Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
  • Elektrische Jeep Compass nu ook als 4xe en Long Range
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026

    Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Volkswagen vernieuwt zijn modellen sneller
Toekomstplannen

Volkswagen vernieuwt zijn modellen sneller

11 maart 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
VolkswagenIDvizzion

Het nieuwe platform genaamd SSP, ingehuldigd door een grote sedan als onderdeel van het zogeheten Trinity project, gaat door alle merken van de Volkswagen Groep gebruikt  worden. Dit onderstel kan de ontwikkelingstijd van toekomstige modellen aanzienlijk verkorten. Met als effect dat de commerciële cyclus van de auto’s van de Volkswagen Groep korter wordt.

Volkswagen gaat de ontwikkelingstijd van zijn voertuigen met 25 procent verkorten. De productietijd van elke auto en de commerciële cyclus van de modellen zullen ook worden verkort. Al in 2014 gaven enkele functionarissen van de Volkswagen Groep aan dat de Duitse gigant de commerciële cyclus van zijn producten, d.w.z. de duur dat zijn auto’s op de markt zijn, wilde verkorten. Van 7 jaar, het gemiddelde voor de meeste fabrikanten, wil men deze cyclus terugbrengen tot 5 jaar.

De autofabrikant uit Wolfsburg kijkt hiervoor vooral naar de strategieën van hightechbedrijven zoals cloudservice providers en smartphonefabrikanten, wiens producten in een constant tempo worden vernieuwd. Dit voorbeeld zal door de Volkswagen Groep worden vertaald naar de autobranche met het eerder genoemde SSP platform. Dat zal als basis dienen voor alle elektrische modellen van de bedrijf (op enkele uitzonderingen na). Andere kenmerken van de SSP platform is een groter belang van de software (die compleet nieuw zal worden ontwikkeld) en zelfgemaakte batterijcellen. Daarbij komt nog de lagere mechanische complexiteit van emissievrije voertuigen in vergelijking met hun thermische equivalenten.

De SSP architectuur wordt in 2026 ingehuldigd. In Europa is de Volkswagen Groep van plan om tussen 2033 en 2035 de productie van modellen met een verbrandingsmotor stop te zetten. “Als de auto geleidelijk wordt omgevormd tot een softwareproduct met elektrische aandrijving, dan moet de ontwikkeling ervan ook op alle niveaus evolueren”. Dit betekent dat software prioriteit krijgt boven hardware. Zo zal het mogelijk zijn om de ontwikkelingstijden met 25 procent te verkorten en dus dat voertuigprojecten in 40 maanden in plaats van 54 maanden nu te voltooien”, kondigt Thomas Ulbrich aan, hoofd technische ontwikkeling bij Volkswagen.

Van een voertuigontwerp op basis van de componenten waar rondom de elektronische systemen zijn ontwikkeld, wil het Duitse bedrijf het focussen op de functionaliteiten en de volgorde van prioriteiten veranderen. Het wil, net als veel van zijn concurrenten, in de toekomst gezien worden als een technologiebedrijf. Tegelijkertijd wil Volkswagen de tijd die aan de productie van elk voertuig wordt besteed, terugbrengen tot 10 uur per auto. Dat nieuws is niet erg geruststellend voor de uiteindelijke kwaliteit en betrouwbaarheid van het betreffende model.

Volkswagen

Related Posts

Newsflash: orderboeken voor BMW i3 gaan eerder open

10 juni 2026

Volkswagen ligt op schema met inkrimping personeelsbestand

6 juni 2026

Volkswagen wint hoger beroep in dieselschandaal

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.