Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Dankzij export stijgen BYD’s verkopen voor derde maand op rij
  • Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top
  • Verkopen Nissan blijven kelderen
  • Vind jij de BMW X7 te krap? Koop dan een Chinese X5
  • Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug
  • Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief
  • Alfa Romeo introduceert de nieuwe Junior Sprint
  • Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Dankzij export stijgen BYD’s verkopen voor derde maand op rij

    2 augustus 2026

    Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top

    1 augustus 2026

    Verkopen Nissan blijven kelderen

    25 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Verkoop Renault Groep daalt in 2021 wereldwijd met 4,5 procent
Verkoopcijfers

Verkoop Renault Groep daalt in 2021 wereldwijd met 4,5 procent

11 januari 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Renault Groep heeft vorig jaar wereldwijd 2,69 miljoen personenauto’s en bestelwagens verkocht. Dat is 4,5 procent minder dan het jaar daarvoor. In 2020 verkocht het Franse bedrijf 2,82 miljoen voertuigen.

Renault meldt dat het aandeel van de verkoop aan consumenten in de 5 grote Europese markten, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië en het Verenigd Koninkrijk, is gestegen met 6 procentpunten naar 58 procent in vergelijking met 2019, voor de coronapandemie losbrak. Dat is opvallend, want de Franse autoproducent had juist als doelstelling om minder afhankelijk te worden van Europa voor wat betreft haar autoverkopen.

Tot de Renault Groep behoren ook merken als Alpine, Dacia en Lada. Het is het derde jaar op rij dat de groepsverkoop van het concern afneemt. Daarbij ging de verkoop van het hoofdmerk Renault afgelopen jaar met 5,3 procent omlaag naar bijna 1,7 miljoen voertuigen. De afzet van Dacia steeg juist meer dan 3 procent. Renault had in oktober nog gezegd dat er vanwege de tekorten aan chips en andere onderdelen een half miljoen auto’s minder gebouwd konden worden dan eigenlijk was gepland. Het bedrijf zei dat het moeilijk is om te voorspellen hoe die tekorten dit jaar de productie zullen beïnvloeden.

Renault laat weten dat er wel meer duurdere modellen worden verkocht, waaronder (stekker) hybride uitvoeringen van de Clio, Captur, Arkana en Mégane Estate. Renault wil dat in 2030 alle nieuw verkochte auto’s van het bedrijf in Europa elektrisch aangedreven zijn. De jongste stap daartoe is de lancering van de Mégane E-Tech Electric: een compacte hoge hatchback annex cross-over voor het C segment. Dit model heeft vooral vanwege de smaakvolle afwerking goede recensies ontvangen. In technisch opzicht is deze ‘elektrische auto van de nieuwe generatie’ evenwel niet baanbrekend.

De neergang in de verkopen wordt veroorzaakt door het microchip tekort. Dat speelt meerdere autofabrikanten momenteel parten. Door dat tekort kunnen zij minder auto’s leveren. Zo blijkt uit de verkoopcijfers van de Volkswagen Groep dat de wereldwijde verkoop van personenauto’s en bestelwagens in 2021 daalde met 31 procent naar 8,88 miljoen voertuigen. In 2020 verkocht dit concern nog 9,31 miljoen auto’s. Mercedes-Benz trok in het afgelopen jaar 2,43 miljoen klanten voor haar personenauto’s en bestelwagens; een daling van 4 procent vergeleken met 2020. De BMW Groep was in dit gezelschap de witte raaf: de wereldwijde verkopen stegen in 2021 met 8,4 procent naar 2,5 miljoen personenauto’s.

Door de voortdurende chiptekort zetten autofabrikanten in op hoge marktverkopen met margerijke producten. Daardoor zijn diverse basisuitvoeringen tijdelijk niet leverbaar. Daarnaast maken fabrikanten meer werk van elektrische auto’s. Dat is noodzakelijk om aan de emissie-eisen van de Europese Unie te kunnen voldoen. Zo verdubbelde de Volkswagen haar verkopen in het betreffende marktsegment 2021 met 96 procent naar 452.00 duizend eenheden en werd 30 procent van de afzet van het merk Renault gegenereerd met (deels) elektrische auto’s.

Dacia Renault

Related Posts

Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief

25 juli 2026

Sterk eerste semester voor Renault dankzij elektrische auto’s

22 juli 2026

Newsflash: Dacia geeft gas met elektrische modellen

17 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.