Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic
  • Prijs vergelijking Hyundai Ioniq 3
  • Mercedes waarschuwt voor verkoopproblemen in China
  • Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3
  • Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport
  • Audi en Porsche zetten zich schrap
  • Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo
  • Dit is de nieuwe Hyundai Kona!
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Hyundai Ioniq 3

    21 juli 2026

    Mercedes waarschuwt voor verkoopproblemen in China

    21 juli 2026

    Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3

    21 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Nu is het officieel: Honda en Nissan fuseren
Economisch nieuws

Nu is het officieel: Honda en Nissan fuseren

16 december 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
HondaNissan

Het gonsde vorige week al van de fusiegeruchten tussen Nissan en Honda, en nu is het officieel. Op een persconferentie hebben beide autofabrikanten laten weten de intentie te hebben om een fusie aan te gaan. Ook Mitsubishi, waarvan Nissan de grootste aandeelhouder is, zal deel uitmaken van het nieuwe Japanse conglomeraat.

De nieuwe autogroep zal het op 2 na grootste autobedrijf van de wereld worden, na het Toyota concern en de Volkswagen Groep. Pas daarna volgen de Hyundai Motor Groep, Stellantis, General Motors, BYD en Ford. De bedoeling is dat de overnamegesprekken in juni 2025 afgerond zijn.

In augustus werd bekend dat Honda en Nissan (samen met Mitsubishi) op het gebied van de ontwikkeling van elektrische auto’s hun krachten gaan bundelen. Volgens beide bedrijven zijn de gesprekken daarna eigenlijk niet meer gestopt. De mogelijke fusie tussen Honda en Nissan moet “de wereldwijde concurrentiepositie verdedigen en het mogelijk maken om door te gaan met het leveren van aantrekkelijke producten”.

Als Honda en Nissan fuseren, betekent dat niet dat de twee samensmelten tot één merk. Zowel Honda als Nissan blijft apart bestaan, en dat geldt ook voor hun luxe labels Acura en Infiniti, maar de 2 bedrijven krijgen wel één hoger management en gaan zowel human resources als technologie met elkaar delen. Doel is het creëren van schaalvoordelen. Hiertoe zullen platforms met elkaar gedeeld gaan worden. Verder zal er samengewerkt gaan worden op het vlak va Research & Development en bij de productie.

Nissan topman Makoto Uchida zegt over de huwelijksaankondiging: “Vandaag is een cruciaal moment, want we beginnen met gesprekken over bedrijfsintegratie die de potentie hebben om onze toekomst te vormen. Als dit wordt gerealiseerd, geloof ik dat we door de krachten van beide bedrijven te verenigen, ongeëvenaarde waarde kunnen leveren aan klanten wereldwijd die onze respectievelijke merken waarderen. Samen kunnen we een unieke manier creëren waarop ze kunnen genieten van auto’s die geen van beide bedrijven alleen zou kunnen bereiken”.

Het idee is dat er samen een nieuw moederbedrijf wordt opgericht, een holding waaronder zowel Honda als Nissan komt te vallen. Als alles loopt zoals gepland, moeten Honda en Nissan medio 2025 het proces afronden. De fusie moet zijn beslag hebben gekregen in augustus 2026. De verwachting is dat Honda het meeste in de melk te brokkelen krijgt in het combinatiebedrijf en zodoende achter het stuur gaat plaatsnemen. Dat is logisch, want dat staat er in financieel opzicht aanzienlijk beter voor dan Nissan.

Er zijn meer handtekeningen gezet. Nissan, Honda en Mitsubishi hebben een memorandum van overeenstemming getekend waarin de bedrijven aangeven de mogelijkheid te onderzoeken om ook Mitsubishi deel uit te laten maken van de fusie. Mazda, Suzuki en Subaru behoren inmiddels tot het ‘Toyota kamp’ zodat er in Japan feitelijk nog maar 2 autoconcerns over zijn.

Honda Mitsubishi Nissan

Related Posts

Newsflash: Subaru wordt weer spannend

20 juli 2026

Newsflash: Dacia geeft gas met elektrische modellen

17 juli 2026

Honda investeert, maar niet in Europa

15 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.