de 30 plaatsen in. Ook pick-ups zijn volop aanwezig, met 8 modellen bovenaan de lijst. Naast Toyota staan ook modellen van Honda, Chevrolet, GMC en Nissan op de lijst, waarbij Honda na Toyota de tweede plaats inneemt met 6 voertuigen in de top-30.
De onderzoekers benadrukken dat duurzame modellen een aantrekkelijke optie zijn voor consumenten die op zoek zijn naar zo veel mogelijk waar voor hun geld, nu de prijzen van nieuwe en gebruikte auto’s stijgen. “Het feit dat zoveel modellen een lange levensduur hebben, is goed nieuws voor kopers die hogere aanschafkosten willen compenseren met een lange gebruiksduur”, vervolgt Brauer.
Naast de SUV’s en pcik-ups maakten ook een aantal sedans indruk, waaronder de Toyota Camry en de Honda Accord. Opvallend genoeg staan in de top-30 alleen Amerikaanse voertuigen en modellen van Japanse merken. Alhoewel, opvallend: uit menige enquête naar de tevredenheid van autobezitter over hun vierwieler, blijkt dat Europese auto’s in dit opzicht zwak presteren.
