Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkopen juni: Toyota is top
  • Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed
  • In detail: Lamborghini Urus SE Performante
  • Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor
  • Privacy-experts kritisch op verplichte camera in nieuwe auto’s die afleiding moet voorkomen
  • Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd
  • Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd
  • Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkopen juni: Toyota is top

    1 juli 2026

    Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed

    1 juli 2026

    In detail: Lamborghini Urus SE Performante

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Nissan: Japan komt terecht met nieuw arrestatiebevel tegen Carlos Ghosn
Opinie

Nissan: Japan komt terecht met nieuw arrestatiebevel tegen Carlos Ghosn

23 januari 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Japanse justitie heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Carlos Ghosn, de oud-topman van Renault en Nissan.

De 65-jarige Ghosn werd in november 2018 opgepakt in Japan op verdenking van fiscaal gesjoemel en persoonlijke verrijking. Hij was op dat moment CEO van ­Renault en voorzitter van de Raad van Bestuur van de ­Japanse autofabrikanten Nissan en Mitsubishi, waarmee Renault een ­alliantie heeft.

Na zijn arrestatie werd hij bij de 3 autofabrikanten ontslagen. Sinds april 2019 was hij op borgtocht vrij. Hij had huisarrest in afwachting van een rechtszaak, maar vluchtte eind vorig jaar naar Libanon. Als reden noemde Ghosn het feit dat hij geen vertrouwen heeft in het Japanse rechtssysteem. Daarmee heeft hij overigens wel een punt, want mensenrechten organisaties hebben het Aziatische land op dit punt ook bekritiseerd.

De Japanse aanklagers hebben ook arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 3 personen die Ghosn zouden hebben geholpen Japan te ontvluchten. Daar zit een voormalig lid van de groene baretten bij; een eliteteam binnen het Amerikaanse leger. Voorlopig is Ghosn veilig omdat Libanon geen uitleveringverdrag met Japan heeft. Daarmee ontspringt de topman mogelijk de dans, maar dat zou zeer onterecht zijn.

Ondanks dat er inderdaad wel wat aan te merken is op het Japanse rechtssysteem, stapelden de bewijzen van fraude zich afgelopen jaar op. Je kan niet anders stellen dan dat Ghosn onder werktijd (tijd die hij beter had kunnen besteden aan het concurrerend houden van Nissan) aan zelfverrijking heeft gedaan. Daarmee heeft hij niet alleen deze autofabrikant in een crisis gestort, maar ook Renault. Ghosn is ontmaskerd als een gewetenloze zakkenvuller. Hij hoort dus thuis in het rijtje van de beruchtste bankiers die in 2008 mondiaal voor de financiële crisis zorgen. Met zulke weerzinwekkende figuren hoeven wij weinig medelijden te hebben.

 

Ontslagen bij Nissan

Nissan zal de komende 3 jaar tenminste 4.300 arbeidsplaatsen schrappen. De Japanse autoproducent zal bovendien 2 fabrieken sluiten. Met de plannen moet bij Nissan zorgen voor een lastenverlichting van 4 miljard dollar. De meeste banen zullen op de hoofdvestigingen in de Verenigde Staten en Europa verloren gaan. Daarnaast zal het modellengamma van het merk versimpeld en in sommige gevallen versoberd worden. Concreet betekent dit dat bepaalde modellen geen opvolger zullen krijgen.

Een hooggeplaatste manager bij Nissan zou de situatie bij het bedrijf “zeer zorgelijk” noemen. “Het gaat om overleven”. Eerder stelde Ghosn dat Nissan over 2 à 3 jaar mogelijk failliet gaat. Aangezien er bij de autofabrikant een aantal veelbelovende nieuwe modellen in de pijplijn zit (waaronder nieuwe edities van de Qashqai en X-Trail plus een volledig elektrische cross-over die boven de Leaf in het gamma komt), denkt Autointernationaal.nl niet dat het zo’n vaart zal lopen.

Maar onder leiding van Ghosn is een organisatie ontstaan die dacht op jaarbasis 6 miljoen auto’s te kunnen gaan verkopen. Nissan moet echter blij zijn als het output aantal in het huidige fiscale jaar, dat op 31 maart afloopt, boven de 5 miljoen exemplaren uitkomt. Het gevolg is dus veel te veel overhead en een te grote productiecapaciteit.

Ghosn stelt dat de problemen onder leiding van zijn opvolger, Hirito Saikaka zijn ontstaan. Die nam in 2017 de dagelijkse leiding bij Nissan over. Maar dat is niet terecht. Voor de ontwikkeling van nieuwe auto’s is doorgaans 4 jaar nodig. En het vormgeven aan strategische beslissingen op productie & verkoopniveau vergt niet veel minder tijd. Dit betekent dat de kiem voor de huidige problemen al in 2015 of 2016 werd gelegd. En daarvoor is niemand anders verantwoordelijk dan Carlos Ghosn. Zijn groeiplannen voor Nissan waren roekeloos.

Ghosn Japan Nissan

Related Posts

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug

19 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.