De Renault Groep heeft haar jaarresultaten voor 2025 gepubliceerd. Die worden gekenmerkt door een groei van de omzet tot 57,9 miljard euro en een solide operationele marge. Voor de Renault Groep is dit reden om haar prognose voor 2026 te verhogen.
De genoemde omzet van 57,9 miljard euro betekent een stijging van 4,5 procent ten opzichte van het in 2024 bereikte resultaat. De groei werd gedreven door hogere verkopen van de 3 complementaire automerken (naast Renault zijn dat Dacia en Alpine), gestimuleerd door de uitrol van het Internationale Strategieplan en de versnelling van de elektrificatie.
Operationeel handhaafde de Renault Groep een solide marge van 3,6 miljard euro, wat neerkomt op 6,3 procent van de omzet. Het nettoresultaat van de groep bedroeg een verlies van 10,9 miljard euro. Dat werd grotendeels veroorzaakt door boekhoudkundige effecten in verband met het belang dat de Renault Groep in Nissan heeft.
De financiële positie van de Renault Groep versterkte zich met een record netto financiële positie voor de automotive-activiteiten van 7,4 miljard euro per 31 december 2025. De vrije kasstroom bedroeg 1,5 miljard euro.
Voor 2026 verwacht Renault een operationele marge van circa 5,5 procent van de omzet in een, zoals het bedrijf zelf omschrijft, complexe omgeving, en een vrije kasstroom uit de automobielsector van circa 1,0 miljard euro, inclusief 350 miljoen euro aan dividenden van Mobilize. Op middellange termijn streeft de Groep naar een operationele marge tussen de 5 en 7 procent van de omzet, waarbij de ondergrens aanzienlijk hoger ligt dan in het verleden.
In december 2025 verhoogde ratingbureau S&P Global Ratings de lange termijn kredietwaardigheid van de Renault Groep van BB+ naar investment grade BBB- met stabiele vooruitzichten.
