Nog geen week nadat de Alpine A110 van de gendarmerie van Doubs van de weg raakte, onderging de sportwagen van het snelle interventieteam ERI van Alpes-Maritimes afgelopen zondag 5 november hetzelfde lot. Gelukkig is de schade wederom slechts materieel van aard.
2 exemplaren van de Alpine A110 die beschadigd raakten in een tijdsbestek van 1 week: dat zijn de trieste resultaten van de snelle interventieteams (ERI) van de Franse nationale rijkswacht. Eerder, op maandag 30 oktober, finishte een exemplaar van het peloton van Besançon zijn dienstrit op de snelweg A36. Om nog onduidelijke redenen raakte de bemanning van de Alpine A110 de betonnen beschermmuur van een snelweg in de buurt van Grasse. Het gevolg was een zwaar beschadigde Berlinette. Afgaande op de foto is het goed mogelijk dat ook het chassis beschadigd raakte.

Gelukkig veroorzaakte ok dit ongeval geen gewonden. Maar opnieuw vond het incident plaats op een natte weg. Het valt nog te bezien of het weer en de hoge snelheid de enige factoren zijn. Een mechanisch mankement of een stuurfout van de agent kunnen ook de oorzaak van de crash zijn. De gendarmes, die door Franse media zijn gecontacteerd, hebben tot nu toe geweigerd om vragen te beantwoorden.

Dat er in korte tijd zoveel brokken gemaakt wordt, is opmerkelijk. De chauffeurs van deze voertuigen maken namelijk deel uit van de elite van de Franse rijkswacht. In dit verband volgen zij jaarlijks talloze trainingen. Langzaam maar zeker ontstaat in Frankrijk het vermoeden dat de Alpine A110 niet geschikt is voor regenachtige omstandigheden.
