Citroën heeft aangekondigd dat alle exemplaren van de C3 en DS3 die nog zijn uitgerust met airbags van het Japanse merk Takata per direct uit roulatie moeten worden genomen in Europa. Er wordt dringend geadviseerd om niet meer met deze auto’s te rijden.
De maatregel volgt op een nieuw dodelijk ongeval in Frankrijk waarbij een defecte airbag betrokken was. “Gelet op de omstandigheden hebben wij besloten om deze voertuigen onder de status ‘stop drive’ te plaatsen”, zo verklaart Citroën topman Xavier Chardon. “Dit betekent dat er niet meer met die exemplaren van de C3 en DS3 gereden mag worden en dat die auto’s zo snel mogelijk gerepareerd moeten worden”.
In totaal gaat het om 441.000 voertuigen in Europa, onder meer in Nederland en Duitsland. Alleen al in Frankrijk rijden nog 82.000 auto’s rond met de risicovolle airbags. Deze terugroepactie komt bovenop eerdere maatregelen: begin 2025 werden al zo’n 236.900 auto’s in Noord-Frankrijk uit het verkeer gehaald, na een eerdere actie in Zuid-Europa in 2024.
Het probleem met de airbags van Takata is wereldwijd bekend. Door het gebruik van een chemisch gas dat slecht veroudert, kunnen de airbags bij een aanrijding ontploffen. Sinds het uitbreken van het schandaal in 2014 zijn al meerdere dodelijke slachtoffers gevallen. Niet alleen Citroën, maar ook fabrikanten als Honda, Toyota, Volkswagen, Stellantis (het moederbedrijf van Citroën), Nissan, Tesla, Ford, BMW en Ferrari hebben miljoenen voertuigen teruggeroepen. Wereldwijd lopen er nog altijd terugroepcampagnes om defecte airbags van Takata te vervangen.
Citroën roept eigenaren van een C3 of DS3 zoals omschreven in de inleiding op om hun auto niet meer te gebruiken en zo snel mogelijk contact op te nemen met een erkende dealer voor een reparatie.
