De vernieuwde Genesis G80 heeft in eigen land een vliegende verkoopstart gemaakt. Het luxemerk van Hyundai presenteerde de herziene derde generatie op 30 maart, 7 jaar na het debuut van de vorige editie in 2013. De modelreeks zelf stamt uit 2008.
Genesis opereerde geruime tijd onder de vleugels van het moederbedrijf, maar slaat nu haar eigen vleugels uit. Nadat in 2017 de G70 als BMW 3-serie alternatief aan het gamma werd toegevoegd en de GV80 begin dit jaar (de eerste SUV van het merk), zijn de spotlights nu gericht op de vernieuwde G80. Die oogt, kijkend door je wimpers als een Mercedes CLS maar het design van de grille is beslist uniek. Het luchtrooster doet nog het meest denken aan de Jaguar E-type uit de jaren vijftig. Er zijn lulligere auto’s om mee vergeleken te worden.

De herziene sedan is standaard uitgerust met een luchtzuivering systeem. De inzittenden worden verder in de watten gelegd met een indrukwekkende werking stilte aan boord. Door de verbrandingsmotor veroorzaakte vibraties heeft Genesis proberen te elimineren met speciale dempers. De zogeheten Ergo Motion stoelen zijn voorzien van speciale luchtkussens die voor optimale ondersteuning moeten zorgen.
In het dashboard domineert een 14.5 inch groot centraal display. Groot dus, maar groot is niet altijd beter. Tijdens de kennismaking rit in de G80 merkte ik dat het scherm eigenlijk te breed is om alle informatie al rijdend in ogenschouw te kunnen nemen. Maar gelukkig is er de zogeheten Highway Driving Assistance modus, waarmee de Genesis zelfstandig binnen zijn rijstrook kan blijven, evenals autonoom versnellen en remmen. Zelfs in bochten op de snelweg hoefde het stuurwiel zelden handmatig bediend te worden. Je bent geneigd jouw ogen al rijdend in de G80 te sluiten, maar dat is uiteraard onverstandig. De Hyundai Groep loopt voorop bij het toepassen van techniek die zelfstandig rijden mogelijk maakt, maar dat is nog beslist niet hetzelfde als ‘volledig autonoom’.
Het interieur van de G80 is prachtig afgewerkt met veel lichtbruin leder, hout en gelukkig geen overdosis aan losse knoppen of meters. De temperatuur aan boord laat zich eenvoudig instellen, maar de luchtroosters zijn lastig te bedienen en blijven ongeacht de stand in jouw gezicht blazen. Ook het stuur ligt niet prettig in de hand. Vreemd, want na meer dan een eeuw autogeschiedenis zou je denken dat fabrikanten juist dit onderdeel wel onder de knie hebben.
De nieuwe G80 is gebouwd op het derde generatie platform van de Hyundai Groep voor achterwiel aangedreven auto’s. Dit onderstel kenmerkt zich door een lager zwaartepunt en intensiever gebruik van aluminium, waardoor het wagengewicht van de Genesis met 125 kilo is afgenomen. Dat resulteert vervolgens in een lager gemiddeld verbruik. Het topmodel heeft een 380 pk sterje, geblazen 3,5 liter V6 motor en kost ‘full options’ 82 miljoen won.

Het instaptarief van de G80 bedraagt 52 miljoen won. Daarmee is de Genesis in eigen and even duur als de BMW 5-serie en de Mercedes-Benz E klasse. Dat weerhield 22.000 autoconsumenten er op de introductiedag niet van om direct een order te plaatsen voor de G80. Dit cijfer is even hoog als de totale verkopen van de sedan in 2019. Genesis wil op jaarbasis 33.000 exemplaren van de nieuwe G80 gaan verkopen in eigen land.
Genesis wil de nieuwe G80 ook gaan verkopen op de Noord Amerikaanse markt. Daar zijn de verwachtingen hooggespannen want de vorige editie won de ‘2020 J.D. Power Vehicle Dependability Study’ in de categorie ‘midsize premium cars’. Oorspronkelijk was het debuut op de Noord Amerikaanse markt gepland voor de tweede jaarhelft, maar die tijdsplanning kan vanwege het corona virus vermoedelijk de prullenbak in. Maar al rijdend in deze Koreaanse schoonheid vergeet je wellicht even dat er zoiets is als een wereldwijde pandemie.

