Hyundai heeft de prijzen van de nieuwe Santa Fe bekendgemaakt. De vijfde generatie van de grootste SUV uit het Europese gamma van de Zuid-Koreaanse autofabrikant verschijnt deze zomer in de showroom en is er vanaf 59.595 euro. Voor dit bedrag krijgt de klant de Hybrid Comfort versie geleverd. Voor slechts 400 euro meer is hij er ook als luxueuzere Plug-in Hybrid met vierwielaandrijving.
De nieuwe Santa Fe is leverbaar in de uitrustingsniveaus Comfort, Comfort Smart, Premium en Premium Plus. De Plug-in Hybrid uitvoering is er bovendien als Black Line. Deze topuitvoering (vanaf 68.995 euro) heeft tal van luxe extra’s, zoals 20 inch lichtmetalen hoogglans zwarte velgen met 255/45 R20 banden, een Bose Premium audiosysteem met 7 luidsprekers plus subwoofer, de Digital Key 2 en elektrisch verstelbare stoelen voorin met ontspanningsfunctie.

Standaard is de Santa Fe voorzien van onder meer 18 inch lichtmetalen velgen met 235/60 R18 banden, led dag verlichting en een 12,3 inch Multimediascherm met navigatie, DAB+, Bluelink en Apple CarPlay/Android Auto. Andere features zijn: een achterspoiler met geïntegreerd derde remlicht (led), elektrisch inklapbare buitenspiegels, getinte ruiten (voor en achter), een achteruitrijcamera met dynamische hulplijnen, cruise control met Stop & Go-functie, Bluetooth met spraakherkenning, een oplaadmogelijkheid voor de telefoon (draadloos), USB-C aansluiting in de voorstoelen (voor de passagiers op de tweede zit rij), flippers voor het regeneratieve remsysteem, verwarmbare stoelen voorin, een verwarmingsmogelijkheid voor het stuurwiel, een derde zit rij (in 50:50 verhouding neerklapbaar), een helling assistent, een Multi Collision Brake System en een noodrem assistent (met voetganger- en fietser herkenning). Verder zijn ‘Over-The-Air’ software-updates mogelijk.

De nieuwe Santa Fe is in vergelijking met zijn voorganger radicaal anders vormgegeven. De designers van Hyundai hebben deze keer de SUV van binnenuit ontworpen, met een ruim en praktisch interieur als uitgangspunt, inspelend op de Koreaanse trend om er op uit te trekken met de auto. Het voertuig wordt zo een integraal onderdeel van de gezinsactiviteit (in het Koreaans ‘Chabak’ genoemd). De ronde vormen hebben plaatsgemaakt voor rechte lijnen met als doel de familie-SUV een krachtige en robuuste uitstraling te geven. Opvallend zijn de koplampen en de achterlichtunits waarin de letter ‘H’ is verwerkt, een subtiele verwijzing naar de merknaam. De koplampen hebben een automatische Smart High Beam functionaliteit.
| Hyundai………. | MercedesBenz… | Nissan……… | Volkswagen….. |
| Santa Fe | GLB | X-Trail | Tiguan Allspace |
| 1.6 T-GDI HEV | 200 Star Edition | e-Power | 1.5 TSI DSG |
| Comfort | Luxury Line | Tekna Plus | R-Line Business |
| 59.595 euro | 59.397 euro | 60.840 euro | 57.990 euro |
In vergelijking met zijn voorganger is de nieuwe Santa Fe een flinke slag groter. De wielbasis groeide met 5 cm naar ruim 2,81 meter en de totale lengte nam met 4,5 cm toe tot 4,83 meter. De nieuwe Santa Fe biedt ruimte aan 628 liter bagage. Met de rugleuning van de tweede én derde zitrij neergeklapt, is dat uit te breiden tot 1.949 liter. Dat is 300 liter meer dan in zijn voorganger. De beenruimte op de tweede zit rij groeide met 2 cm en op de derde rij met 3 cm. Voor nog meer comfort zijn de rugleuningen op de derde zit rij kantelbaar over 10 graden. Wanneer de rugleuningen op de tweede en derde rij worden neergeklapt ontstaat een grote, vlakke laadvloer.

