Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?
  • Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring
  • Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto
  • Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto

    4 november 2026

    Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

    4 november 2026

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Hoe goed is de nieuwe Lancia Gamma?

    4 november 2026

    Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring

    4 november 2026

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Grootste gedeelte SEPP occasionsubsidie voor Renault Zoé
Autonieuws

Grootste gedeelte SEPP occasionsubsidie voor Renault Zoé

22 januari 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het grootste gedeelte van de aankoopsubsidie voor gebruikte elektrische auto’s ging in 2023 naar de Renault Zoé. Ook de Nissan Leaf en de Volkswagen e-Golf profiteerden sterk van de SEPP stimuleringsmaatregel om occasionkopers over te laten stappen op een emissievrij model.

Wie vorig jaar als particulier een gebruikte wilde aanschaffen (of een dergelijke auto via private lease wilde gaan rijden), kon aanspraak maken op 2.000 euro aanschafsubsidie. Er was vorig jaar 32,4 miljoen euro beschikbaar, waarvan ruim 28 miljoen euro werd uitgekeerd, verdeeld over 14.161 gebruikte elektrische auto’s, zo blijkt uit gegevens van de Bovag.

Ruim 3,4 miljoen euro van het uitgekeerde totaalbedrag ging naar 1.737 gebruikte exemplaren van de Renault Zoé. Deze Franse occasion was daarmee goed voor 12,3 procent van de uitgekeerde subsidie. De aanschaf van een tweedehands Nissan Leaf werd voor 2,4 miljoen euro gestimuleerd. Het ging hierbij om 1.186 exemplaren die samen goed waren voor 8,4 procent van het totale subsidie bedrag. De Volkswagen e-Golf was in gebruikte vorm (1.076 exemplaren) goed voor 2,1 miljoen euro (7,6 procent). De rode draad: in alle drie de gevallen gaat het om compacte elektrische gezinsauto’s voor doorsnee huishoudens.

De rest van de top-10 van gebruikte elektrische auto’s die in 2023 het meest profiteerden van de aankoopsubsidie bestaat uit de Hyundai Kona (989 exemplaren en 7,0 procent van het subsidiebedrag), de Volkswagen ID.3 (840 en 5,9 procent), de Peugeot e-208 (814 en 5,7 procent), de Fiat 500e (786 en 5,6 procent), de Kia e-Niro (637 en 4,5 procent), de Mini Cooper SE (587 en 4,1 procent) en de Peugeot e-2008 (554 en 3,9 procent). Met uitzondering van de Mini en de Fiat zijn het stuk voor stuk praktische modellen. In totaal gaat het om 14.161 elektrische occasions waarvoor bij de aanschaf werd geprofiteerd van de SEPP subsidie.

Han ten Broeke, algemeen voorzitter van de Bovag: “Deze cijfers laten zien dat de subsidiemaatregel doet wat het moet doen: het stimuleren van betaalbare en praktische elektrische auto’s, die binnen het bereik liggen van de gemiddelde consument. De lijst wordt gedomineerd door elektrische gezinsauto’s enerzijds, en compacte stadsauto’s anderzijds: auto’s voor doorsnee huishoudens”.

Het budget voor de aankoopsubsidie voor een gebruikte elektrische auto is dit jaar 3 miljoen euro minder groot dan in 2023, namelijk 29,4 miljoen euro. Het aanvraagloket opende op 9 januari jl. en inmiddels is er 4 miljoen euro vergeven. Voorwaarden voor het verkrijgen van subsidie bij de aanschaf van een elektrische auto: het model moet volledig emissievrij zijn (stekker hybride modellen komen dus niet in aanmerking voor de regeling), de actieradius dient minimaal 120 km te bedragen en de oorspronkelijke catalogusprijs mag niet hoger zijn dan 45.000 euro.

In totaal heeft het kabinet voor dit jaar ongeveer 87 miljoen euro beschikbaar gesteld om de aanschaf van een elektrische auto door particulieren te stimuleren. Naast de 29 miljoen euro voor occasions is er 58 miljoen euro beschikbaar voor nieuwe exemplaren. De SEPP werd in 2020 ingevoerd. In 2021 was het subsidiebedrag voor nieuwe elektrische auto’s nog 4.000 euro. Het plan was om de regeling stapsgewijs af te bouwen vanuit de gedachte dat elektrische auto gestaag goedkoper zouden worden. Daardoor zou er minder subsidie nodig zijn om mensen over te halen tot de aanschaf van een personenwagen zonder verbrandingsmotor. Maar een nieuw (rechts) kabinet kan voor de periode na 2025 tot ander beleid besluiten.

 

 

Elektrisch Occasion Renault Zoe SEPP

Related Posts

Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

4 november 2026

Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom

3 november 2026

De elektrische golf overspoelt Volkswagen, BMW en Mercedes

2 november 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.