Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top
  • Verkopen Nissan blijven kelderen
  • Vind jij de BMW X7 te krap? Koop dan een Chinese X5
  • Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug
  • Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief
  • Alfa Romeo introduceert de nieuwe Junior Sprint
  • Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition
  • Exclusief: tweede kans voor Peugeot 408
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top

    1 augustus 2026

    Verkopen Nissan blijven kelderen

    25 juli 2026

    Vind jij de BMW X7 te krap? Koop dan een Chinese X5

    25 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Volvo komt tóch met een nieuwe stationwagen
Toekomstplannen

Volvo komt tóch met een nieuwe stationwagen

De opvolger van de V60 en V90 wordt volledig elektrisch
21 januari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
VolvoV90witteAchtergrond

Volvo heeft geluisterd. Naar de vele merkfans die zich op internetfora druk maakten over het feit dat het Zweedse automerk dacht wel zonder nieuwe stationwagen modellen te kunnen. “Niets is minder waar”, zo luidde de kritiek. Volvo heeft de boodschap begrepen en besloot om alsnog een nieuwe stationwagen te gaan ontwikkelen.

Dit nieuwe model, die waarschijnlijk ‘EV70’ gaat heten, staat inmiddels op de tekentafel. Dat bevestigt Michael Fleiss, Chief Strategy and Product Officer bij Volvo, in een interview. Hij laat weten dat men in Göteborg tijd heeft voor dit product nu de EX60 is gelanceerd.

Op dit moment kunnen stationwagenfans men alleen nog maar de V60 kopen bij Volvo. Vorig jaar werd de V90 uit productie genomen. Omdat de ES90 ook een grote achterklep heeft, werd dit model tot opvolger van de grote stationwagen bestempeld. En anders kunnen klanten terecht bij een SUV model van Volvo, zoals de XC60, de XC90, de EX90 of de onlangs geïntroduceerde EX60.

Maar over een paar jaar kunnen wij dus een compleet nieuwe stationwagen van Volvo verwachten, zo laat Volvo-directielid Michael Fleiss weten. Hij is bij het Zweedse automerk verantwoordelijk voor de strategie en het productaanbod. Het wordt waarschijnlijk een model dat gebruikmaakt van dezelfde basis als de nieuwe, elektrische EX60. Reken dus op een forse actieradius (meer dan 800 kilometer), ultrakorte oplaad tijden en maximaal 680 pk vermogen. Het is nog niet duidelijk welke naam de elektrische stationwagen krijgt, maar ‘EV60’ ligt niet voor de hand omdat dit reeds een typeaanduiding van de Renault Mégane is én omdat Genesis, het premium merk van Hyundai, deze letter/cijfer combinatie gebruikt voor een elektrisch model. Daarom is ‘EV70’ aannemelijker. Dat past mooi bij een auto die lager wordt dan de EX60, maar tegelijkertijd ook langer. Bovendien kende de V70 een grotere populariteit dan de V90 (fraai, maar ook onhandelbaar groot en prijzig).

Fleiss noemt het “logisch” dat Volvo met een spirituele opvolger voor de V70 komt. “Wij hadden de afgelopen jaren alleen andere prioriteiten, waardoor wij stationwagens noodgedwongen uit ons gamma hebben moeten schrappen”. Over recent geïntroduceerde modellen als de EX30, EX90 en ES90 zegt hij: “Het hielp ook niet dat met name de software in deze nieuwe Volvo’s ons slapeloze nachten bezorgde. Maar dat probleem hebben we inmiddels opgelost, dus is het tijd voor de volgende stap”.

De modelnaam ‘EV70’ heeft aan dat de nieuwe stationwagen van Volvo eerder een concurrent voor de Audi A6 Avant e-Tron en de BMW i5 Touring wordt dan voor de Peugeot e-308 SW en de Mercedes-Benz CLA EQ Shooting Brake. De Volkswagen ID.7 Tourer wel een concurrent, ook omdat dit model inmiddels veel kopers weet te trekken. Dat toont aan dat de autoconsument anno 2026 zeker open staat voor een laag model mits het een praktische stationwagen is.

Autointernationaal.nl verwacht dat de ‘EV70′ pas op zijn vroegst in 2029 in de Nederlandse Volvo showrooms te vinden zal zijn. Er resteren dan nog maximaal 5 volle jaren om een versie met verbrandingsmotor (lees: plug-in hybride aandrijflijn) te kunnen verkopen in de Europese Unie. Die periode is te kort voor Volvo om de ontwikkelingskosten terug te winnen, ook omdat elektrische auto’s in landen als Denemarken en Zweden tegen die tijd een marktaandeel van meer dan 90 procent zullen hebben (Noorwegen is nu al hard op weg naar volledige elektrificatie). Kortom, op een PHEV versie van de stationwagen hoeven we dus niet te rekenen.

Stationwagon Volvo

Related Posts

Volvo krijgt pak slaag in China

13 juli 2026

Winstkrimp voor Volvo

10 juli 2026

Vlaamse Volvo fabriek is gered

8 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.