Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
  • Nieuwe Hyundai Bayon betrapt
  • In detail: de nieuwe elektrische Nissan Pixo
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz E 300e
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa

    21 september 2026

    Geely zet in op laden in 4 minuten

    21 september 2026

    Nieuwe Hyundai Bayon betrapt

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Audi E-tron Sportback Concept Live
Toekomstplannen

Audi E-tron Sportback Concept Live

11 april 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft op de autotentoonstelling van Sjanghai een nieuwe conceptstudie gepresenteerd: de E-tron Sportback. Het showmodel ziet er zeer futuristisch uit, maar de productieversie staat al over 2 jaar in de showroom.

De E-tron Sportback is voorzien van een elektrische aandrijflijn van 500 pk. Daarmee kan de Audi in 4,5 seconden naar 100 km/u accelereren. De actieradius bedraagt (op papier) 500 kilometer. De genoemde 500 pk is alleen in zogeheten boost modus beschikbaar. Het maximum koppel bedraagt dan 800 Nm. Normaliter houdt de E-tron Sportback het bij 435 pk. Het vermogen is afkomstig van 3 elektromotoren: één op de vooras en twee op de achteras.

Een opvallend kenmerk van het design is het verlichte logo. Audi heeft sowieso veel werk gemaakt van de lampen van haar toekomstige cross-over. Zowel vóór als achter worden digitaal aangestuurde Matrix LED lichten gemonteerd. Volgens Audi geven die een uitstekend zicht op de weg zonder tegenliggers te verblinden.

Een autonoom rijdende auto (wat óók de toekomst is), heeft ze natuurlijk helemaal niet nodig, maar toch: techniek die de weg kan ‘lezen’ is dat wel. Koplampsensoren die de omgeving scannen, zijn dan een mooie overgang naar zelfrijdende voertuigen.

De dagverlichting van de E-tron Sportback combineert LED lampen met piepkleine beweegbare spiegels. Daarmee is de Audi in staat om onder meer lichtanimaties te laten zien. Niet alleen om zijn bestuurder te verwelkomen, maar ook om bijvoorbeeld te communiceren met andere weggebruikers. Iets waar de E-tron Sportback ook de 2 ‘lichtvelden’ naast de grille (die elk bestaan uit ongeveer 250 LED lampen) voor gebruikt.

De kenmerkende Singleframe grille van Audi is bij de E-tron Sportback opvallend breed en laag. Het rooster kon niet helemaal worden weggelaten aangezien elektromotoren ook koellucht nodig hebben. De conceptstudie heeft fors uitgebouwde wielkasten om, zo stelt ontwerper Mark Lichte, de vierwielaandrijving te benadrukken en is voorzien van 23 inch grote lichtmetalen wielen.

De buitenspiegels van de E-tron Sportback zijn vervangen door kleine camera’s, die hun beelden op 2 monitoren in de deuren projecteren. Deze technologie zal in de nabije toekomst toegepast gaan worden op productiemodellen van Audi. Het merklogo op de achterzijde doet dienst als derde remlicht.

Het watergekoelde lithium/ion batterijpakket is tussen de assen onder de stoelen geplaatst. Deze positie zorgt voor een laag zwaartepunt en een gewichtsverdeling van 52:48 voor en achter. De E-tron Sportback kan worden opgeladen via een Combined Charging System (CCS), met zowel AC als DC aansluitingen.

De E-tron Sportback zit qua afmetingen dicht bij de A7 in de buurt. Hij is 4,90 meter lang en 1,98 meter breed. Daarmee is hij globaal even groot als de BMW X6. De hoogte van de Audi bedraagt echter slechts 1,53 meter; een verschil van een kleine 20 centimeter met de coupéachtige SUV uit München. De wielbasis komt uit op 2,93 meter. De bagageruimte heeft een capaciteit van 550 liter.

De E-tron Sportback gaat zoals gezegd in 2019 in productie en zal dan het tweede volledig elektrische model van Audi zijn, na de volgend jaar debuterende Q6 E-tron Quattro.

Audi Audi e-Tron Elektrisch

Related Posts

Subsidie voor mensen met een relatief laag inkomen die een tweedehands elektrische auto willen aanschaffen

19 september 2026

Drive pleit voor ander laadpalenbeleid

16 september 2026

Newsflash: nieuwe Audi RS Q5 wordt 639 pk sterk

15 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.