De nieuwe Santa Fe biedt standaard plaats aan maximaal 7 personen. In de versie met 6 zitplaatsen zorgen de luxe, elektrisch verstelbare, onafhankelijke stoelen met armleuningen op de tweede zit rij voor extra comfort voor de passagiers.

Het dashboard heeft achter het stuur een 12,3 inch instrumentarium dat naadloos overloopt in een even groot infotainmentscherm. De Digital Key 2 maakt het mogelijk de Santa Fe te vergrendelen en ontgrendelen via een smartphone of smartwatch. Het systeem maakt gebruik van NFC-technologie (Near Field Communication), wat een hoog beveiligingsniveau zou moeten garanderen. Hyundai noemt dit niet voor niets, want in het verleden bleken auto’s van het merk erg diefstalgevoelig te zijn.

Zoals verwacht mag worden van een moderne auto, is er een uitgebreid pakket actieve veiligheids- en rijassistentiesystemen. Zo houdt Highway Driving Assist 2 (HDA 2) op de snelweg de vooraf ingestelde afstand tot de voorligger en de snelheid aan en blijft de Hyundai (ook in bochten) in het midden van de rijstrook. Wanneer een voertuig direct naast de Santa Fe te dichtbij komt, past HDA 2 de eigen positie op de weg daarop aan om het risico van een aanrijding te beperken. Forward Collision-avoidance Assist (FCA) 2.0 helpt een aanrijding met een obstakel vóór de auto te voorkomen, ook bij het oversteken van kruisingen (FCA-JX) en het doorlopend wisselen van rijstrook. Driver Attention Warning (DAW) waarschuwt de bestuurder wanneer hij of zij tekenen van vermoeidheid toont om zo een potentieel ongeluk te voorkomen. Het systeem kijkt naar het rijgedrag van de bestuurder om afleiding of vermoeidheid te kunnen herkennen. Rear Occupant Alert (ROA) herinnert de bestuurder er met een melding in het instrumentarium aan wanneer een achterportier tijdens de rit onvoldoende is afgesloten, of om te voorkomen dat er iets of iemand op de achterbank achterblijft na het parkeren. De lijst met rijhulpsystemen in de nieuwe Santa Fe omvat bovendien Intelligent Speed Limit Assist, een Rear View Monitor,
Rear Cross-traffic Collision-avoidance Assist, Parking Distance Warning voor/achter, een Surround View Monitor, Remote Smart Parking Assist en Safe Exit Assist. Een 10-tal airbags zorgen voor maximale bescherming bij een aanrijding: zijairbags voor de tweede zitrij, een knieairbag voor de bestuurder, een airbag tussen de voorstoelen, 2 airbags voorin, 2 zijairbags en 2 gordijnairbags die ook de inzittenden op de derde rij bescherming bieden.
| Hyundai………… | Kia…………………… | LandRover…… |
| Santa Fe | Sorento | Discovery Sport |
| 1.6 T-GDI PHEV | 1.6 T-GDI Plug-in | P270e PHEV |
| Premium | ExecutiveLine | S |
| 63.995 euro | 64.895 euro | 64.113 euro |
Het innovatieve vierwielaandrijving systeem van de 1.6 T-GDI PHEV uitvoering maakt afhankelijk van de wielgrip en de snelheid van het voertuig een betere koppelverdeling over de wielen mogelijk en zorgt volgens Hyundai op die manier voor optimale tractie, een beter rijgedrag en goede bochtenprestaties.
| Hyundai………… | Mazda…………… | Toyota………………. |
| Santa Fe | CX-80 | RAV4 |
| 1.6 T-GDI PHEV | e-SA PHEV 327 | 2.5 Plug-in Hybrid |
| Black Line | Homura | Bi-Tone Plus |
| 68.995 euro | 68.640 euro | 66.995 euro |
De nieuwe Santa Fe wordt geleverd met keuze uit de volgende 10 exterieurkleuren: Terracotta Orange, Magnetic Gray Metallic, Typhoon Silver Metallic, Abyss Black Mica, Creamy White Pearl Mica, Cyber Sage Mica, Ocado Green Mica, Pebble Blue Mica, Creamy White Matte en Earthy Brass Matte. Voor het interieur is er keuze uit zwarte stoffen bekleding of Supersonic Gray stoffen of lederen bekleding en Pecan Brown of Forest Green lederen bekleding. De Black Line wordt geleverd met zwarte Nappa lederen bekleding.

