Indonesië is van plan om auto’s te produceren onder staatstoezicht. Het eerste prototype van de toekomstige Indonesische fabrikant, de I2C, zal zijn première beleven op de Gaikindo Indonesia International Auto Show die tot en met 3 augustus wordt gehouden.
Nationale autoproductie lijkt steeds meer een tijdsverschijnsel te worden. De betreffende regeringen en hun achterban lijken in ieder geval erg gecharmeerd van binnenlandse productie. Vinfast uit Vietnam is weliswaar een project van de private sector, maar het geniet de steun van overheidsinstanties. Togg uit Turkije geniet meer dan alleen de goodwill van de hoogste regering. En onlangs lazen we over de heropleving van het automerk Yugo in Servië.
Togg zou serieus werk kunnen maken van de marktintroductie in West- en Centraal-Europa. Het merk heeft nu 2 modellen, ontworpen door Pininfarina. In Duitsland is inmiddels de eerste Togg geregistreerd als overheidsvoertuig. Het afzetpotentieel is groot want onze oosterburen hebben veel mensen met een Turkse achtergrond als landgenoot.
En nu roert ook Indonesië zich/ De volledig elektrische SUV met 6 of 7 zitplaatsen is ontworpen in samenwerking met Italdesign. De Italiaanse ontwerpers ondersteunden een lokaal team bij het ontwerp en de technische implementatie. Het model is waarschijnlijk gebaseerd op een bestaand platform van een Chinese fabrikant. Gezien de prestatiespecificaties (83 kWh accu, 150 kW, 310 Nm) is BYD’s E-Platform 3.0 de waarschijnlijke basis.
Het Indonesische project “Indigenous Indonesia Car” wordt gesteund door PT Teknologi Militer Indonesia (TMI), een staatsbedrijf met een rijke geschiedenis op het gebied van defensie en militaire technologie. De I2C zal in eerste instantie worden gekocht en gebruikt door overheidsinstanties. Commerciële marketing zou later kunnen volgen. De productie start naar verwachting in 2028 en de vanafprijs zal rond de 30.000 euro liggen.
