Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
  • Export Chinese auto’s naar Europa explodeert
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»PSA komt met milde hybride techniek
Toekomstplannen

PSA komt met milde hybride techniek

8 november 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Autofabrikant PSA zet de tweede stap op het gebied van hybride voertuigen. Na plug-in hybride techniek die al beschikbaar is voor diverse modellen van de groep, biedt de Franse autbouwer vanaf 2021 een tweede vorm aan: MHEV oftewel eenvoudige milde hybridisatie. Een compleet nieuwe plug-in hybride architectuur is gepland voor 2023.

De elektrificatie van de aandrijflijnen is een noodzaak voor alle autofabrikanten om de CO2-uitstoot van hun modellen te verlagen en om te kunnen voldoen aan de Europese emissievoorschriften. In deze race neemt PSA een positie in de voorhoede in. Maar het aanbod aan volledig elektrische modellen en oplaadbare hybride versies is nu nog relatief beperkt. Dit betekent dat de Franse groep het aantal geëlektrificeerde modellen in alle segmenten zal moeten verhogen.

Naast de volledig elektrische modellen op basis van het CMP / e-CMP platform en de oplaadbare hybride versies die alleen met de technische basis EMP2 verkrijgbaar zijn, heeft PSA momenteel niets te bieden. Hoewel veel fabrikanten niet oplaadbare of milde (MHEV) hybride systemen aanbieden, ontbreken deze technologieën nog steeds in het aanbod van de Franse groep. Maar daar komt volgend jaar verandering in.

De MHEV versies komen beschikbaar in 2 verschillende vormen. Deze technologie, die een kleine batterij en een 48 Volt startdynamo combineert, debuteert in de herfst van 2021 in de toekomstige Peugeot 308. Het MHEV systeem zal samenwerken met de 1.2 PureTech benzinemotor met 3 cilinders en zal beschikbaar zijn op de uitvoeringen met een handgeschakelde 6 versnellingsbak. Modellen met automaat zullen, vanaf 2022, profiteren van een nieuwe elektrisch aangestuurde transmissie met dubbele koppeling, e-DCT, ontwikkeld met Punch Powertrain. Deze nieuwe versnellingsbak vervangt de huidige EAT8 automaat die door Aisin wordt geleverd en die uit Japan komt. Deze e-DCT transmissie heeft het voordeel dat hij in Frankrijk wordt vervaardigd in de PSA fabriek in Trémery, nabij Metz. Aan de andere kant heeft hij volgens interne bronnen het nadeel van een PRF (Manufacturing Revenue Price) die minder concurrerend is dan andere oplossingen. In het bijzonder de E-Tech technologie van Renault, die PSA nauwkeurig onder de loep heeft genomen, is goedkoper maar PSA topman Carlos Tavares heeft zijn veto uitgesproken over zaken doen met deze grote rivaal.

PSA gaat tegelijkertijd haar stekker hybride aanbod ‘democratiseren’. Dit betekent dat er in 2021 plug-in varianten aan het gamma zullen worden toegevoegd met 150 pk of 180 pk. Basisunit blijft de 1.6 PureTech motor met als transmissie de e-EAT8 automaat van Aisin. Het gaat daarbij om voorwiel aangedreven plug-in hybride versies die primair bestemd zijn voor de nieuwe DS 4, de volgende generatie Opel Astra en de derde editie van de Peugeot 308. De minst krachtige (150 pk) van de 2 nieuwe uitvoeringen zal worden uitgerust met een kleinere batterij, met als gevolg een kleinere elektrische actieradius, maar daar staat een aantrekkelijkere prijs tegenover.

Vanaf 2023 schakelen alle modellen op basis van het EMP2-platform over naar de nieuwe technische basis VMP (Vehicle Modular Platform). Dat is geschikt voor diverse aandrijfvormen en stelt PSA in staat een groter volledig elektrisch aanbod aan te bieden, maar ook geëlektrificeerde thermische versies dankzij hybride techniek (mild en oplaadbaar). Het VMP platform zal worden ingehuldigd door de derde generatie van de Peugeot 3008. Dit betekent dat deze populaire SUV vanaf dan ook beschikbaar zal zijn in een volledig elektrische uitvoering. Tegelijkertijd zal hij ook profiteren van goedkopere plug-in hybride varianten en van de MHEV aandrijflijn met de e-DCT transmissie van Punch Powertrain. De bijbehorende batterij wordt ‘made in France’ dankzij de ACC joint venture die PSA gevormd heeft met Total en Saft en waarbij ook een belangrijke rol is weggelegd voor Opel.

Elektrisch Hybride PSA

Related Posts

Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren

13 augustus 2026

Leaserijders met elektrische auto zorgen 2 keer per dag voor piekbelasting

12 augustus 2026

Einde aan prijsstijging elektrische occasions

12 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.