Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Geely compenseert verkoopkrimp in China met sterke exportgroei
  • Mercedes stopt met de EQE
  • Dit is de vernieuwde C-klasse met benzinemotor
  • Autoconsument zorgt voor kleurrecessie
  • Toyota Corolla: multimiljonair viert zijn 60ste verjaardag
  • China: Duitse autolobby verandert van schouder
  • Geveild voor een recordbedrag: de eerste elektrische Ferrari
  • De nieuwe Aston Martin Valen oogt sinister en dat is waarschijnlijk ook de bedoeling
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Geely compenseert verkoopkrimp in China met sterke exportgroei

    16 augustus 2026

    Mercedes stopt met de EQE

    16 augustus 2026

    Dit is de vernieuwde C-klasse met benzinemotor

    16 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Europa: Toyota bemachtigt podiumplaats
Verkoopcijfers

Autoverkopen Europa: Toyota bemachtigt podiumplaats

10 juni 20216 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In mei is het aantal registraties van nieuwe personenwagens in Europa met 73,7 procent gestegen in vergelijking met vorig jaar, tot in totaal 1.083.795 eenheden. Desondanks ligt het resultaat van vorige maand nog ver onder de 1,4 miljoen auto’s die in mei 2019 werden verkocht. Op jaarbasis (januari t/m mei) staat de verkoopteller nu op 5.204.398 personenwagens. Dit saldo ligt 31,1 procent onder het niveau van vorig jaar. De forse dalingen in de eerste 2 maanden van 2021 woerden gecompenseerd door stijgingen in maart, april en mei.

Diverse nationale markten kenden sterke volumewinsten, waarbij het Verenigd Koninkrijk de grootste stijging noteerde (+674,1 procent) tot 156.737 auto’s. De 3 andere belangrijke automarkten van de EU deden het ook goed in mei: Frankrijk pluste met 46,4 procent, Italië met 43,0 procent en Duitsland met 37,2 procent. Elk van de 4 grote markten boekte dit jaar tot dusverre procentuele stijgingen met dubbele cijfers: Italië (+62,8 procent), Frankrijk (+50,1 procent), het Verenigd Koninkrijk (+42,5 procent) en Duitsland (+12,8 procent). Voor Nederland was het groeipercentage in mei 72,5 procent, maar op jaarbasis is er nog steeds sprake van een achterstand in het aantal registraties ten opzichte van dezelfde periode van 2020 (-2,4 procent).

Merkjan/mei-20mei-20jan/mei-21mei-21 =
Volkswagen11,5%11,0%11,1%11,7%o
Peugeot6,1%6,5%6,7%6,0%o
Toyota5,5%5,1%5,9%5,8% + +
Skoda5,5%5,2%5,4%5,8% o
BMW5,7%5,1%5,9%5,8% + +
Audi5,3%5,3%5,3%5,7% +
Renault6,3%7,3%5,5%5,6% – –
Mercedes-Benz5,9%6,1%5,6%5,1% – –
Fiat4,1%5,1%4,3%4,6% o
Ford5,3%5,2%5,0%4,5% – –
Seat3,3%2,7%3,6%4,1% + +
Kia3,6%3,4%3,9%4,1% + +
Hyundai3,5%3,4%3,6%4,0% + +
Opel/Vauxhall4,3%4,0%4,3%4,0% o
Citroën4,0%4,4%4,1%4,0% o
Dacia3,0%4,1%2,8%2,7% – –
Volvo2,4%2,3%2,6%2,3% +
Nissan2,6%1,8%2,2%1,7% – –
Mini1,4%1,2%1,5%1,4% + +
Mazda1,2%1,2%1,2%1,4%+
Jeep0,9%1,2%1,1%1,0%o
Land Rover1,0%0,6%1,2%1,0%+ +
Porsche0,6%0,7%0,6%0,6% –
Mitsubishi1,1%1,1%0,6%0,6% – –
Honda0,7%0,4%0,5%0,6% o
Lancia0,4%0,4%0,4%0,4% o
Jaguar0,4%0,3%0,4%0,4% +
Lexus0,4%0,3%0,4%0,4% +
DS0,4%0,4%0,3%0,3% – –
Smart0,1%0,1%0,3%0,3% + +
Alfa Romeo0,3%0,3%0,2%0,2% – –

Op concern- en merkniveau deed de Volkswagen Groep goede zaken: deze speler op de Europese automarkt wist haar marktaandeel in mei te vergroten van 25,2 procent naar 28,0 procent. Alle volumemerken droegen een steentje bij. De verkopen van Seat namen met liefst 163,5 procent toe. Dat is niet zozeer aan het gamma te danken (al zijn de afzetcijfers van Cupra er ook in opgenomen), maar aan het feit dat afgelopen maand op diens thuismarkt Spanje 177,8 procent meer personenwagens werden verkocht. Dat is veel meer dan het Europese gemiddelde.

