Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
  • Grootste aandeelhouder eist dat Volkswagen sneller in kosten snijdt
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026

    BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Europa: voor het eerst meer import van auto’s uit China dan export
Economisch nieuws

Europa: voor het eerst meer import van auto’s uit China dan export

Met name Duitse autofabrikanten verscheepten minder
13 maart 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
ChinaEuropa2def

De import van auto’s uit China door lidstaten van de Europese Unie is voor het eerst groter dan de export naar China. Dat blijkt uit een analyse van EY. Waar de Europese Unie op autogebied eerder nog een aanzienlijk exportoverschot had, is nu dus sprake van een handelstekort.

Volgens EY daalde de export van auto’s (en auto-onderdelen) vanuit de Europese Unie naar China vorig jaar met 34 procent tot 16 miljard euro. Sinds 2022 is de export meer dan gehalveerd. Tegelijkertijd steeg vorig jaar de import uit China met 8 procent tot 22 miljard euro.

Onze oosterburen, traditioneel het belangrijkste autoland van Europa, voelt deze ontwikkeling goed in haar portemonnee. China was in 2025 slechts de zesde exportmarkt voor Duitse autofabrikanten. De export naar China daalde sinds 2022 van circa 30 miljard euro naar 13,6 miljard euro. In dezelfde periode steeg de invoer van voertuigen uit China met twee derde tot 7,4 miljard euro. Als deze ontwikkeling doorzet, zullen import en export volgens EY dit jaar op gelijke hoogte kunnen uitkomen.

EY-analist Constantin Gall stelt dat Chinese automerken in Duitsland momenteel (nog) moeite hebben om marktaandeel te winnen. Dat komt omdat er voor onze oosterburen niks boven een Volkswagen, Mercedes-Benz of BMW gaat. Daardoor weet de eigen auto-industrie haar marktpositie vooralsnog goed vast te houden. In andere Europese landen boeken Chinese fabrikanten volgens Gall echter al wel duidelijke successen. Met name in Groot-Brittannië lijkt het hek van de dam te zijn. Verder ontstond er vorige maand in Italië een run op de Leapmodel T03 nadat dit model tegen een stuntprijs werd aangeboden.

Bij de interpretatie van de cijfers is volgens Gall wel nuance nodig. In de categorie auto-onderdelen vallen ook batterijen voor elektrische voertuigen; een bedrijfsactiviteit waarmee Chinese producenten zeer dominant zijn. Daarnaast produceren Duitse autofabrikanten en toeleveranciers ook zelf in China, zowel voor de lokale markt als voor export naar Europa. Voorbeelden daarvan zijn de Mini Aceman plus de elektrische Cooper, de Cupra Tavascan, de Dacia Spring en het Smart assortiment.

De oplopende concurrentie en de bredere crisis in de sector laten ook hun sporen na in Duitsland. De omzet van de Duitse auto-industrie daalde in 2025 met 1,6 procent tot bijna 528 miljard euro. Tegelijkertijd nam de werkgelegenheid met 6,2 procent af tot afgerond 725.000 banen; het laagste niveau in 14 jaar. Europese autofabrikanten en toeleveranciers hebben in de afgelopen 2 jaar hun personeelsbestand met meer dan 100.000 man ingekrompen. Vooral bij toeleveranciers is de druk groot. In dat deel van de autobranche daalde de omzet met 4 procent en ging de werkgelegenheid met ruim 10 procent omlaag. Sinds 2019 zijn volgens EY bij toeleveranciers afgerond 73.000 banen verdwenen.

Auto-industrie China Duitsland Europa Europese Unie

Related Posts

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Newsflash: Smart #2 in volle glorie

7 augustus 2026

Elektrische auto’s: Hoe China profiteert van Europese onderlinge rivaliteit

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.