Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BMW start serieproductie van de i3
  • Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9
  • Snelle sportwagens verbieden voor jonge bestuurders: maakt dat het verkeer veiliger?
  • Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa
  • Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi
  • Lucid stelt lancering Cosmos uit
  • Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BMW start serieproductie van de i3

    6 augustus 2026

    Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa

    6 augustus 2026

    Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

    6 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Suzuki scoort met waardevaste auto’s
Testcentrum

Suzuki scoort met waardevaste auto’s

17 mei 20254 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
SuzukiLogoBlauw

De ANWB heeft onderzocht wat de 10 meest waardevaste auto’s zijn. Uit de analyse blijkt dan benzinemodellen en personenwagens met een hybride aandrijflijn in 5 jaar tijd het minst in waarde dalen.

Wie op zoek is naar een andere auto, is vooral bezig met de aanschafprijs. Maar de ANWB merkt terecht op dat het ook raadzaam is om te kijken wat een bepaald model na een aantal gebruiksjaren nog opbrengt: de zogeheten waardevastheid. Hoe kleiner het verschil, des te goedkoper men rijdt. De ANWB, die graag met automobilisten meedenkt, heeft daarom de 10 meest waardevaste auto’s van de afgelopen 5 jaar op een rij gezet.

In deze top-10 valt op dat Suzuki met maar liefst 4 modellen vertegenwoordigd is en onder andere de eerste plus tweede podiumplaats weet te bemachtigen als het gaat om waardevastheid van haar auto’s. Dat is sowieso een knappe prestatie, maar helemaal als je bedenkt dat Suzuki een relatief smal gamma heeft.

Zoek jij een auto die zo min mogelijk aan waarde verliest gedurende 5 jaar gebruik, dan kan je het beste een Suzuki Jimny aanschaffen. Al dient het woord ‘kan’ in de vorige zin vervangen te worden door ‘kon’ want de Jimny is niet meer nieuw leverbaar. Maar ben jij in het bezit van dit type Suzuki, dan ben je spekkoper want jij bent dan eigenaar van een instant-klassieker. En die status doet wonderen voor de tweedehands waarde. De Jimny 1.5 is na 5 jaar nog 75 procent van zijn nieuwprijs waard.

De Suzuki die op de tweede plek eindigde, is de Ignis 1.2 met 72 procent waarde behoud. De Swift 1.2 komen we op plek 4 tegen met een score van 68 procent.

Daar tussen in eindigde de Skoda Kodiaq 1.5 TSI met 69 procent waarde behoud. De Karoq 1.5 TSI van hetzelfde merk scoort net iets minder goed met 68 procent, maar wist wel de 5de plek in de top-10 te bemachtigen. Skoda redt samen met Fiat de Europese eer in dit overzicht, want voor de rest komen we alleen modellen van Japanse merken tegen. Met de Panda 1.0 als uitzondering op de 6e plek dankzij 67 procent waarde behoud.

Lager in de top-10 wordt het weer een Japans feestje, want de plekken 7 t/m 10 worden bezet door de Toyota Yaris 1.5 Hybrid (67 procent), de Suzuki Vitara 1.0 (het vierde model van dit merk, maar in deze uitvoering niet langer leverbaar) met eveneens 67 procent waarde behoud, de Mazda 2 1.5 MHEV (65 procent) en de Honda Jazz 1.5 HEV (64 procent).

Dat de bokaal naar de Suzuki Jimny gaat, is te danken aan de sterk gestegen nieuwprijs (in de korte periode dat hij leverbaar was) en omdat er niet zoveel exemplaren zijn gekocht. Daardoor is het aanbod tweedehands exemplaren van de Jimny eigenlijk niet voldoende om aan de vraag te voldoen.

De relatief hoge waardevastheid van de Suzuki Ignis kan worden verklaard doordat relatief goedkope auto’s het in dit overzicht sowieso goed scoren. Met uitzondering van de Skoda’s behoren ze allemaal tot het A- en B-segment. Tot de marktintroductie van de Toyota Aygo X (die nog niet 5 jaar oud is en dus niet in het onderzoek kon worden meegenomen), was de Ignis de enige A-segment SUV op de markt. Dat maakt hem uniek … en dus ook als occasion veelgevraagd.

Skoda heeft de reputatie schappelijk geprijsde, ruime en praktische auto’s in zijn assortiment te hebben. De Kodiaq is daarvan misschien wel het beste voorbeeld. Zijn drielingbroers Seat Tarraco en Volkswagen Tiguan Allspace zijn een tikkeltje verfijnder, maar dat lijkt de Nederlandse autoconsument niet uit te maken. Met name in Sportline Business uitvoering ziet de Kodiaq er zowel van binnen als van buiten kek uit (dikke lichtmetalen velgen, sportstoelen met alcantara bekleding, digitaal instrumentarium) en de DSG automaat zorgt voor een weldadig gevoel. Met name de 7-persoons uitvoeringen brengen tweedehands relatief veel geld op.

 

Related Posts

BMW start serieproductie van de i3

6 augustus 2026

Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9

6 augustus 2026

Snelle sportwagens verbieden voor jonge bestuurders: maakt dat het verkeer veiliger?

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.