Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
  • Grootste aandeelhouder eist dat Volkswagen sneller in kosten snijdt
  • Prijs vergelijking Toyota GR Yaris WRE
  • Ik ga op vakantie en neem mee …
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026

    BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

    7 augustus 2026

    Newsflash: Smart #2 in volle glorie

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Wie het slimst is, volgt de Skoda rijder
Testcentrum

Wie het slimst is, volgt de Skoda rijder

1 februari 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
SkodaKamiqWit

Welke automerken hebben domme klanten en welke een slimme achterban? Dat is de vraag die de Britse website ScrapCarComparison probeerde te beantwoorden door de link te leggen tussen het logo op een personenwagen en het intelligentieniveau (IQ) van de eigenaar.

De Britse onderzoekers die in 2021 concludeerden dat psychopaten vooral in een Audi of een BMW rijden, vroegen vorige maand 2.024 automobilisten om een lijst van 20 vragen in te vullen. Daarmee zou hun IQ bepaald kunnen worden. De resultaten daarvan werden vervolgens gekoppeld aan het merk van de auto waarmee zij rijden. Het onderzoek is vermoedelijk wel erg kort door de bocht, maar het levert wel leuke borrelpraat op.

Wat blijkt? Van de 22 automerken waarover de onderzoekers voldoende data konden verzamelen, hebben de eigenaren van een Skoda gemiddeld de hoogste IQ: een score van 99,0. De reclameslogan van de Tsjechen (“wie slim is, volgt de Skoda rijder”) is dus niet helemaal uit de lucht gegrepen. Andere automerken met klanten die over een goed stel hersens beschikken, zijn Suzuki en Peugeot. Zij hebben een IQ van respectievelijk 98,1 en 97,8.

Daarna volgen de merken Mini (met een gemiddelde klanten IQ van 97,4), Mazda (95,9), Toyota (95,8), Opel / Vauxhall (95.1), Mercedes-Benz (94,7), Nissan (94,7), Seat (94,7), Citroën (94,3), Hyundai (93,5), Renault (93,4), Audi (93,3), Kia (93,0), Honda (92,9), Ford (92,8),
Volvo (92,4) en Volkswagen (92,3). De top 3 van automerken waarvan de achterban wat minder snug zou zijn, zijn Land Rover, Fiat en BMW.

De uitkomst van het onderzoek is deels onlogisch, maar de aanname dat autoconsumenten een Skoda vooral met hun hoofd kopen en minder met hun hart past wel bij deze uitslag: blijkbaar denken klanten van het Tsjechische merk goed na en doen zij eerst uitgebreid vergelijkend warenonderzoek voordat zij tot aanschaf overgaan. Ietwat kort door de bocht zou je ook kunnen zeggen dat een Land Rover ‘blind’ gekocht wordt. Vooral in Groot-Brittannië heeft dit merk veel fans voor wie geen enkel alternatief bespreekbaar is. Ook niet als de reparatiekosten en de storingsgevoeligheid van een Land Rover bovengemiddeld hoog is. Als je met die beschikbare kennis dan nog steeds zaken doet met dit Britse merk, dan zou jij als “een beetje dom” bestempeld kunnen worden.

De Britse onderzoekers probeerden ook na te gaan of er een verband is tussen het wel of niet kopen van een gepersonaliseerde nummerplaat en het intelligentieniveau. Automobilisten die wél over een dergelijke nummerplaat beschikken, zouden gemiddeld een lagere IQ hebben (92,0) dan respondenten met een normaal nummerbord (94,2). Indien het kopen van een gepersonaliseerde nummerplaat geïnterpreteerd wordt als iets ‘onzinnigs’ dat mensen met een goed gezond verstand nooit zouden doen, dan is deze onderzoeksuitkomst in zekere zin ‘logisch’.

Kan er vervolgens (ook) geconcludeerd worden dat automobilisten met gezond verstand minder snel een auto van een premium merk (zoals Land Rover) koopt dan diegenen die minder rationeel zijn en gevoeliger zijn voor uiterlijk vertoon? Misschien. Het zou verklaren waarom in de top 3 van automerken met de slimste achterban (waaronder ‘Skoda, Simply Clever’) geen premium merk voorkomt, maar dat zij wel 2 keer in de top 3 staan van automerken met de minst slimme klanten.

Autointernationaal.nl kan evenwel geen chocola maken van de onderzoeksuitkomst dat het gemiddelde intelligentieniveau van eigenaren van een elektrische auto relatief laag is (90,2) en dat eigenaren van een benzinemodel het slimst zijn (94,4). Daar tussenin zitten eigenaren van een hybride (93,89) of een dieselmodel (92,9). Neem de resultaten dus met een stevige korrel zout. Een onderzoek van 20 vragen zegt niet alles. Maar dat neemt niet weg dat het amusante kost is.

Related Posts

Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

7 augustus 2026

Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

7 augustus 2026

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.