Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’
  • Opladen met een kabel over de stoep: in steeds meer gemeenten mag het
  • Kia steelt de bedrijfswagenshow met de PV7
  • Nieuwe technologieën bepalen de toekomst van Volkswagen
  • BMW presenteert M Performance Parts en accessoires voor de iX5 en de nieuwe X5
  • Kia verwacht in 2030 vooral elektrische auto’s te verkopen
  • Volkswagen Mission Efficiency wil ’s werelds zuinigste elektrische auto worden
  • Het ziet er niet goed uit voor de Alpine A390
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’

    13 september 2026

    Opladen met een kabel over de stoep: in steeds meer gemeenten mag het

    13 september 2026

    Kia steelt de bedrijfswagenshow met de PV7

    13 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

    13 september 2026
    6.0

    Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

    10 september 2026
    8.0

    Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

    8 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Transfer van het jaar: Luca de Meo verlaat Renault
Economisch nieuws

Transfer van het jaar: Luca de Meo verlaat Renault

9 juni 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
DeMeoLuca3

Luca de Meo, sinds 2020 de topman van de Renault Groep, verlaat de autofabrikant. Hij wordt CEO van de luxe producten groep Kering, alwaar CEO en miljardair François-Henri Pinault heeft besloten de functies te scheiden.

Het is de transfer van het jaar in de Franse zakenwereld. Volgens betrouwbare bronnen kondigde Luca de Meo, sinds 2020 CEO van Renault, afgelopen zondag zijn vertrek bij de autogroep aan bij de Raad van Bestuur. Volgens informatie van Autointernationaal.nl bereidt de 58-jarige Italiaanse manager zich voor om over te stappen naar de luxegroep Kering. De Renault Groep bevestigt het vertrek van de CEO in een persbericht. Daarin valt te lezen dat De Meo “met ingang van 15 juli” niet meer werkzaam zal zijn voor de Franse autofabrikant.

Op 63-jarige leeftijd, waarvan hij 20 jaar aan het roer van de familiegroep heeft gestaan, heeft de meerderheidsaandeelhouder en huidige CEO, François-Henri Pinault, besloten om een stap terug te doen, om de bestuursstructuur te reorganiseren en om de functies te scheiden. Hij houdt alleen het voorzitterschap, zo blijkt uit een persbericht. De keuze om de Renault-topman aan te stellen tot nieuwe CEO zal de komende dagen officieel bekend worden gemaakt, zo laat een woordvoerder van Kering (eigenaar van o.a. Gucci) weten.

Bij de Renault Groep, waar De Meo 5 jaar lang achter het stuur heeft gezeten, zal er een wervingsprocedure voor een nieuwe CEO opgestart moeten worden. Dat is een tegenvaller, want ook wat betreft de samenwerking met Nissan is het Franse autobouwer terug bij af. Renault en Dacia draaien de laatste tijd goed, maar zijn ook kwetsbaar omdat zij sterk afhankelijk zijn van de Europese afzetmarkt en niet de omvang van de Volkswagen Groep of Stellantis hebben.

De Meo vertrekt op zijn hoogtepunt bij Renault. De onder zijn regie ontwikkelde 5 E-Tech is een verkoop hit en heeft net zoals de Scénic E-Tech de prestigieuze ‘Auto van het Jaar’ titel weten te winnen. Maar in het verleden behaalde resultaten zijn geen garantie voor de toekomst. Er komt een tijd waarin er geen hits gescoord worden. De vraag is dan of de Renault Groep voldoende vet op de botten heeft gekweekt om te kunnen overleven.

De Renault Groep moet dus eigenlijk niet alleen op zoek naar een nieuwe CEO, maar ook naar een nieuwe samenwerkingspartner. Alleen op die manier kan het bedrijf met name de Chinese concurrentie het hoofd bieden. De fusie met Nissan is definitief mislukt waardoor er u gelonkt wordt naar een andere partner,

“Renault is teruggekeerd naar wat Renault vóór 1999 was: een kleine Europese fabrikant, goed geleid binnen dat kader, maar zonder wereldwijde reikwijdte”. Met deze uitspraak, gedaan door Carlos Ghosn, wordt de spijker op z’n kop geslagen. Hij vervolgt: “Renault moet innoveren, iets anders doen dan wat traditioneel is”. In een interview omschreef de voormalige baas van het Franse autoconcern de situatie als “zeer precair”, met name vanwege de afwezigheid van de Renault Groep in China en de Verenigde Staten.

Renault

Related Posts

Renault-manager moet Fiat weer aan de praat krijgen

1 september 2026

Stellantis benoemt Arnaud Belloni tot CEO van Fiat, Abarth en Lancia

28 augustus 2026

Wat is er mis met de Renault 4 E-Tech?

21 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026
7.0

Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

4 september 2026
8.0

Gisteren GSi, vandaag GSE: eerste test van de elektrische Power-Corsa

1 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.