Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Smart #2: 21.800 euro
  • Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant
  • Mini kleedt de Cooper JCW aan met originele accessoires
  • Cupra vernieuwt e-Hybrid-gamma en introduceert ABT-Line pakket
  • Autoverkopen België: BMW blijft marktleider
  • Verkeersboetes: Nederland laat veel toe, maar straft hard
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz C 300 4Matic
  • Waarom BMW, Mercedes en Volkswagen tot de grootste verliezers op de aandelenmarkt behoren
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Smart #2: 21.800 euro

    5 augustus 2026

    Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant

    5 augustus 2026

    Mini kleedt de Cooper JCW aan met originele accessoires

    5 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Winstdaling dwingt Mercedes tot forse kostenbesparingen
Economisch nieuws

Winstdaling dwingt Mercedes tot forse kostenbesparingen

13 februari 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Zoals eerder al door Autointernationaal.nl werd voorspeld heeft Mercedes nieuwe bezuinigingen aangekondigd. Op die manier wil de autofabrikant de winst herstellen. En door af te slanken, denkt Mercedes beter de strijd aan te kunnen gaan met de concurrentie. Dat moet leiden tot hogere verkopen.

De autodivisie van Mercedes rapporteert over 2024 een winstdaling van 40 procent. Tegenvallende verkoopresultaten op de belangrijke Chinese en Duitse markten zijn de belangrijkste oorzaak. In Europa bleef de vraag onder het niveau van vóór de pandemie en in China kozen consumenten vaak voor goedkopere elektrische modellen van lokale autofabrikanten. Op concernniveau bedroeg de winstdaling 31 procent en bleef er ‘slechts’ 13,6 miljard euro aan de strijkstok hangen.

In 2022 sprak Mercedes de verwachting uit dat zij, onder gunstige marktomstandigheden, een rendement op de omzet van 14 procent zou halen. En als het tegen zou zitten, altijd nog 8,1 procent. Maar die doelstelling wordt niet gehaald. Voor dit jaar rekent Mercedes namelijk op een winstmarge tussen de 6 en 8 procent. Dat dit lager is dan in 2024 komt door een verwachte winstdaling van 15 procent. Mercedes laat weten dat de door de nieuwe Amerikaanse president geplande verhoging van de importtarieven het bedrijf 1 miljard dollar aan winst kunnen gaan kosten. De omzet daalde met 4,5 procent naar 145,5 miljard euro.

Om in de toekomst toch weer een winstmarge van dubbele cijfers te kunnen realiseren, zal Mercedes de productiekosten met 10 procent verlagen. De broekriem moet sowieso aangehaald worden omdat het bedrijf somber gestemd is over 2025. Het vooruitzicht is dat de inkomsten op groepsniveau dit jaar aanzienlijk onder de resultaten van vorig jaar zullen liggen. De verkoop zal naar verwachting lager zijn dan de 1,98 miljoen voertuigen die in 2024 werden verkocht.

Beleggers hadden gehoopt op minimaal 2 miljoen auto’s, omdat daarmee de productiecapaciteit beter wordt benut. Om hen tegemoet te komen, gaat Mercedes nu snijden in haar productiecapaciteit. Landgenoot Audi deed dat al eerder en ook Porsche zet het mes in de hoeveelheid fabriekspersoneel dat zij heeft. Naast reductie van de productiecapaciteit gaat Mercedes ook productie verplaatsen naar Oost-Europa.

“Om het toekomstige concurrentievermogen van het bedrijf in een onzekere wereld te waarborgen, nemen we maatregelen om het bedrijf sneller, slanker en sterker te maken”, zegt CEO Ola Källenius in een verklaring. Tot nu toe is Mercedes duidelijk minder succesvol met haar elektrische EQ modellen dan het het conventioneel aangedreven repertoire. Was het merk met de S-klasse vroeger met afstand marktleider in het topsegment, de elektrische EQS doet het veel minder goed. Tegelijkertijd ziet Mercedes klanten overstappen in een SUV. Huidige S-klasse rijders koezen dan lang niet altijd voor een GLS.

Mercedes

Related Posts

Waarom BMW, Mercedes en Volkswagen tot de grootste verliezers op de aandelenmarkt behoren

4 augustus 2026

Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief

25 juli 2026

Newsflash: Subaru wordt weer spannend

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.