Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Komt er een door Chinezen ontworpen elektrische Maserati?
  • Snel en verfijnd: de BMW Alpina Vision
  • Prijs indicatie Volkswagen ID.Polo GTI
  • Steeds meer mensen weigeren drugstest in het verkeer
  • Australische rechter: verbijsterend trage voortgang massaclaim tegen Tesla
  • Stellantis sluit deal met Dongfeng
  • Newsflash: elektrische Volkswagen Golf komt pas in 2030
  • Moeilijk jaar dwingt Honda tot een koerswijziging
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Komt er een door Chinezen ontworpen elektrische Maserati?

    9 mei 2026

    Snel en verfijnd: de BMW Alpina Vision

    9 mei 2026

    Prijs indicatie Volkswagen ID.Polo GTI

    8 mei 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Dieselauto’s BMW kunnen spontaan in brand vliegen

    7 mei 2026

    Lynk & Co: boetes en facturen jaren nadat ‘abonnementsauto’ ingeleverd is

    5 mei 2026

    Audi (Q8) e-Tron kampt met ernstig remprobleem

    4 mei 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Alpine zegt verbrandingsmotor vaarwel
Toekomstplannen

Alpine zegt verbrandingsmotor vaarwel

1 mei 20265 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Alpine zet de transitie naar een modelgamma dat uitsluitend bestaat uit volledig elektrische sportieve auto’s voort. De aanstaande productiestop van de A110 betekent dat de banden met het benzinetijdperk worden doorgesneden. De sportwagenspecialist uit Dieppe bereidt een volledig elektrische opvolger voor. Maar zitten fans van de Alpine A110 daar op te wachten?

De elektrische A110 komt naar verwachting in 2027 op de markt. Er breekt voor Alpine dan een belangrijk moment aan. In Dieppe wil men bewijzen dat die elektrische A110 net zo snel en plezier-verschaffend zal zijn als de huidige editie met verbrandingsmotor.

De elektrische A110 heeft grote schoenen om te vullen, want zijn voorganger lukte het in 2017 om het merk uit Dieppe weer een prominente positie in de autowereld te bezorgen. Deze Alpine overtuigde, met zijn stijl, technische specificaties en wendbaarheid, veel sportwagen-liefhebbers, ook diegenen die aanvankelijk wat sceptisch waren. Ja, het was gelukt om de A110 uit de jaren-60 een waardige opvolger te geven.

Maar aan alle goede dingen komt een einde, en deze ‘Nieuwe Formule A110’ zal binnenkort verdwijnen, aangezien Renault heeft besloten dat de toekomst van Alpine volledig elektrisch is. Dit betekent dat de dagen van de A110 met verbrandingsmotor geteld zijn. Inmiddels is het gamma uitgebreid inderdaad uitgebreid met 2 elektrische modellen: de A290 als vonkende compacte hatchback en de A390 als een soort Frans antwoord op de Porsche Macan Electric.

Vooralsnog legt de transitie naar een gamma met louter elektrische modellen Alpine geen windeieren. In Dieppe viert men de overstap met een wereldwijde omzetstijging van 54,7 procent (3.246 registraties) in het eerste kwartaal, voornamelijk dankzij de A290, waarvan in deze periode 2.452 exemplaren werden verkocht.

Hoewel de verkoopresultaten van Alpine bescheiden zijn in vergelijking met Porsche (279.500 klanten in 2025) en zelfs Ferrari (die vorig jaar 13.640 auto’s verkocht), tonen deze registratiecijfers aan dat er wel degelijk interesse is van klanten in de sportieve bolides uit Dieppe. Luca de Meo, tot vorig jaar de CEO van de Renault Groep, heeft dit dus goed aangevoeld. Hij maakte in 2023 zelfs geld vrij om een zogeheten Dream Garage voor Alpine te ontwikkelen, bestaande uit 7 elektrische modellen. Dat gamma (A290, A390, A110, A110 Spider, A310, A490 en A590) zou nog dit decennium realiteit moeten worden.

Maar sinds de aankondiging van de Dream Garage is er veel veranderd. En daarmee wordt niet zozeer het vertrek vorig jaar van De Meo bedoeld. Hoewel er nog steeds 7 modellen gepland staan, zijn die niet per se meer dezelfde auto’s die de voormalige CEO voor ogen had. Zo wordt er niet meer gesproken over een nieuwe A310 (een 2+2-zits sportwagen; zijn plaats wordt ingenomen door een verlengde versie van de nieuwe A110), en het is onduidelijk of er naast de A390 nog een ander SUV model komt. In ieder geval wordt er niet meer gesproken over een zeer grote SUV om in de Verenigde Staten een marktpositie mee op te bouwen. De fluctuerende importheffingen van de regering-Trump hebben het enthousiasme van Alpine getemperd. De nieuwe elektrische Alpine A110 is echter nog in ontwikkeling en zal naar verwachting voor het einde van het jaar zijn debuut maken als showmodel op de Autosalon van Parijs, die plaatsvindt van 12 tot en met 18 oktober 2026. Deze elektrische Alpine A110 moet eind 2017 de A110 met verbrandingsmotor vervangen en moet minstens net zo leuk zijn om te rijden, zodat de fans van het merk met het iconische A-logo niet teleurgesteld worden.

Het APP-platform vormt de technische basis voor de toekomstige Alpine A110. In totaal staan er 4 modellen gepland op basis van dit modulaire platform, dat primair is ontworpen voor elektrische voertuigen, maar dat ook hybride aandrijflijnen zou kunnen huisvesten voor markten buiten de EU. Bij het nieuwe APP-platform zijn de accu’s zo laag mogelijk achter de (voor)stoelen geplaatst. Deze architectuur zorgt voor een zeer laag zwaartepunt, een evenwichtige gewichtsverdeling en een compact formaat, terwijl de bestuurder ook in een zeer lage zitpositie kan zitten voor betere controle en anticipatie op de bewegingen van de auto. Bovendien overweegt Alpine om de accu’s in het voorste compartiment van de auto te plaatsen voor een grotere laadcapaciteit en een grotere actieradius. Achterin zullen naar verwachting 2 axiale elektromotoren met een gecombineerd vermogen van 475 pk het gewicht van de accu’s compenseren en de elektrische Alpine A110 net zo speels maken als zijn tegenhanger met verbrandingsmotor, die in zijn krachtigste versie (A110 R) 350 pk levert. Andere, minder krachtige aandrijflijnen zouden later beschikbaar kunnen komen, en misschien zelfs een versie met vierwielaandrijving die een elektromotor aan de voorzijde heeft.

Het APP-platform is ontworpen voor een lange levensduur en zal naar verwachting 2 generaties voertuigen ondersteunen. Het is ontworpen voor de elektrische A110, die geproduceerd zal worden in de Alpine-fabriek in Dieppe, evenals diverse andere varianten van deze sportwagen. Er wordt al gesproken over een Spider versie, een 2+2 coupé en een 2+2 cabriolet.

Alpine

Related Posts

Het is over en uit voor de Alpine A110

19 april 2026

De Renault Groep wil voorkomen dat Stellantis op de autosalon van Parijs de show steelt

19 april 2026

Nieuwe Alpine A110: Ook met elektrische aandrijving een genot om mee te rijden

4 maart 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.