Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat wil de radicale Multiplay in productie nemen
  • Newsflash: nieuwe Peugeot 208 wordt een game-changer
  • Prijs vergelijking Lancia Gamma HF Integrale
  • Uitstekende verkoopmaand voor Tesla in Europa
  • Ford: na regen komt zonneschijn
  • Leapmotor B10 is nu ‘made in Europe’
  • Prijs vergelijking Renault 4 E-Tech Jogging
  • Meer winst voor General Motors, maar beleggers zijn toch ontevreden
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat wil de radicale Multiplay in productie nemen

    14 oktober 2026

    Newsflash: nieuwe Peugeot 208 wordt een game-changer

    14 oktober 2026

    Prijs vergelijking Lancia Gamma HF Integrale

    14 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Kia Niro is ‘ANWB Occasion van het Jaar 2027’

    13 oktober 2026

    Audi Q7 scoort 5 Euro NCAP sterren

    13 oktober 2026

    Chinese elektrische auto’s kennen een enorme waardevermindering

    12 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Fiat wil de radicale Multiplay in productie nemen
Toekomstplannen

Fiat wil de radicale Multiplay in productie nemen

14 oktober 20264 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het radicale Fiat Multiplay conceptstudie zal in productie worden genomen als een auto voor het hele gezin, aldus de nieuwe Fiat topman, Arnoud Belloni.

De Multiplay, die op de autosalon van Parijs werd onthuld, is een kruising tussen een SUV en een pick-up. Met zijn grote afmetingen en ruime interieur is het duidelijk een eerbetoon aan de Multiplauit 1998; een MPV die met 3 zitplaatsen naast elkaar en een onconventionele styling de binnenruimte maximaliseerde.

In een gesprek met journalisten zei Belloni dat de Multiplay “fantastisch belangrijk voor ons is” en “absoluut betekenisvol is”. Hij voegde eraan toe: “Ik ben er absoluut van overtuigd dat wij een middenklasser in ons assortiment nodig hebben. De enige Fiat naam die wereldwijd, of in ieder geval in Europa, aansloeg voor een auto voor het hele gezin, is Multipla. Ik ben altijd al erg gecharmeerd geweest van MPV’s. Als gezin waren wij dol op dergelijke auto’s. Ik heb een tweeling en toen ik hen kreeg, heb ik een MPV gekocht. Daarna kocht ik een SUV, zoals bijna iedereen.” En ik zei: “Ja, hij is cool, maar ik ben erg teleurgesteld over de hoeveelheid interieurruimte”.

“Ik ben ervan overtuigd dat er ruimte is voor beide (MPV’s en SUV’s) en daarom heb ik bij mijn aantreden bij Fiat prioriteit gegeven aan het ontwikkelen van de volgende generatie MPV. Die zal gebaseerd zijn op SUV-ideeën, want we gaan niet terug in de tijd. Grote wielen zijn een must, maar alles opnieuw geïnterpreteerd”.

Belloni erkende dat er kapers op de kust zijn, zoals Renault, dat op de autosalon van Parijs de E-Space Concept toonde. Verder is er in China nu al sprake van een MPV renaissance. Maar hij laat doorschemeren dat Fiat een duidelijke niche in de markt zou kunnen vinden met een versie van de Multiplay van minder dan 4,5 meter.

Hoofdontwerper François Leboine zei dat de Multiplay een voorstel is voor het “post-SUV”-tijdperk dat de komende jaren wordt verwacht; een poging om een ​​MPV te bouwen die aantrekkelijk genoeg is voor kopers van SUV’s. “De manier waarop wij in de toekomst gaan reizen, is heel anders dan 20, 30 of 40 jaar geleden”, zei hij.

Leboine vertelt dat de Multiplay waarschijnlijk een nicheproduct zal zijn, “in de marge van de automarkt en niet gericht op het imiteren van de concurrentie”. Maar tegelijkertijd is de Multiplay wel een poging van Fiat om “the next big thing uit te vinden”.

Hij zei dat een beslissing over de bouw van de Multiplay afhankelijk zal zijn van “de feedback van consumenten”, en legde uit: “De moeilijkheid voor ons is dat zodra je met innovatie en iets nieuws komt, de markt er misschien nog niet klaar voor is. Je moet daar rekening mee houden en de feedback filteren”.

Hij lichtte toe: “Als we het puur over de haalbaarheid hebben (in plaats van over een businesscase), is alles mogelijk. Dat is punt één. Punt twee is dat niet alles mogelijk is als je de kosten laag wilt houden”. Punt drie is dat als je bij een groot bedrijf als Stellantis werkt, je slim moet zijn in het hergebruiken van bestaande componenten om de prijs laag te houden. Dit is de kern van de zaak: hoe kunnen we een lage prijs hanteren en alle elementen die we in het concept hebben behouden? Of wat is een goed compromis?”

Belloni zei dat het minstens 2 tot 3 jaar zal duren, “als we snel zijn”, voordat er een productieversie verschijnt. Fiat lanceert binnenkort de Grizzly SUV en Grizzly Fastback als onderdeel van een uitbreiding naar het C-segment. Een eventuele productieversie van de Multiplay zou logischerwijs dezelfde basis kunnen gebruiken, of gebouwd kunnen worden op het nieuwe STLA One platform van Stellantis.

Fiat Fiat Multiplay

Related Posts

Newsflash: Fiat’s versie van de 2CV gaat Koala heten

12 oktober 2026

Newsflash: productie Volvo EX60 verloopt moeizaam

12 oktober 2026

Newsflash: Polestar wil een Audi A2 e-Tron concurrent

12 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.