Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland
  • Opel Grandland krijgt 22 kW boordlader
  • Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment
  • BMW verlaagt voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting
  • Ferrari verhoogt outlook
  • Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel
  • Amerikaanse fabrikanten dringen aan op permanent verbod op Chinese auto’s
  • BYD is nu al ’s werelds grootste autofabrikant: qua aantal werknemers
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland

    1 november 2026

    Opel Grandland krijgt 22 kW boordlader

    1 november 2026

    Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026

    Honderdduizenden auto’s toch de weg op ondanks mogelijke gebreken

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Thomas Ingenlath keert terug naar Volvo
Autonieuws

Thomas Ingenlath keert terug naar Volvo

1 januari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Thomas Ingenlath keert terug naar Volvo als Chief Design Officer. Bij deze autofabrikant was een vacature aan de top van de ontwerpstudio ontstaan nadat Robin Page was weggekocht door Bentley. Zijn proefstuk aldaar was het tekenen van een auto die verdacht veel op de Volvo ES90 lijkt, maar daar gaat dit nieuwsbericht niet over. Wel over het feit dat de ontstane vacature bij de Zweedse autofabrikant nu is ingevuld.

Ingenlath was slachtoffer geworden van het zogeheten Peter’s Principle. Oftewel dat mensen gepromoveerd worden tot het niveau waarop zij de betreffende baan niet (meer) aankunnen. Ingenlath dacht: “als ik goed ben in het ontwerpen van auto’s, dan ben ik ook vast goed in leiding geven aan een heel merk, namelijk Polestar. Not. Door tegenvallende verkopen bij Polestar werd Ingenlath anderhalf jaar geleden uit zijn functie gezet om plaats te maken voor Michael Lohscheller die even vaak als CEO van automerk wisselde als Diederik Boomsma van politieke partij.

Nu valt er de laatste tijd van alles aan te merken op Volvo, maar niet dat het een rancuneus bedrijf is. De verloren zoon Ingenlath wordt namelijk weer in de armen gesloten door de Zweedse autofabrikant. Volvo doet dit vanwege zijn toewijding “aan visionair design en elektrificatie”. Ingenlath gaat met ingang van 1 februari aan de slag als Chief Design Officer. Zijn benoeming markeert zoals gezegd “de terugkeer van een van de meest invloedrijke ontwerpers in de recente geschiedenis van het bedrijf en versterkt het leiderschap van Volvo op het gebied van design”. Ingenlath zal toetreden tot het Executive Management Team en mag zo vanuit die functie toch een beetje blijven bemoeien met zaken waar hij bij Polestar onvoldoende verstand had (…). Ook zal hij leidinggeven aan de wereldwijde designorganisatie van Volvo voor het gehele portfolio.

“Ik ben verheugd om terug te keren naar Volvo Cars. Design is fundamenteel voor waar Volvo voor staat. Ik kijk ernaar uit om nauw samen te werken met de teams in het hele bedrijf en auto’s te ontwikkelen die onderscheidend, relevant en trouw zijn aan het merk Volvo”, aldus Ingenlath.

Ingenlath was tussen 2012 en 2017 senior vice-president Design bij Volvo, waar hij een belangrijke rol speelde bij het vormgeven van de eigentijdse Scandinavische designidentiteit van het automerk en het vestigen van design als een bepalend element van het bedrijf. Ingenlath was in die periode onder meer verantwoordelijk voor het ontwerp van de Volvo modellen S90/V90, XC40 en de tweede generatie XC90 (pre-facelift).

Zijn 6-jarige carrière als CEO van Polestar was dus geen succes, maar feit is dat de modellen die bij dit merk onder zijn supervisie aan het gamma werden toegevoegd zowel als gedurfd (Polestar 4) als geslaagd (Polestar 3 en 5) omschreven kunnen worden.

“Design is een van de grootste troeven van Volvo en zal ons blijven onderscheiden bij het vormgeven van de toekomst van premium elektrische mobiliteit”, zegt Håkan Samuelsson, de CEO van het automerk. “Thomas Ingenlath zal ons leiderschap op het gebied van design versterken met zijn bewezen ervaring en visie, zodat wij auto’s blijven ontwerpen die onze waarden weerspiegelen en aanslaan bij klanten over de hele wereld.”

Volvo Cars bedankt Nicholas Gronenthal, die als interim-hoofd Global Design heeft geacteerd, voor zijn leiderschap en bijdrage tijdens deze periode en feliciteert hem met zijn nieuwe benoeming tot hoofd Design Americas.

Ingenlath Volvo

Related Posts

Chinese autoconsument is uitgekeken op Volvo

21 oktober 2026

Newsflash: Volvo EX40 nadert zijn pensioen

17 oktober 2026

Volvo boert verder achteruit en schrapt 2.500 banen

16 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.