Het marktaandeel van Stellantis lipe terug van 22,3 procent naar 20,7 procent. Dat kwam doordat Fiat, Citroën, Jeep, DS en Alfa Romeo ondermaats presteerden. Dat Lancia een nieuwe kans krijgt van Stellantis is geen gekkenwerk: dit merk verkocht in mei 89 procent meer exemplaren van de oude, maar nog steeds stijlvolle Ypsilon. Maserati komt niet op de radar voor, maar pluste in mei wel met 122,1 procent; een teken dat de nieuwe hybride uitvoering van de Ghibli aanslaat.

De terugval in marktaandeel was het grootst bij de Renault Groep. Alle merken presteerden ondermaats. Met name Dacia en Lada lieten het afweten. Voor wat betreft het Roemeense merk kan opgemerkt worden dat de Duster blijkbaar dringend toe is aan een facelift. Verder blijft de A110 sportwagen van Alpine een moeilijk verkoopverhaal. Renault lijkt het meer en meer van het B segment te moeten hebben (Clio, Captur, Zoé). Met name de rol van de Espace, (Grand) Scénic en Talisman lijkt uitgespeeld. Deze modellen zullen dan ook dit jaar uit productie worden genomen.

De Hyundai Motor Groep wist in mei bijna even veel marktaandeel te bemachtigen als het Renault concern. Dat is vooral te danken aan Kia, dat in Europa op een lichte voorsprong staat ten opzichte van het moedermerk. Toch doet ook Hyundai het uitstekend. Dit merk kan bovendien de komende tijd 2 belangrijke nieuwe troeven in stelling brengen: de budgetvriendelijke Bayon (een B segment SUV) en de imago versterkende, want richting wijzende en kunstig vormgegeven Ioniq 5. Dat Kia desondanks op winst staat, is de danken aan de Ceed modellijn, die de Europeaan meer aanspreekt dan het i30 gamma van Hyundai.

BMW gaat in het premium segment aan kop, zowel op concernniveau als bij de merken. De autofabrikant uit München wist in mei duidelijk harder te groeien dan de concurrenten uit Ingolstadt en Stuttgart. Dat is te danken aan de nieuwe 2-serie Gran Coupé, de nog kraakverse 3-/4-serie en het sterke SUV aanbod. Mini bracht de afgelopen maanden minder groot nieuws, maar dit merk profiteert duidelijk van het feit dat er afgelopen maand op haar thuismarkt 674,1 procent meer auto’s werden verkocht.

De Toyota Groep zal ook niet ontevreden zijn over de in mei gerealiseerde verkoopresultaten. Vooral omdat de Japanners met het hoofdmerk een podiumplaats hebben weten te bemachtigen. Dus vóór bijvoorbeeld Ford of Renault. Dat is indrukwekkend, maar precies volgens plan van Toyota dat in 2025 minimaal 1,5 miljoen auto’s wil verkopen in Europa. De nieuwe Yaris Cross zal daar zeker aan gaan bijdragen. Lexus pluste 102,7 procent in mei, maar in absolute aantallen blijft dit merk een kleine speler in het premium segment. Al kan de nieuwe NX zeker het marktaandeel helpen vergroten.

Voor de rest zien wij een duidelijk verlies aan marktaandeel bij Ford en Mercedes. Maar niemand presteerde zo slecht als Mitsubishi, dat totaal niet wist te profiteren van de aantrekkende Europese autoverkopen. Bij dit merk daalde de afzet ook in absolute zin, met als gevolg een marktaandeeldaling van 1,1 procent naar 0,6 procent. Dat is fors. Gelukkig lijkt landgenoot Honda wel op te krabbelen en Mazda deed het in de marge ook goed. Jaguar Land Rover wist in mei zeer krachtig te plussen (met 180 procent), maar dat komt natuurlijk door het herstel van de autoverkopen op de thuismarkt.


Europa

Related Posts

Export Chinese auto’s naar Europa explodeert

13 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.