Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Officieel: Lamborghini is nu een SUV specialist
Verkoopcijfers

Officieel: Lamborghini is nu een SUV specialist

20 juli 20214 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Autointernationaal had zo zijn twijfels toen Lamborghini de Urus lanceerde. De carrosserieverhoudingen van de SUV waren wel erg merkwaardig. Maar voor, kort door de bocht, mensen met geld maar zonder smaak, maakt dat niet uit, zo blijkt maar weer eens. De Urus heeft namelijk een nieuw productierecord gevestigd. In amper 3 jaar tijd werd de mijlpaal van 15.000 geproduceerde exemplaren bereikt. Daarmee is de Urus de populairste Lamborghini ooit.

De terreinwaardige stier uit het huis van Sant’Agata Bolognese was bovendien voor het tweede jaar op rij de best verkochte Lamborghini. Sinds de Urus in de showroom staat, breekt het Italiaanse merk het ene verkooprecord na het andere. Dit jaar had Lamborghini het beste semester uit haar geschiedenis met 4.852 verkopen. De Urus is goed voor meer dan de helft van de afzet: 57,6 procent om precies te zijn. Dit betekent dat er 2.796 exemplaren van de SUV werden afgeleverd.

Vorig jaar rondde de Urus de kaap van de 10.000 exemplaren, na amper 2 jaar in de prijslijst te hebben gestaan. De Huracan had 4 jaar nodig om dat verkoopresultaat te bereiken. De Aventador stak pas na 9 jaar de grens van 10.000 geproduceerde exemplaren nodig. De Urus die de eer had om het nummer 15.000 te zijn, is bestemd voor een Britse klant, die heeft gekozen voor de speciale Graphite Capsule afwerking die sinds september vorig jaar verkrijgbaar is. De carrosseriekleur is Grigio Keres mat, met Verde Scandal details, terwijl het interieur Nero Ade elementen combineert met Verde Scandal accenten.

Lamborghini meldt dat alle productieplaatsen tot april 2022 zijn vergeven. In de eerste helft van 2021 werden 6,6 procent meer orders genoteerd dan in het vorige recordjaar 2019 toen er 8.205 klanten waren. Kijkend naar het in de periode januari t/m juni geboekte resultaat is het niet ondenkbaar dat Lamborghini op 31 december kan melden dat er meer dan 10.000 auto’s over de toonbank zijn gegaan. Het merk stevent dus opnieuw op een recordjaar af. Meer dan 10.000 auto’s verkopen is een uitzonderlijk resultaat voor een nichefabrikant.

Van de exemplaren die in de eerste 6 maanden van dit jaar aan de man werden gebracht, waren er evenwel ‘slechts’ 1.532 van het Huracan type en 524 stuks van de binnenkort afzwaaiende Aventador modelreeks. Zonder de Urus zou Lamborghini dus een zeer bescheiden speler op de automarkt zijn. Toch is dit voor de Italianen geen reden om de kaarten nu in te zetten op een tweede model. Integendeel: er wordt momenteel hard gewerkt aan een opvolger voor de slechts in geringe aantallen verkopende Aventador. Die krijgt een stekker hybride aandrijflijn met een V12 motor als basisunit.

De opvolger van de Aventador moet in 2023 klaar zijn, zo laat de CEO van Lamborghini, Stephan Winkelmann, in een interview weten. De stekker hybride techniek moet er voor zorgen dat de Italianen kunnen voldoen aan de strenger wordende Europese uitstoot normen. Sant’Agata Bolognese schakelt dus over op elektrificatie, maar houdt tegelijk vast aan haar V12 traditie uit het verleden. Volgens Winkelmann hoeven klanten daardoor niet te vrezen voor verlies aan motorgeluid. Wel is de Aventador Ultimae de laatste sportwagen van Lamborghini met onder zijn kap enkel een 12 cilinder blok.

Het extra gewicht van de stekker hybride aandrijflijn baart de CEO geen zorgen: het gaat volgens Winkelmann namelijk over de verhouding vermogen:gewicht. En voor wat betreft het eerste getal: dat zit bij de Aventador opvolger wel snor. De supercondensator uit de Sián zal zijn weg niet vinden naar dat model. Dat beschouwt Winkelmann als een overgangstechnologie die niet geschikt is om tegen 2025 het volledige Lamborghini gamma mee te elektrificeren en de CO2 uitstoot van het merk met 50 procent te verminderen.

Lamborghini Lamborghini Aventador Lamborghini Urus

Related Posts

Newsflash: Chrysler krijgt de Fiat Grizzly

1 juni 2026

Newsflash: Lamborghini Urus voorlopig niet volledig elektrisch

23 mei 2026

Newsflash: onzekere toekomst voor Seat

22 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.