Het gedisciplineerd opladen van jouw elektrische auto: dat ligt niet iedereen. Of je merkt dat jij als woninghuurder (geen eigen laadpaal noch zonnepanelen) eigelijk helemaal niet (zo veel) goedkoper uit bent dan in de media werd voorgespiegeld. Renault en Geely volgen het nieuws ook en lanceren via hun joint venture Horse Powertrain nu een compacte hybride aandrijflijn. Die is zo ontworpen om geïntegreerd te kunnen worden in de bestaande architectuur van elektrische voertuigen.
Deze alles-in-één module, die een kleine verbrandingsmotor (zo te zien viercilinder), een elektromotor, een transmissie en de bijhorende elektronica combineert, kan op de plaats van de hoofdkrachtbron in een elektrische auto worden geïnstalleerd. Grote aanpassingen aan het platform zijn niet nodig. Het geheel kan voorin worden gemonteerd, waardoor er dus sprake is van voorwielaandrijving, maar plaatsing achterin is ook mogelijk. Dan worden de achterwielen aangedreven. Horse Powertrain is voor 45 procent in handen van de Renault Groep en voor 45 procent van Volvo’s Chinese moederbedrijf Geely. De overige 10 procent is van het Saoedische oliebedrijf Aramco.
De aandrijflijn van Renault en Geely functioneert als een parallelle hybride of range extender. De verbrandingsmotor lust o.a. benzine, E85 en zuivere methanol. Volgens Matias Giannini, de CEO van Horse Powertrain, maakt de hybride aandrijflijn het voor autobouwers mogelijk om hun aanbod te diversifiëren zonder hun productieproces ingrijpend te moeten veranderen. In het geval van Renault zou de technologie zodoende plug-in hybride of range-extender versies van de nieuwe 4 E-Tech en 5 E-Tech mogelijk maken. Ook de grotere elektrische auto’s van het merk, zoals de Mégane en Scénic, kunnen worden omgebouwd.
Zoals gezegd gaat het om een pakket waarbij een compacte verbrandingsmotor gecombineerd wordt met een elektrisch exemplaar en een transmissie. Het geheel is ontworpen om in het vooronder van zo’n beetje elke bestaande elektrische auto te passen. De zogeheten Horse Future Concept kan gemakkelijk aangesloten worden op de bestaande aandrijfelektronica, waaronder ook de accu. Autofabrikanten die auto’s hebben ontworpen met enkel zuiver elektrische aandrijflijnen in het achterhoofd, kunnen nu dus dankzij Renault en Geely zonder al te veel ontwikkelingswerk een hybride versie van aanbieden. De verbrandingsmotor uit het pakket werkt dan als een soort ‘range extender’.
Geely en Renault presenteren hun ‘uitvinding’ later deze maand tijdens de Shanghai Auto Show. Dan zullen alle details over Horse Future Concept bekend gemaakt worden. Voordat de aandrijflijn het productiestadium heeft bereikt, moet er door Geely en Renault nog wel wat aan gesleuteld worden. Jouw Renault 5 E-Tech kan dus niet morgen al aangepast worden. Toch heeft het pas vorig jaar opgerichte Horse Powertrain haar eerste wapenfeit al klaar: de 1,8 liter benzinemotor van de Dacia Bigster Hybrid 155 is van deze joint venture afkomstig.
