Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?
  • Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring
  • Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto
  • Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto

    4 november 2026

    Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

    4 november 2026

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?

    4 november 2026

    Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring

    4 november 2026

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Wanbetalingen bij failliet Spyker blijven aanhouden
Economisch nieuws

Wanbetalingen bij failliet Spyker blijven aanhouden

11 oktober 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Spyker saga blijft voortduren. Ondanks talloze toezeggingen van topman Victor Muller om 1,5 miljoen euro aan schuldeisers te betalen, zit curator Dennis Steffens van de failliete sportwagenbouwer nog steeds te wachten op zijn centen. “De grens is bereikt”.

Dat blijkt uit het zojuist verschenen 11de faillissementsverslag, waarin de ergernis van de curator tussen de regels is door te lezen. Dat de curator opnieuw niet is betaald, is overigens niet echt een verrassing. Rondom de voormalige sportwagenbouwer is namelijk al jaren sprake van gebroken beloftes en onbetaalde rekeningen.

De Spyker saga begon in 2014, met het faillissement van marketingdochter Spyker Events. De curator die dat faillissement moest afwikkelen, sloot met Muller een akkoord over de betaling van het boedeltekort. Maar dat geld kwam ondanks aanhoudende toezeggingen van de topman, die kan liegen alsof het gedrukt staat, nooit. Na jarenlang tevergeefs wachten op zijn centen vroeg de curator van Spyker Events uiteindelijk begin 2021 het faillissement van moederbedrijf Spyker NV aan. Een jaar eerder was ook al dochterbedrijf Spyker Services op de fles gegaan.

Ook curator Dennis Steffens, die de laatste 2 faillissementen moet afwikkelen, sloot met Muller een akkoord over de betaling van de financiële tekorten in de failliete boedels. Met bijna 1,5 miljoen euro konden alle schuldeisers alsnog schadeloos worden gesteld. Maar de afgelopen jaren kwam Muller ook deze afspraken niet na. Uit het jongste curatorenverslag blijkt dat de investeerder die begin dit jaar door Muller werd genoemd, afgelopen zomer uiteindelijk niet met geld over de brug is gekomen. Wel zou er een nieuwe investeerder zijn gevonden, die in totaal al een voorschot van 100.000 euro zou hebben betaald.

Nu blijkt dat ook dit geld nooit is gearriveerd bij de curator. “Ondanks meerdere betalingsbewijzen en andere documenten plus contacten heeft de door Muller gepresenteerde investeerder niets betaald”, schrijft Steffens in het verslag. In een toelichting zegt hij dat hij de merkrechten van Spyker nu gaat verkopen, om geld te genereren voor de schuldeisers van de failliete bedrijven. “Ik ben altijd sceptisch geweest over de toezeggingen van Muller. Daarom heb ik destijds de toegezegde betalingen vastgelegd in een contract”, zegt de curator van Spyker NV in een toelichting op het laatste faillissementsverslag. “In ruil voor de tijd die Muller kreeg om iemand met een zak geld te vinden, kreeg de failliete boedel de pandrechten op de merkrechten. Die kan ik dus nu verkopen”.

Steffens benadrukt dat hij Muller ruim de tijd heeft gegeven. “Deze zomer leek het uiteindelijk toch nog rond te komen. Via Teams sprak ik met mensen, die echt heel geïnteresseerd leken. Toen ik een aanbetaling eiste, kwamen er ook daadwerkelijk betalingsbewijzen op tafel. Maar daarna zou er weer sprake geweest zijn van bankstoringen. Sindsdien heb ik er niets meer van gehoord. Nu is de grens bereikt”. De curator zegt “binnen enkele weken” te beginnen met de verkoop van de intellectuele eigendoms- en merkrechten van Spyker. “Via een online platform van verkoopbureau Troostwijk kan de hele wereld daar straks op bieden. Ik ben ervan overtuigd dat ze meer dan genoeg opbrengen”.

Wegens doorlopende kosten zegt Steffens inmiddels ruim 1,7 miljoen euro nodig te hebben om alle schuldeisers schadeloos te stellen.

Spyker

Related Posts

Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)

14 augustus 2026

Reanimatie Spyker dankzij Oekraïense cryptomiljardair

2 juni 2026

Merkrechten Spyker leveren slechts €350.000 op

7 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.