Het is een kwestie van vraag en aanbod. En een gelijkenis met de Amsterdamse woningmarkt: Opel kan de vraag naar de Ampera-e niet aan (de levertijden bedragen bijna driekwart jaar) en daarom denkt het automerk haar volledig elektrische middenklasser flink hoger te prijzen.
In combinatie met het schrappen van de introductievariant leidt dit tot een prijsverhoging van 5.704 euro. Voortaan kan er pas voor 46.699 euro worden ingestapt in de Ampera-e. Toch klinkt deze prijsverhoging dramatischer dan hij is: vanwege de lage bijtelling van 4 procent blijft de Opel aantrekkelijk voor zakelijke rijders.

Bovendien is en blijft het aanbod elektrische auto’s beperkt. Beter een ‘dure’ Ampera-e dan (wegens productieproblemen) helemaal geen Tesla Model 3. Ja, het prijsverschil met andere elektrische alternatieven als de Hyundai Ioniq, Nissan Leaf en Volkswagen e-Golf is groter geworden, maar die hebben allemaal een veel kleinere actieradius.
Het superieure rij bereik van de Ampera-e verklaart de overweldigende belangstelling voor de Opel. General Motors, die de elektrische middenklasser produceert (primair voor haarzelf als Chevrolet Bolt) heeft de vraag onderschat. Het gevolg is lange levertijden. Inmiddels is General Motors geen eigenaar meer van Opel. De regie is nu in handen van PSA, dat van mening is dat een forse prijsverhoging voor de Ampera-e kan helpen om de verliezen bij het merk te stoppen.

Dat de Ampera-e door de prijsverhoging nóg meer een auto voor de zakelijke markt is geworden, blijkt ook uit de typeaanduiding. De Innovation is namelijk omgedoopt tot Business+ en kost dus voortaan 46.699 euro. Er is ook een Business Executive (voorheen: Launch Executive) waarvoor Opel 50.349 euro vraagt.
Verschil tussen de 40.005 euro kostende Innovation en de Business+ is dat de laatste standaard over stoel & stuur verwarming beschikt. Op de bijtelling heeft de tariefaanpassing (de Launch Executive kostte 44.995 euro en werd standaard geleverd met metallic lak; bij de Business Executive is dit een optie) zoals gezegd een geringe invloed, dus zal de zakelijke belangstelling voor de Ampera-e onverminderd groot blijven.

