Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkoop maart: Tesla is grootste premium merk
Verkoopcijfers

Autoverkoop maart: Tesla is grootste premium merk

1 april 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In maart zijn in Nederland 39.126 nieuwe personenauto’s op kenteken gezet. Dat was 6,7 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

Het jaarsaldo, oftewel de verkoop in het eerste kwartaal is 14,4 procent in de min geëindigd. In totaal verlieten 116.124 auto’s de showrooms, tegen 135.680 exemplaren in de periode januari t/m maart 2018. Daarmee behoort Nederlanders tot de minst kooplustigen van Europa.
Vooral particuliere kopers lieten het met een min van 33 procent in de eerste 3 maanden van 2019 afweten. In West Europa werden alleen in het Verenigd Koninkrijk per inwoner minder auto’s verkocht. De grootste kooplust deed zich voor onder de Luxemburgers, gevolgd door de Ieren en de Belgen.

Deels werd dit gecompenseerd door de steeds populairder wordende private lease, maar intussen wordt duidelijk dat de BPM stijgingen als gevolg van de nieuwe uitstoottest hun tol beginnen te eisen. Sinds de invoering van de nieuwe uitstoottest WLTP in Europa op 1 september jl. en de daarmee gepaard gaande hogere aanschafbelasting BPM daalt de autoverkoop.

Eric Wiebes, voormalig staatssecretaris van Financiën, beloofde de Tweede Kamer destijds dat invoering van de nieuwe test geen gevolgen mocht hebben voor de autokoper. Het tegendeel blijkt nu waar en de orderportefeuilles bij dealers en importeurs voor de komende maanden zijn niet bepaald gevuld. De autobranche roept huidig staatssecretaris Menno Snel dan ook op om zo spoedig mogelijk de BPM tabellen te repareren en aan te passen op de nieuwe test. De meeste voertuigen zijn immers exact hetzelfde gebleven, maar hebben op papier een hogere CO2-uitstoot en worden daardoor dus zwaarder met BPM belast. In sommige gevallen kan dat duizenden euro’s schelen. Daarnaast is het modellenaanbod sinds de invoering van de WLTP gedaald. Dit komt mede doordat fabrikanten voor bepaalde uitvoering de certificering niet op tijd hebben verkregen, of de betreffende procedure niet meer de moeite waard vinden met het ook op de aanstaande pensionering van het model. In de eerste maanden na deze wijziging konden veel dealers nog uit voorraad tegen de oude belastingregels voertuigen leveren, maar dat registratie stimulerende effect is verdampt.

Qua merken was Volkswagen in maart koploper met 3.185 registraties (goed voor 8,1 procent marktaandeel), gevolgd door Peugeot (3.003 stuks en 7,7 procent), Opel (2.948 en 7,5 procent), Toyota (2.547 en 6,5 procent) en Kia (2.475 en 6,3 procent). Vooral Renault, normaal gesproken de nummer 2 van Nederland, valt dit jaar op door zeer matige verkopen en bezet in maart de 6de plek in de rangorde oftewel krap voor Tesla dat afgelopen maand begonnen is met de levering van de nieuwe Model 3. Het levert dit merk de 7de plek op in de statistieken.

Merken die in maart hun afzet minimaal zagen halveren, waren in alfabetische volgorde Alfa Romeo (het hele gamma is verkooptechnisch puin) en Smart (de elektrische versies van de ForTwo, ForFour en ForCabrio zijn niet goed genoeg om het merk te kunnen dragen). Audi, BMW, Citroën, Dacia, DS, Fiat, Ford, Jaguar, Mazda, Mini, Nissan, Opel, Renault, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki en Toyota verloren ook marktaandeel. Tesla wist zoals gezegd tegen de trend in sterk te groeien, maar stevig geplust werd er ook door Bentley (dankzij de nieuwe Continental), Honda (in de slipstream van de nieuwe CR-V trokken ook de Jazz en Civic meer kopers), Jeep (voor 99,9 % te danken aan de Renegade en Compass), Mitsubishi (met name de vernieuwe Outlander gaat als een speer) en Volvo (vooral de XC40 was in trek).

De meest geregistreerde merken in het eerste kwartaal waren achtereenvolgens Volkswagen met 13.565 exemplaren en 11,7 procent marktaandeel (een daling van 15 procent ten opzichte van 2018), Opel (ruim 23 procent minder dan vorig jaar, namelijk 9.124 registraties en 7,9 procent marktaandeel), Peugeot (een daling van afgerond 6 procent: 8.890 stuks en 7,7 procent marktaandeel), Ford (15 procent daling: 7.225 en 6,2 procent) en Kia (16 procent daling: 7.043 en 6,1 procent). Renault staat na 3 maanden op de 7de plek met een marktaandeel van 5,1 procent; het laagste niveau sinds decennia.

Vrijwel alle automerken registreerden minder nieuwe personenauto’s dan vorig jaar. Tesla scoort met een verkoopstijging van 134 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van 2018 als één van de beste. Het merk registreerde 2.761 nieuwe auto’s in deze periode; voornamelijk exemplaren van de Model 3 (2.707 stuks).

Het populairste model vorige maand was de Tesla Model 3 met 2.195 registraties en een marktaandeel van 5,6 procent, ruim voor de Ford Focus (1.187 stuks en 3 procent) en de Kia Picanto (965 exemplaren en 2,5 procent aandeel). De meest geregistreerde modellen in het eerste kwartaal waren achtereenvolgens de Volkswagen Golf (inclusief Sportsvan uitvoering 3.626 stuks en 3,1 procent marktaandeel), de Ford Focus (3.567 en 3,1 procent), de Volkswagen Polo (3.402 en 2,9 procent), de Kia Picanto (3.109 en 2,7 procent) en de Tesla Model 3 (2.707 en 2,3 procent).

Nederland

Related Posts

Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top

1 augustus 2026

ING: Meerderheid nieuwe auto’s in 2027 elektrisch

22 juli 2026

Autoverkopen juni: Toyota is top

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.