De Hyundai i10 heeft een flinke upgrade gekregen en is volgens de importeur daarmee aantrekkelijker geworden.
Een van de voornaamste wijzigingen betreft de standaarduitrusting van de A‑segment auto. Die is uitgebreid. Maar daar hangt wel een fors hoger prijskaartje aan. Kon er voorheen al voor 17.995 euro worden weggereden met de i10, nu vraagt Hyundai minimaal 20.295 euro voor haar instapmodel. De klant krijgt voor dit bedrag voortaan de Comfort uitvoering (voorheen het tweede uitrustingsniveau met een prijskaartje van 20.095 euro). Zet je die versie naast elkaar (voor én na de upgrade) dan is de i10 slechts 200 euro duurder geworden. Maar daar zijn klanten die hun zinnen hadden gezet op de 17.995 euro kostende i-Drive basisuitvoering natuurlijk niet mee geholpen.

Het is nog maar een jaar geleden dat de i10 een metamorfose onderging. Zowel het interieur als het exterieur van de Hyundai kreeg een design-upgrade en ook op het gebied van technologie en comfort werd de A-segment auto naar een hoger niveau getild. Deze aanpak werd blijkbaar door de consument gewaardeerd want in de eerste helft van 2024 zijn de verkopen van de i10 met afgerond 50 procent toegenomen.

Om ervoor te zorgen dat de i10 goed blijft verkopen, is de basisversie nu completer. Deze instapversie heet nu dus Comfort (de i-Drive-uitvoering is zoals gezegd komen te vervallen) en beschikt voortaan over een 8-inch multimediascherm met navigatiefunctie, Hyundai Bluelink Lite met smartphone-app (abonnement voor 10 jaar), snelheidsbordenherkenning (ISLA), parkeersensoren achter (PDW) en een achteruitrijcamera met dynamische hulplijnen. Net als voor de upgrade beschikt de Comfort versie van de i10 ook over 14 inch stalen velgen met 175/65 R14 banden, handmatig verstelbare buitenspiegels, led dag verlichting, actieve rijbaanassistentie (LKA), handbediende airconditioning, een bandenspanning controlesysteem (TPMS), cruise control met snelheidslimiet, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, een dimmende binnenspiegel, een gedeeltelijk digitaal instrumentenpaneel (4 inch), een start/stop systeem, een in hoogte verstelbaar stuurwiel, in hoogte verstelbare hoofdsteunen voor & achter, Apple CarPlay & Android Auto, Over-The-Air (OTA) software-updates (service-updates), Bluetooth met spraakherkenning, autonome rijbaanassistentie (LFA)
en eCall (Emergency Call). Veel van deze zaken zijn sinds deze maand verplichte kost voor fabrikanten die auto’s in de Europese Unie willen verkopen dus het is niet zo dat Hyundai dit nu allemaal vanuit een soort Sinterklaas-gevoel aanbiedt, maar toch: nog minder dan voorheen kan je de i10 een kale auto noemen.
| Hyundai………. | Citroën…….. | Dacia………. |
| i10 4-zits | C3 | Sandero |
| 1.0i | 1.2 Turbo | TCe 90 |
| Comfort Smart | You | Journey |
| 21.295 euro | 20.690 euro | 21.330 euro |
| Fiat……….. | Kia………… | Mitsubishi….. |
| Panda | Picanto 4-zits | Space Star |
| 1.0 Hybrid | 1.0 DPI | 1.2 |
| Pandina | ExclusiveLine | Dynamic |
| 21.970 euro | 21.195 euro | 20.490 euro |
| Seat……….. | Suzuki…………….. | Toyota……… |
| Ibiza | Swift | Aygo X |
| 1.0 MPI Evo | 1.2 Smart Hybrid | 1.0 VVT-i |
| Reference | Comfort | Play |
| 21.990 euro | 21.695 euro | 20.495 euro |
De andere uitvoeringen zijn overigens Comfort Smart, Premium en N Line. De Comfort Smart versie (nieuw in het assortiment) onderscheidt zich ten opzichte van de instapversie door extra’s als een armsteun voorin, elektrisch verstelbare plus verwarmbare buitenspiegels, getinte ramen, mistlampen vóór, elektrische raambediening voor & achter, halogeenverlichting in de bagageruimte en een met leder bekleed stuurwiel.

De Premium uitvoering voegt daar nog het volgende aan toe: een gekleurde afwerking van het interieur, volautomatische airconditioning, led interieurverlichting, 13 inch remschijven achter en koplampen met halogeen- plus bochtenverlichting. Nieuw is dat de i10 Premium vanaf nu ook leverbaar is als 5-zitter in combinatie met een automatische transmissie.
| Hyundai…….. | Dacia………………. | Kia…………….. |
| i10 5-zits | Sandero Stepway | Picanto 4-zits |
| 1.0i AT | TCe 90 DCT | 1.0 DPI AMT |
| Premium | Extreme | GT-Line |
| 25.045 euro | 25.790 euro | 24.895 euro |
| MG……….. | Mitsubishi….. | Toyota…………… |
| 3 | Space Star | Aygo X |
| Hybrid+ | 1.2 CVT | 1.0 VVT-i S-CVT |
| Luxury | Instyle | Envy |
| 25.769 euro | 25.490 euro | 25.950 euro |
De i10 N Line onderscheidt zich verder door extra’s als een aluminium design pedalen set, privacy glass, verwarmbare voorstoelen, een verwarmbaar stuurwiel, 2 inklapbare sleutels, led & halogeen achterlichtunits en een lederlook versnellingspook. Hij staat op 16-inch lichtmetalen N Line velgen met 195/45 R16 banden en beschikt over speciaal afgestelde ophangings- & stuurcomponenten voor meer rijdynamiek en een snellere stuurrespons.

De i10 is als vanouds leverbaar met een 1,0 liter 3 cilinder benzinemotor van 63 pk en 93 Nm, gekoppeld aan een handgeschakelde 5 versnellingsbak. Een automatische transmissie is optioneel leverbaar. Idle Stop and Go (ISG) is standaard; het schakelt de motor automatisch uit wanneer de auto tot stilstand komt en zorgt daarmee voor een lager verbruik en minder CO2-uitstoot. De N Line
topuitvoering wordt aangedreven door de 1.0 T-GDI benzinemotor met 3 cilinder en 90 pk / 172 Nm.
