Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
  • In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren
  • Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S
  • Verkleint rijden in een handgeschakelde auto de kans op Alzheimer?
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business

    24 juni 2026

    Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition

    24 juni 2026

    Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Amerikaanse veiligheidswaakhond opent opnieuw onderzoek naar Tesla’s met FSD
Tevredenheidresultaten

Amerikaanse veiligheidswaakhond opent opnieuw onderzoek naar Tesla’s met FSD

13 maart 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


De National Highway Traffic Safety Administration is een nieuwe technische analyse gestart naar 3,2 miljoen auto’s van Tesla in de VS die zijn uitgerust met Full-Self Driving. Dat liet de Amerikaanse veiligheidswaakhond donderdag weten.

Het nieuwe onderzoek naar Tesla’s Full Self Driving-systeem, dat uitsluitend op camera’s is gebaseerd, vindt plaats nadat er zich diverse ongelukken en een dodelijk incident plaats hebben gevonden. De NHTSA heeft het onderzoek naar de rijhulptechnologie, die vrijwel alle Tesla’s omvat, uitgebreid.

Tesla Full Self-Driving waarschuwt bestuurders mogelijk niet bij slecht zicht en wellicht zijn er meer ongelukken dan aanvankelijk werd gedacht en die niet zijn gemeld. Het onderzoek is nu uitgebreid naar een technische analyse om software-updates en de getroffen voertuigen te beoordelen.

Het Office of Defects Investigation (ODI) van de National Highway Traffic Safety Administration onderzoekt verder Tesla’s Full Self Driving Beta en het Full Self Driving Supervised systeem. Die werden geïmplementeerd nadat de autofabrikant medio 2021 overstapte van het gebruik van zowel camera’s als radars naar alleen camera’s met het Tesla Vision-systeem. Het agentschap vreest dat het systeem, ondanks een update, “de bestuurder niet adequaat kan waarschuwen bij slechte zichtomstandigheden zoals verblinding en sneeuw vlokken”.

Met andere woorden, de semi-autonome rij hulp zou onder bepaalde omstandigheden tekort kunnen schieten en de bestuurder mogelijk niet tijdig waarschuwen om een ​​aanrijding te voorkomen. Er zijn ook zorgen over het onder-rapporteren van gerelateerde aanrijdingen, waarvan er minstens één dodelijk was.

De NHTSA zegt dat Tesla de dag na het indienen van een melding van een dodelijk ongeval op 28 november 2023 is begonnen met de ontwikkeling van een software-update voor het systeem, maar het ODI “beschikt niet over informatie over wanneer de update is geïmplementeerd en welke voertuigen het bijgewerkte systeem hebben”. Het is echter wel op de hoogte van ten minste 9 incidenten met aanrijdingen. Als de software op deze voertuigen is geïnstalleerd, zou dit van invloed kunnen zijn geweest op een derde van die aanrijdingen.

Tijdens de voorlopige evaluatiefase gaf Tesla aan dat interne data- en labelbeperkingen een uniforme identificatie en analyse van crashes waarbij het potentieel problematische systeem was ingeschakeld, in de weg stonden. Omdat Tesla niet correct kon vaststellen welke crashes met de software te maken hadden, kan dit hebben geleid tot een onderrapportage van crashes op verschillende momenten in de vastgestelde periode. De voorlopige evaluatie is daarom nu overgegaan naar een technische analyse.

De incidentgegevens van de NHTSA suggereren dat Tesla’s systeem er niet in slaagt om de bestuurder adequaat te waarschuwen wanneer het zicht beperkt is. De crashes die de ODI onderzocht, toonden aan dat het systeem er niet in slaagde om veelvoorkomende weersomstandigheden, die het zicht van de camera belemmerden, te detecteren en/of waarschuwingen te geven dat de cameraprestaties waren verslechterd “tot vlak voor de crash”.

Uit Tesla’s antwoorden op vragen van de NHTSA blijkt dat er zich meer crashes in vergelijkbare situaties hebben voorgedaan. De NHTSA voegt eraan toe dat “FSD ook een voorliggend voertuig uit het oog verloor of nooit detecteerde”.

Autonoom rijden Tesla Tesla Full Self Driving

Related Posts

BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium

23 juni 2026

Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek

19 juni 2026

Zweden wil EU-uitrol van Tesla’s met FSD blokkeren

13 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.