Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland
  • Opel Grandland krijgt 22 kW boordlader
  • Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment
  • BMW verlaagt voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting
  • Ferrari verhoogt outlook
  • Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel
  • Amerikaanse fabrikanten dringen aan op permanent verbod op Chinese auto’s
  • BYD is nu al ’s werelds grootste autofabrikant: qua aantal werknemers
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland

    1 november 2026

    Opel Grandland krijgt 22 kW boordlader

    1 november 2026

    Porsche introduceert nieuwe generatie infotainment

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026

    Honderdduizenden auto’s toch de weg op ondanks mogelijke gebreken

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Staking bij toeleverancier legt productie Volvo Car Gent stil UPDATE
Autonieuws

Staking bij toeleverancier legt productie Volvo Car Gent stil UPDATE

1 juni 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Aan de fabriekspoorten van het Vlaamse Plasman, een in Gent gevestigde toeleverancier van de auto-industrie, wachten tientallen stakers op het resultaat van de gesprekken tussen vakbonden en directie. De inzet is groot: niet alleen voor de ongeveer 350 eigen werknemers, maar ook voor Volvo Car Gent, waar de eindassemblage al een paar dagen stilligt door een tekort aan onderdelen.

Bij Plasman brak een staking uit nadat duidelijk werd dat het bedrijf achter het net heeft gevist bij een nieuwe opdracht. Werknemers vrezen voor de toekomst van de fabriek, waar door zo’n 180 mensen bumpers worden geproduceerd voor Volvo Car Gent. Omdat de productie bij Plasman stilviel, kreeg Volvo meteen problemen met de beschikbaarheid van onderdelen, waardoor de eigen eindassemblage-lijnen stil moesten worden gezet. Het gaat daarbij op 3 shifts per dag. De 4.000 werknemers zitten nu thuis.

Volgens Marc Staelens, secretaris van de vakbond ABVV, draait het conflict om meer dan één contract. Hij zegt: “Toeleveranciers zijn speelballen van grote autofabrikanten. Elk model moet goedkoper geproduceerd worden. Anders verdwijnen opdrachten naar andere vestigingen of lageloonlanden”. Staelens laat weten dat het vertrouwen al maanden onder druk staat. In april werden acties nog opgeschort nadat de directie extra tijd kreeg om nieuwe opdrachten binnen te halen. Nu blijkt dat die inspanningen niets opleverden. “De mensen hebben behoefte aan duidelijkheid”, zegt Staelens. “Vage beloftes volstaan niet. Wij moeten iets concreets hebben waarmee wij opnieuw naar de werknemers kunnen stappen”.

De situatie toont hoe afhankelijk moderne autofabrieken blijven van hun toeleveranciers. Hoewel Volvo geen partij is in het conflict, ligt een deel van de productie stil door problemen bij één leverancier. “Als het aan de werknemers van Plasman ligt, kan er nog lang gestaakt worden”, aldus Staelens. Bij Volvo worden in Gent elke dag meer dan 1.000 auto’s gemaakt. De achterstand die de fabriek nu oploopt, zal later ingehaald moeten worden. Hoe dat gaat gebeuren, is nog niet duidelijk.

Plasman produceert onder meer bumpers voor Volvo Cars Gent en BMW. In de Gentse vestiging werken ongeveer 350 mensen. 130 daarvan werken rechtstreeks voor Volvo. De staking brak uit nadat duidelijk was geworden dat een verwachte nieuwe order van Volvo niet naar de Gentse vestiging gaat. OP Mobility, een bedrijf in Frankrijk, heeft dat contract binnengehaald. Volgens de vakbonden verdwijnt daarmee een belangrijk deel van het toekomstperspectief voor Plasman. “We hebben al langer duidelijk gemaakt aan de directie dat werk prioriteit nummer 1 is”, aldus Staelens. “Als dat er niet komt, dan is een degelijk sociaal plan nodig. Maar de directie kan op dit moment geen van beide garanderen”.

UPDATE

De staking bij Volvo’s toeleverancier Plasman is voorbij ondanks dat slechts 45 procent van de werknemers het sociaal akkoord steunt. Van een overtuigende goedkeuring is dus geen sprake, maar de uitslag is evenmin reden voor een voortzetting van de staking. Omdat minder dan twee derde van het personeel zich tegen het voorstel uitsprak, wordt het akkoord aangenomen en wordt de autoproductie bij Volvo hervat.

Volvo

Related Posts

Chinese autoconsument is uitgekeken op Volvo

21 oktober 2026

Newsflash: Volvo EX40 nadert zijn pensioen

17 oktober 2026

Volvo boert verder achteruit en schrapt 2.500 banen

16 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.