Eerst Sono Motors en nu Electric Brands: de ontwikkelaar en fabrikant van de elektrische bestelwagen Xbus en de Isetta-kloon Evetta bevindt zich in een diepe crisis. Het bedrijf heeft faillissement aangevraagd.
Het eerste model zal naar verwachting binnenkort in productie gaan, maar het is de vraag of het daar nog van komt. Het faillissement van Electric Brands is een nieuwe domper voor Duitsland dat er maar niet in slaagt om slagvaardig in te spelen op de elektrificatie trend. Ook bij VDL baalt men, want daar zou de Xbus gebouwd moeten gaan worden.

De transitie naar elektrisch rijden mag dan onvermijdelijk zijn, daarmee is niet gezegd dat elk initiatief op dit vlak door de consument met open armen wordt ontvangen. Faraday Future staat aan de rand van de afgrond, VinFast maakt vooral naam als een fabrikant van ’12 automodellen, 13 ongelukken’ en dat is er nog een hele zwik Chinese automerken die het waarschijnlijk niet gaan redden.
Naast de Xbus wilde ElectricBrands ook een elektrische incarnatie van de BMW Isetta (genaamd Evetta) op de markt brengen. Maar nu heeft het Duitse bedrijf dus haar eigen faillissement aangevraagd. De hoge ontwikkelingskosten en de afzwakkende vraag naar elektrische auto’s hebben geleid tot deze stap.
Electric Brands wil nu samen met herstructureringsexperts van Wellensiek Rechtsanwälte und Insolvenzverwalter Partnerschaft Gesellschaft een doorstart proberen te maken. Max Brandt, de CEO van het bedrijf, zegt hierover: “We gaan vooruit en zullen in de komende weken een nieuw lichtgewicht voertuig op de markt brengen. De salarissen voor de komende maanden zijn verzekerd en we staan in nauw contact met onze partners en andere belanghebbenden. De transformatie naar elektromobiliteit is een grote uitdaging die we aangaan met creatieve voertuigoplossingen en een gemotiveerd team”. Dat klinkt ambitieus, maar alles staat en valt natuurlijk of er nieuwe financiers gevonden kunnen worden.
Electric Brands schermt al een paar jaar met de Xbus, een interessant voertuig dat nog aan niemand geleverd is. Plannen om de productie bij VDL op te starten werden zoals gezegd tot op heden niet verwezenlijkt.
