Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes GLB vs. Peugeot 5008: welke 7-persoons elektrische SUV moet je kiezen?
  • Prijs vergelijking Lotus Emira 420 Sport
  • Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom
  • Volkswagen viert 50 jaar GTI groots op Wheels Mariënwaerdt
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 4
  • Geely topman Li Shufu geeft het stuur uit handen
  • Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 8
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Lotus Emira 420 Sport

    18 augustus 2026

    Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom

    18 augustus 2026

    Volkswagen viert 50 jaar GTI groots op Wheels Mariënwaerdt

    18 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes GLB vs. Peugeot 5008: welke 7-persoons elektrische SUV moet je kiezen?

    18 augustus 2026
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition
Introductienieuws

Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition

2.000 euro goedkoper
24 juli 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Lexus heeft de basisuitvoering van de LBX, die tot nu toe naamloos door het leven ging, herdoopt tot Preference Edition. What’s in a name? Wel, een 2.000 euro lagere prijsstelling. Daardoor is de kleinste Lexus nauwelijks duurder dan de technisch vergelijkbare Toyota Yaris Cross.

De prijsverlaging van de instapversie van de LBX heeft mogelijk te maken met het feit dat dit SUV model in tegenstelling tot Yaris Cross in Nederland geen hardloper is. Waar er vorig jaar van de Toyota in Nederland 6.847 stuks op kenteken werden gezet, bleef het aantal registraties van de Lexus op 511 exemplaren steken. In de eerste helft van 2026 waren de verkoopaantallen 2.418 versus 198 eenheden. Ook binnen de Volkswagen Groep zien we dat premium modellen vanwege hun hogere prijsstelling minder in trek zijn dan volumetypes, maar tussen de Toyota Yaris Cross en de Lexus LBX is het verschil wel erg groot.

Importeur Louwman & Parqui probeert daar u wat aan te doen door de instaptarief van de simpelste LBX met 2.000 euro te verlagen naar 35.995 euro. Daarmee is het prijsverschil met de vrijwel even sterke (136 pk versus 130 pk) Yaris Cross nog maar 1.000 euro, want de Toyota heeft in de hiervoor genoemde vorm een prijskaartje van 34.995 euro (de 116 pk hybride variant mag weg voor 31.895 euro). Niet zonder reden heeft de simpelste LBX nu de typeaanduiding ‘Preference Edition’ gekregen. Die naam zou wel eens een voorspellende waarde kunnen hebben. De Preference Edition heeft namelijk exact dezelfde uitrusting als zijn 2.000 euro duurdere, naamloze voorganger.

Is de 35.995 euro kostende LBX Preference Edition zijn meerprijs ten opzichte van de Yaris Cross Hybrid 130 Dynamic (34.995 euro) waard? Wel voor mensen die haast hebben. De Toyota heeft namelijk duidelijk meer tijd nodig (10,7 seconden) om vanuit stilstand naar 100 km/u te accelereren. De Lexus klaart die klus in 9,2 seconden. Autointernationaal.nl vindt dat tijdsverschil erg fors aangezien het vermogensverschil slechts 6 pk bedraagt, maar goed, de Japanners zullen het wel nauwkeurig hebben gemeten.

De Yaris Cross Hybrid 130 Dynamic compenseert zijn tragere sprint echter met een completere uitrusting. Die omvat namelijk een groter infotainmentscherm (10,5 inch), een draadloze telefoonlader en led projector koplampen. De LBX Preference Edition moet het doen met een 9,8 inch scherm, heeft geen draadloze oplader (zit in een optiepakket) en beschikt over eenvoudigere single-led koplampen.

Maar (op afstand te bedienen) automatische klimaatregeling met 2 temperatuurzones is wel van de partij. De Toyota biedt geen airconditioning met verschillende temperatuurzones. Verder heeft de Lexus meer zachte interieurmaterialen. Vooral het dashboard en de portieren voelen daardoor net wat hoogwaardiger aan. Een andere verschil is dat de Yaris Cross Hybrid 130 Dynamic over zwarte lichtmetalen velgen beschikt, terwijl de LBX Preference Edition donkergrijze exemplaren heeft. In beide gevallen zijn de wielen 17 inch groot.

De Lexus is comfortabeler geveerd en beter geïsoleerd, terwijl de Toyota wat strakker (dynamischer) aanvoelt. Voor zaken als stoel- en stuurverwarming of parkeersensoren moet men bij beide modellen een optiepakket aanvinken of een duurdere uitvoering kiezen.

De rest van het leveringsgamma van de LBX blijft ongewijzigd, al verdwijnt de Business Line uitvoering. Dit betekent dat de kleinste Lexus er ook als Elegant, Emotion, Relax, 35th Edition en Cool is. De prijzen van die uitvoeringen veranderen niet.

Lexus LBX

Related Posts

Meer verfijning en stijl: Lexus LBX 35th Edition

1 september 2025

Prijs indicatie Lexus LBX Morizo RR

12 juli 2024

Ook Lexus LBX voortaan als Business Line

1 maart 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.