De spelers van Feyenoord rijden al jarenlang rond in auto’s van het merk Opel, maar vanaf komend seizoen zal men de Rotterdamse selectie kunnen zien rondtoeren in modellen van een concurrent: de voetbalclub stapt namelijk over op BMW.
De nieuwe deal geldt voor de komende 4 jaar. Er is een miljoenenbedrag mee gemoeid. want er moeten namelijk circa 140 nieuwe auto’s geleverd worden. Niet alleen voor de spelersgroep, maar ook voor de staf. Daarnaast komen er ook nog speciale bedrijfswagens. De Rotterdamse BMW dealer Breeman speelde een belangrijke rol in de onderhandelingen.
Opel was jarenlang een trouwe partner van Feyenoord. Toen het niet zo lekker ging met de club was de autofabrikant de hoofdsponsor. In de kampioenswedstrijd tegen Heracles Almelo stond het Duitse automerk voor het laatst op het shirt, maar daarna kreeg de deal een andere invulling. Echter, daar komt dus komende zomer ook een einde aan.
De nieuwe deal met BMW is het resultaat van “intensieve gesprekken tussen Feyenoord en alle betrokkenen bij het automerk”, aldus een woordvoerder van de voetbalclub. Behalve Opel was Feyenoord in het verleden ook aan Volkswagen en Toyota verbonden. Het is voor het eerst dat de selectie van de Eredivisie-club in auto’s van BMW gaat rijden.
Het is niet bekend of Opel op een andere manier aan Feyenoord verbonden blijft. De oorsprong van het sponsorschap stamt uit de periode dat de importeur van het automerk haar hoofdkantoor in Rotterdam had. Maar sinds Opel onderdeel is van het Franse PSA concern, worden de beleidsbeslissingen vanuit Amsterdam genomen. Dat staat natuurlijk op gespannen voet met sponsoring van Feyenoord.
Feyenoord is niet de enige club uit de Eredivisie waar de spelers in auto’s van BMW rijden. AZ sloot in het seizoen 2018/2019 al een deal met dit Duitse premium merk en was daarmee de eerste Eredivsie club die zijn spelers in bijvoorbeeld de X6 liet rijden. Ajax-spelers rijden in auto’s van Mercedes, terwijl PSV in 2018 overstapte naar Alfa Romeo.
