Het budget voor de Subsidieregeling voor Elektrische Personenauto’s Particulieren (SEPP) voor gebruikte auto’s is op. Dit betekent dat er voor de rest van dit jaar geen aanschafsubsidie meer beschikbaar is.
Wie nu wil profiteren van de subsidieregeling voor de aanschaf van een gebruikte elektrische personenauto moet wachten tot volgend jaar. Alleen koopcontracten die zijn afgesloten vanaf 1 januari 2023 komen daarvoor in aanmerking. Het nieuwe subsidiebudget oor gebruikte elektrische personenauto’s is volgend jaar 32,4 miljoen euro groot. Er is dan 2.000 euro per auto beschikbaar. Dat is hetzelfde bedrag als dit jaar. Ook in 2024 bedraagt de subsidie 2.000 euro. In totaal is er dus een jaarbudget voor maximaal 16.200 gebruikte elektrische occasions.
Voor nieuwe elektrische personenauto’s is er in 2023 een subsidiebedrag van 67 miljoen beschikbaar. Per auto gaat het om 2.950 euro. In totaal is er in 2023 dus een budget voor subsidiëring van de aanschaf van maximaal 22.711 nieuwe elektrische auto’s. Het subsidiebedrag bedroeg dit jaar nog 3.350 euro, maar dat gaat in 2023 dus omlaag. In 2024 bedraagt de subsidie nog maar 2.550 euro. De subsidiepot voor nieuwe elektrische auto’s raakte vorige maand al leeg.
Na 2024 verstrekt de Nederlandse overheid geen subsidie meer aan particulieren voor de aanschaf van een nieuwe of gebruikte elektrische auto.
