Officieel beweert het management van Tesla dat de fabriek in het Duitse Grünheide, tegen de trend in, floreert. Maar exclusieve cijfers voor 2025 schetsen een ander beeld. En het nieuwe jaar begint met een nieuwe klap: de fabriek draait momenteel op minder dan 40 procent van haar capaciteit. Dat komt omdat de productie van de Model Y in Grünheide in 2025 dramatisch is gedaald.
De angst voor vakbond IG Metall lijkt bij Tesla enorm groot te zijn. André Thierig, fabrieksmanager van de enige Europese fabriek van de pionier op het gebied van elektrische auto’s, reisde speciaal naar de Verenigde Staten om een video op te nemen met CEO Elon Musk.
Daarin bespreken de 2 heren de vermeende bedreiging die de vakbond voor Tesla vormt. Een versterkte IG Metall zou de positieve ontwikkeling van de fabriek in Brandenburg teniet kunnen doen. “We sluiten de fabriek niet, maar realistisch gezien zullen we hem ook niet uitbreiden”, zegt Musk in de video die woensdag aan de werknemers in Grünheide werd getoond.
Nieuwe cijfers over de productie in Grünheide werpen namelijk twijfels op over de haalbaarheid van een uitbreiding van de fabriek, ongeacht de vermeende bedreiging die door vakbond IG Metall zou worden gevormd. Volgens deze cijfers is de productie in Grünheide in 2025 dramatisch gedaald
