Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
  • Grootste aandeelhouder eist dat Volkswagen sneller in kosten snijdt
  • Prijs vergelijking Toyota GR Yaris WRE
  • Ik ga op vakantie en neem mee …
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026

    BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

    7 augustus 2026

    Newsflash: Smart #2 in volle glorie

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»BMW en Daimler bundelen mobiliteitsdiensten
Economisch nieuws

BMW en Daimler bundelen mobiliteitsdiensten

11 december 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW en Daimler gaan hun mobiliteitsdiensten clusteren in de gezamenlijke joint venture Your Now. Daarmee willen beide autofabrikanten hun samenwerking intensiveren.

Vanaf 1 januari 2020 gaan de afzonderlijke joint venture bedrijven op het gebied van mobiliteitsdiensten van BMW en Daimler opereren onder de overkoepelende paraplunaam Your Now. De diverse diensten en namen worden naar 3 teruggebracht: Free Now, Share Now en Park Now&Charge Now. De Duitse fabrikanten van premium auto’s zeggen toe meer dan 1 miljard euro te gaan investeren in de nieuwe joint venture Your Now, die ook diensten als het opladen van elektrische personenwagens en parkeerservices omvat.

De beide Duitse autofabrikanten melden dat de 3 platforms in totaal bijna 90 miljoen klanten bedienen, oftewel 44 procent meer dan bij de start in februari dit jaar. De verschillende diensten zijn alles bij elkaar beschikbaar in meer dan 130 steden in de hele wereld.

 

Free Now

Free Now wordt de nieuwe naam voor de taxi en ritten diensten Mytaxi, Beat, Kapten en Hive. Het platform heeft een omzet van meer dan 2 miljard euro en verzorgt ongeveer 300 miljoen ritten in 18 Europese en Latijns Amerikaanse landen. Er zijn meer dan 800.000 chauffeurs aan dit platform verbonden. Meer dan 39 miljoen passagiers maakten dit jaar gebruik van het platform. Onder Free Now valt ook de elektrische scooterservice Hive.

De Duitse autofabrikanten BMW en Daimler laten weten te spreken te zijn over de omzetontwikkeling van de autodeel en mobiliteitsdiensten die onder de naam Free Now gebundeld gaan worden. Zij verwachten dit jaar en in 2020 een verdubbeling van de omzet. Free Now rekent voor dit jaar op een zogeheten bruto handelsvolume (een weerspiegeling van de inkomsten) van 2,4 miljard euro. Topman Marc Berg beseft dat de doelstellingen ambitieus zijn, maar stelt daarbij dat het bedrijf in circa de helft van de 18 steden in Europa en Latijns Amerika waar het momenteel actief is (met in totaal bijna 300 miljoen ritten), al winstgevend is.

Mobiliteitsbedrijven staan steeds meer onder druk om aan te tonen dat zij winst kunnen maken. Dat blijkt onder meer uit de matige aandelenprestaties van Uber Technologies, bekend van de taxi app, en branchegenoot Lyft sinds hun beursdebuut. Het delen van de kosten van schaalvergroting was voor BMW en Daimler eerder dit jaar reden om de krachten op het gebied van de mobiliteitsdiensten te bundelen.

 

Share Now

Share Now is de naam voor Drivenow en Car2Go, de deelauto concepten van respectievelijk BMW en Daimler. Dit platform registreerde sinds begin dit jaar ongeveer 1 miljoen nieuwe klanten, maar winst maken blijft een uitdaging. Daarom wordt Share Now teruggedraaid naar steden waar deze autodeel activiteit winstgevend kan zijn. BMW en Daimler geven aan te gaan onderzoeken waar een verdere herstructurering van dit bedrijfsonderdeel nog meer nodig is.

 

Park Now&Charge Now

Park Now, dat haar hoofdkantoor in Diemen heeft, is de app gebaseerde optie om parkeerplaatsen langs de weg en in parkeergarages te zoeken en te betalen. In 2019 maakten 36 miljoen klanten in 10 Europese landen en in de VS gebruik van deze services. In totaal verwacht deze tak dit jaar 230 miljoen transacties te realiseren.

Charge Now is de benaming voor het laadpaal netwerk en is actief in 30 Europese landen. Het beschikt over 130.000 laadpunten, verdeeld over 400 laadstationbeheerders. Charge Now biedt toegang tot 85 procent van het Europese netwerk aan laadinfrastructuur.

 

Volgende fase

“De aandeelhouders zetten nu koers naar de volgende fase van expansie waarop de focus ligt op winstgevende groei”, zo valt te lezen in een gezamenlijke verklaring. Rainer Feuer, senior vice-president investeringen bij BMW, vult aan: “Wij geloven sterk dat het combineren van de diensten in 3 pijlers de impact en de focus van de joint venture zal versterken in een hoogst concurrerende en snel groeiende omgeving”. Zijn collega Franz Reiner, CEO van Daimler Mobility, voegt daar aan toe; “Wij stippelen de koers uit om duurzame winstgevendheid te bereiken. Tegelijkertijd zijn partnerschappen steeds belangrijker om succes in de markt te bereiken en wat dat betreft staan wij open om bij verdere groei een tandje bij te schakelen”.

 

BMW Daimler

Related Posts

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

BMW start serieproductie van de i3

6 augustus 2026

Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant

5 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.