Magna Steyr voert momenteel gesprekken met Chinese autofabrikanten om hun personenwagens in het Oostenrijkse Graz te gaan produceren.
“In de afgelopen 12 maanden hebben Chinese autofabrikanten contact met ons opgenomen”, aldus Magna Steyr president Roland Prettner tijdens een media-evenement in de Oostenrijkse fabriek in Graz (foto onder), waar momenteel modellen als de Mercedes G-klasse worden gemaakt. “We zijn op dit moment in gesprek”, zo voegt hij er aan toe.

Daarnaast meldt Prettner dat een dochteronderneming van Magna International momenteel kijkt naar welke rol zij kan spelen bij de zoektocht van Chinese autofabrikanten naar een geschikte productielocatie in Europa. BYD gaat sowieso een fabriek bouwen in Hongarije, maar sluit een tweede site niet uit. Daarvoor is Turkije in beeld. Ook Chery overweegt om in dit land een autofabriek te gaan bouwen.
Prettner laat weten dat hogere importtarieven van de Europese Unie op auto’s uit China “de spelregels kunnen veranderen”. Fabrikanten uit dit Aziatische land kunnen de invoerbelastingen gaan omzeilen door in onze marktregio auto’s te gaan produceren.
