Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Ford in eerste kwartaal verrassend winstgevend
  • Freelander reïncarneert als elektrische SUV
  • Zijn Chinese airbags onveilig?
  • Newsflash: Leapmotor en Stellantis intensiferen samenwerking
  • Prijs vergelijking vernieuwde Skoda Enyaq
  • Dit is de Volkswagen ID.Polo
  • BYD meldt sterkste winstdaling in 6 jaar tijd nu verkopen in China haperen
  • Prijs vergelijking vernieuwde Hyundai Ioniq 6 N
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Ford in eerste kwartaal verrassend winstgevend

    24 april 2026

    Freelander reïncarneert als elektrische SUV

    24 april 2026

    Newsflash: Leapmotor en Stellantis intensiferen samenwerking

    24 april 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Zijn Chinese airbags onveilig?

    24 april 2026
    7.0

    Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

    23 april 2026

    Volkswagen ID.7 Tourer uitgeroepen tot Elektrische Auto van het Jaar

    22 april 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Freelander reïncarneert als elektrische SUV
Toekomstplannen

Freelander reïncarneert als elektrische SUV

De Freelander 8 combineert de looks van een concepstudie met elektrische aandrijving.
24 april 20264 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Freelander is terug. Dit keer niet als instapmodel van Jaguar Land Rover (JLR), maar als zelfstandig merk. De Freelander die je hier ziet, is de ‘8’. Het is de eerste auto van het nieuwe joint venture merk dat de Britten hebben opgericht met het Chinese Chery concern. Mogelijk komt de Freelander 8 ook naar Europa.

Had de originele Land Rover Freelander nog een redelijk handzaam formaat, in gereïncarneerde vorm is hij uitgegroeid tot een zeer grote jongen. Het exemplaar dat op de foto’s te zien is, is officieel nog een ‘studie’, maar de uiteindelijke auto zal naar verwachting later dit jaar met slechts minimale aanpassingen op de Chinese wegen verschijnen.

Het ontwerp is duidelijk geïnspireerd op de Concept 97 die vorige maand werd onthuld, met een diagonale C-stijl die verwijst naar zijn naamgenoot Land Rover. De belangrijkste verschillen met die conceptstudie zitten in de koplampen en achterlichten, terwijl de aan de achterzij scharnierende achterdeuren zijn vervangen door meer conventionele, aan de voorkant scharnierende exemplaren. Het getal ’97’ in de naam van het concept verwijst naar het debuutjaar van de originele Freelander (1997). De Freelander 8 haalt zijn designinspiratie dus bij die inmiddels 29 jaar oude Land Rover. Vanuit dat perspectief zou men kunnen spreken van een retro look. Zo beschikt de conceptstudie over koplampen en een D-stijl die aan het origineel doen denken.

De Freelander 8 is gebaseerd op een 800V elektrische architectuur (IMAX genaamd)en zal verkrijgbaar zijn met een elektrische aandrijving, een range-extender en een plug-in hybride, met laadsnelheden tot maximaal 350 kW. Hij is voorzien van een dubbele luchtvering, een elektronisch sperdifferentieel en een terreinfunctie die, ondersteund door de op het dak gemonteerde lidar-sensor, veranderingen in het wegdek detecteert en automatisch de juiste rijmodus inschakelt. In het geval van de range-extender en plug-in hybride versies fungeert een 1,5 liter turbobenzinemotor als basisunit.  Dat is namelijk de modus operandi van 99 procent van de Chinese autofabrikanten.

Binnenin strekt een groot scherm zich uit over de breedte van het dashboard. Een traditioneel centraal geplaatst touchscreen voor het infotainmentsysteem bevindt zich onder dit brede display. Verder zien we een rij fysieke knoppen. Verdere technische details worden naar verwachting in de komende maanden bekendgemaakt, wanneer de productieversie in China te koop wordt aangeboden.

Hoewel de Freelander 8 in eerste instantie in China wordt gelanceerd, heeft Chery al plannen bevestigd voor uitbreiding naar andere wereldwijde markten, waaronder Europa. Bij ons zal het model volgens het ‘veel voor weinig’ recept worden verkocht. De Freelander is namelijk groter dan de Defender 110, terwijl de prijsstelling hooguit op Discovery Sport niveau zal zijn. Wordt JLR hierdoor opgescheept met een verkoopprobleem voor dit laatste model? Niet echt, want de Britten hebben geen plannen voor een opvolger van de Discovery Sport.

Het is nog niet bekend wanneer de Freelander 8 in Nederland te koop zal zijn. In China zal de auto door Chery worden aangeboden via een netwerk van showrooms die specifiek voor het merk Freelander zijn bedoeld. De 8 is de eerste in een reeks nieuwe Freelanders die wereldwijd te koop zullen zijn. Het merk introduceert de komende 5 jaar elke 6 maanden een nieuw model.

CEO Wen Fei van Freelander heeft eerder gezegd dat geen enkele auto van het merk die naar Europa wordt geëxporteerd een aangepaste versie van een Chinees model zal zijn, maar een op maat gemaakte variant die is afgestemd op de eisen van de Europese markt. “Internationale varianten worden momenteel intensief ontwikkeld en zullen, na de lancering in China, hun intrede doen op de belangrijkste markten ter wereld”, aldus Fei. “We exporteren geen Chinese auto naar de wereld, maar we bouwen vanaf het begin een auto voor heel de wereld”.

Freelander Freelander 8

Related Posts

Newsflash: beter zicht op de nieuwe Freelander

16 april 2026

Freelander Concept 97: vingeroefening voor een comeback

1 april 2026

Newsflash: dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe Freelander

24 maart 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026
8.0

Vrijwel foutloos: test nieuwe Toyota RAV4

1 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.