Magnus Nilsson, de eerste man van de Belgische Volvo fabriek in Gent, wordt vanaf 1 september algemeen productiedirecteur bij het bedrijf. Hij is minder dan een jaar in dienst geweest. Daardoor moet de Volvo fabriek in België nu alweer op zoek naar een nieuwe directeur.
Nilsson, die sinds 1988 in dienst is van Volvo, is pas sinds 1 januari van dit jaar fabrieksdirecteur in Gent. Hij volgde Stefan Fesser op, die er ruim 7 jaar lang het stuur in handen had. Bij Volvo in Gent werken ruim 6.300 mensen. In 2025 rolden er 212.177 auto’s van de band.
Over de toekomst van de fabriek bestaat veel onzekerheid. Er gingen geruchten over sluiting nadat productie-orders voor toekomstige modellen naar de nieuwe site in Slowakije gingen. Pas nadat de federale en Vlaamse regering hun knip trokken en over de brug kwamen met steunmaatregelen ter waarde van 119 miljoen euro, was Volvo bereid de belofte af te geven dat de fabriek open zou blijven. Het geld is bedoeld om ‘Gent’ concurrerender te maken door de kostenstructuur te verlagen.
Maar ‘open blijven’ is niet hetzelfde als ‘modellen van Volvo blijven bouwen’. Inmiddels is duidelijk dat de fabriek in Gent in het vizier is bij moederbedrijf Geely. Die wil, om de Europese importheffing op Chinese elektrische auto’s te omzeilen, modellen van Lynk & Co, Polestar en/of Zeekr in België laten bouwen. Dat plan is onderdeel van de doelstelling van Geely om de komende jaren haar omzet fors op te voeren.
