Fiat start in Milaan een experiment waarbij een Panda Natural Power een afstand van 80.000 kilometer af gaat leggen op groengas, gemaakt met behulp van afvalwater. Dit moet een emissiebesparing van 97 procent ten opzichte van de uitvoering met benzinemotor gaan opleveren.
De proef vindt in samenwerking met de CAP Group, een waternutsbedrijf in het centrum van Milaan, plaats. Testexemplaar is de 80 pk sterke TwinAir Turbo CNG ‘Natural Power’ uitvoering van de Panda, die reeds geschikt is om op gas te rijden (de afkorting ‘CNG’ staat voor ‘Compressed Natural Gas’).
Het zogenaamde groengas is in grote lijnen hetzelfde als aardgas, met als verschil dat het op duurzame wijze wordt gemaakt uit hernieuwbare bronnen. Fiat ziet aardgas als een realistisch alternatief voor benzine en diesel, aangezien auto’s op aardgas vrijwel geen fijn stof en minder stikstofdioxide uitstoten. Met groengas worden de positieve effecten verder versterkt, aldus de Italiaanse autofabrikant. Helemaal als de emissie ‘van bron tot uitlaat’ (well-to-wheel) wordt gemeten.
Fiat heeft berekend dat een Panda op aardgas 31 procent minder uitstoot dan een benzineversie. Vermengd met groengas groeit dat percentage naar 57. Rijdt de Panda puur op groengas dat uit riooldrek wordt gewonnen, dan levert dat zelfs een uitstootreductie van liefst 97 procent op. Hetzelfde percentage zou gelden voor een volledig elektrische auto rijdend op duurzaam opgewekte stroom. Ook levert rijden op gas zo’n 30 (in vergelijking met een dieselversie) tot 56 procent (benzinevariant) kostenbesparing op ten opzichte van respectievelijk benzine en diesel.

De CAP Group zal binnenkort haar eerste tankstation met groengas openen in Milaan. De huidige productiefaciliteit in Bresso levert naar schatting al genoeg groengas om 416 voertuigen jaarlijks 20.000 kilometer te kunnen laten rijden. In Nederland zijn er op dit moment zo’n 150 tankstations waar CNG getankt kan worden en dat aantal groeit gestaag.
Het genoemde groen gas van de Panda wordt gewonnen uit riooldrek dat is geproduceerd in de Niguardo Bresso faciliteit waar CAP Group haar reinigers omzet tot biologische raffinaderijen die in zekere zin rijkdom uit rioolwater halen. Studies, uitgevoerd door de CAP Group, laten zien dat de Bresso faciliteit bijna 342.000 kg groen gas kan produceren. Dit is voldoende om 8,3 miljoen kilometer mee af te kunnen leggen (oftewel 200 keer de omtrek van de aarde).
Groen gas is een biobrandstof gewonnen uit bioafval van boerderijen en het organische gedeelte van afval afkomstig van gescheiden afvalinzameling. Fiat en de CAP Group ondersteunen deze vorm van biologische CNG gezien het potentieel van de vermindering van emissies. De voordelen van groen gas zijn talrijk. Ten eerste gaat het om een hernieuwbare brandstof en is als zodanig vrijwel onuitputtelijk. Verder staat groen gas garant voor lage emissies van verontreinigende stoffen en broeikasgassen. Bovendien zijn er geen verdere aanpassingen vereist aan auto’s die momenteel al op CNG rijden. Het vermindert de afhankelijkheid van olie, zorgt voor werkgelegenheid, draagt bij aan de economische duurzaamheid van landbouw en veeteelt, hergebruikt afval en kan de lokale belasting op afvalverwerking verminderen.
