Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Audi plaagt opnieuw met de Q6 e-Tron Sportback
Toekomstplannen

Audi plaagt opnieuw met de Q6 e-Tron Sportback

2 oktober 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AudiQ6eTronSportbackPlaag2

Audi zal op de Autosalon van Parijs de Sportback versie van de nieuwe Q6 e-Tron presenteren. Deze carrosserievariant, die onthuld zal worden op 14 oktober, werd afgelopen juni al aangekondigd, maar nu is er een nieuwe teaser. Daarmee wil Audi dus maximale aandacht genereren voor de Q6 e-Tron Sportback.

Het gamma van veel SUV modellen van Audi is niet compleet zonder een Sportback variant. Dat is bij de elektrische Q6 e-Tron niet anders. De carrosserievariant met de sterker aflopende daklijn zal met dezelfde aandrijflijnen leverbaar worden als de reguliere koetswerk uitvoering. Dit betekent dat de basisversie 252 pk sterk is en over achterwielaandrijving en een 83 kWh accupakket beschikt. De Performance variant onderscheidt zich met 306 pk en 100 kWh, De Quattro versie heeft een tweede elektromotor en dat zorgt voor een systeemvermogen van 388 pk. De accu is identiek. Omdat die tweede accu zich op de vooras bevindt, is er sprake van vierwielaandrijving. De SQ6 beschikt daar ook over en heeft eveneens het 100 kWh accupakket. Het verschil zit hem, naast uiterlijke wijzigingen, in het systeemvermogen. Dat bedraagt bij de SQ6 liefst 490 pk.

Audi combineert de teaser met de mededeling dat Euro NCAP de Q6 e-Tron de hoogste veiligheidsscore van 5 sterren heeft toegekend. De elektrische SUV werd beoordeeld op de criteria ‘bescherming van volwassen inzittenden’, ‘veiligheid van kinderen’, ‘bescherming van kwetsbare weggebruikers’ en ‘standaard beschikbare assistentiesystemen’. Op alle fronten noteerde de Q6 e-Tron uitstekende resultaten. Audi claimt dat die ook van toepassing zijn op de nieuwe Sportback versie.

De testers van Euro NCAP waarderen de bescherming van volwassen inzittenden met 91 procent, bijna de maximaal haalbare score, waarmee ze aangeven dat de Q6 e-Tron optimale bescherming biedt. Voor het eerst bij een Audi model werden ‘post-crash functies’ (inclusief redding data voor hulpdiensten en e-call) beoordeeld. Daarbij scoorde de Q6 e-Tron zeer goed.

Met een score van 92 procent in de categorie ‘kind veiligheid’ is de Q6 e-Tron momenteel ‘Best in Class’ onder alle tot nu toe geteste auto’s in 2023 en 2024. Functies die verder gaan dan de vereisten dragen hieraan ook bij. Zo is de Q6 e-Tron één van de weinige modellen in zijn klasse met een 3-tal ‘i-Size-zitplaatsen’: 2 achterin en 1 op de voorpassagiersstoel (‘i-Size’ is een veiligheidsnorm voor kinderzitjes die in 2013 in Europa werd ingevoerd en die ongelimiteerde compatibiliteit tussen kinderzitje en auto garandeert). De voorste passagiersstoel in de Q6 e-Tron is uitgerust met automatische uitschakeling van de passagiersairbag voor kinderzitjes die naar achteren gericht zijn; de Audi ‘begrijpt’ wanneer die moet worden uitgeschakeld. De beveiligingssystemen zijn verder verbeterd voor de plaatsing van kinderzitjes en bieden optimale bescherming voor kinderen van uiteenlopende lengtes.

 

Audi Q6 e-Tron

Related Posts

Bingo! BMW iX3 heeft eerste multitest overwinning binnen

14 maart 2026

Audi klanten zijn ‘not amused’

1 december 2025

Nu al: upgrade voor Audi Q6 e-Tron

1 december 2025

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.