Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?
  • Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring
  • Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto
  • Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto

    4 november 2026

    Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

    4 november 2026

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?

    4 november 2026

    Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring

    4 november 2026

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Audi E-tron Sportback Concept Live
Toekomstplannen

Audi E-tron Sportback Concept Live

11 april 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft op de autotentoonstelling van Sjanghai een nieuwe conceptstudie gepresenteerd: de E-tron Sportback. Het showmodel ziet er zeer futuristisch uit, maar de productieversie staat al over 2 jaar in de showroom.

De E-tron Sportback is voorzien van een elektrische aandrijflijn van 500 pk. Daarmee kan de Audi in 4,5 seconden naar 100 km/u accelereren. De actieradius bedraagt (op papier) 500 kilometer. De genoemde 500 pk is alleen in zogeheten boost modus beschikbaar. Het maximum koppel bedraagt dan 800 Nm. Normaliter houdt de E-tron Sportback het bij 435 pk. Het vermogen is afkomstig van 3 elektromotoren: één op de vooras en twee op de achteras.

Een opvallend kenmerk van het design is het verlichte logo. Audi heeft sowieso veel werk gemaakt van de lampen van haar toekomstige cross-over. Zowel vóór als achter worden digitaal aangestuurde Matrix LED lichten gemonteerd. Volgens Audi geven die een uitstekend zicht op de weg zonder tegenliggers te verblinden.

Een autonoom rijdende auto (wat óók de toekomst is), heeft ze natuurlijk helemaal niet nodig, maar toch: techniek die de weg kan ‘lezen’ is dat wel. Koplampsensoren die de omgeving scannen, zijn dan een mooie overgang naar zelfrijdende voertuigen.

De dagverlichting van de E-tron Sportback combineert LED lampen met piepkleine beweegbare spiegels. Daarmee is de Audi in staat om onder meer lichtanimaties te laten zien. Niet alleen om zijn bestuurder te verwelkomen, maar ook om bijvoorbeeld te communiceren met andere weggebruikers. Iets waar de E-tron Sportback ook de 2 ‘lichtvelden’ naast de grille (die elk bestaan uit ongeveer 250 LED lampen) voor gebruikt.

De kenmerkende Singleframe grille van Audi is bij de E-tron Sportback opvallend breed en laag. Het rooster kon niet helemaal worden weggelaten aangezien elektromotoren ook koellucht nodig hebben. De conceptstudie heeft fors uitgebouwde wielkasten om, zo stelt ontwerper Mark Lichte, de vierwielaandrijving te benadrukken en is voorzien van 23 inch grote lichtmetalen wielen.

De buitenspiegels van de E-tron Sportback zijn vervangen door kleine camera’s, die hun beelden op 2 monitoren in de deuren projecteren. Deze technologie zal in de nabije toekomst toegepast gaan worden op productiemodellen van Audi. Het merklogo op de achterzijde doet dienst als derde remlicht.

Het watergekoelde lithium/ion batterijpakket is tussen de assen onder de stoelen geplaatst. Deze positie zorgt voor een laag zwaartepunt en een gewichtsverdeling van 52:48 voor en achter. De E-tron Sportback kan worden opgeladen via een Combined Charging System (CCS), met zowel AC als DC aansluitingen.

De E-tron Sportback zit qua afmetingen dicht bij de A7 in de buurt. Hij is 4,90 meter lang en 1,98 meter breed. Daarmee is hij globaal even groot als de BMW X6. De hoogte van de Audi bedraagt echter slechts 1,53 meter; een verschil van een kleine 20 centimeter met de coupéachtige SUV uit München. De wielbasis komt uit op 2,93 meter. De bagageruimte heeft een capaciteit van 550 liter.

De E-tron Sportback gaat zoals gezegd in 2019 in productie en zal dan het tweede volledig elektrische model van Audi zijn, na de volgend jaar debuterende Q6 E-tron Quattro.

Audi Audi e-Tron Elektrisch

Related Posts

Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

4 november 2026

Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom

3 november 2026

De elektrische golf overspoelt Volkswagen, BMW en Mercedes

2 november 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.