Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Trekhaak Xpeng kan plotseling inklappen
  • Dit zijn de 10 bestverkochte auto’s in Europa in juli
  • Microcars: meer modellen, meer ongelukken
  • Renault presenteert de vernieuwde 5 E-Tech
  • ING: aantal tankstations daalt mogelijk sneller dan verwacht
  • Toyota viert diamanten jubileum Corolla met 60th Anniversary Edition
  • Volkswagen topman in gesprek met personeel over voorgenomen ontslagronde
  • Ford introduceert de Puma ST Edition en Puma Gen-E Black Edition
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Dit zijn de 10 bestverkochte auto’s in Europa in juli

    24 augustus 2026

    Renault presenteert de vernieuwde 5 E-Tech

    24 augustus 2026

    ING: aantal tankstations daalt mogelijk sneller dan verwacht

    24 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Trekhaak Xpeng kan plotseling inklappen

    24 augustus 2026

    Microcars: meer modellen, meer ongelukken

    24 augustus 2026

    Autorijders hebben vaker een conflict met garages

    19 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Dit zijn de 10 bestverkochte auto’s in Europa in juli
Verkoopcijfers

Dit zijn de 10 bestverkochte auto’s in Europa in juli

De Dacia Sandero herovert de kroon
24 augustus 20265 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Een maand nadat de Dacia Sandero zijn eerste plaats verloor aan de Tesla Model Y, heeft hij de leiding op de Europese automarkt heroverd. Met 19.709 registraties in juli liet de budget-middenklasser de Volkswagen Golf en de T-Roc achter zich. Het contrast met de Tesla Model Y is opvallend: nummer één in juni, maar deze maand gezakt naar de 73ste plaats. Ook op jaarbasis (januari t/m juli) behoudt de Sandero zijn leidende positie.

Volgens gegevens van Dataforce werden er in juli 19.709 exemplaren van de Dacia Sandero verkocht. Dat is slechts 0,6 procent meer dan in juli 2025, maar genoeg om de Roemeense hatchback de eerste plaats terug te laten veroveren die hij in april en mei ook al bekleedde.

De Volkswagen Golf eindigde als tweede met 17.655 exemplaren; een aanzienlijke stijging van 14 procent. De Volkswagen T-Roc volgde op de derde plaats met 16.952 verkochte exemplaren, ondanks een verkoopdaling van 17 procent. Daarna komen de Toyota Yaris Cross met 15.356 registraties (-8 procent) en vervolgens de Volkswagen Tiguan met 14.956 exemplaren (-6,1 procent).

De prestatie van de Sandero is des te indrukwekkender omdat de toppositie niet te danken is aan een plotselinge stijging van de verkoop. De registraties zijn nauwelijks veranderd ten opzichte van vorig jaar. Het is juist de consistentie die het verschil maakt in een markt waar de resultaten van sommige modellen van maand tot maand aanzienlijk fluctueren.

De cumulatieve ranglijst sinds januari illustreert dit nog duidelijker. Met 132.998 verkochte exemplaren in 7 maanden blijft de Dacia de bestverkochte auto in Europa, ondanks een daling van 11 procent op jaarbasis. De Golf volgt met 121.272 exemplaren (+1,2 procent), vóór de T-Roc met 120.247 stuks (-5,4 procent). De Renault Clio bezet de vierde positie met 119.287 eenheden (-13 procent).

Het geval van de Tesla Model Y is veel dramatischer. De elektrische cross-over domineerde Europa in juni met 32.685 registraties. Een maand later registreerde Dataforce slechts 5.138 inschrijvingen; een daling van 3,5 procent ten opzichte van juli 2025. Hij zakt daarmee van de eerste naar de 73ste positie. Deze daling moet met de nodige voorzichtigheid worden geïnterpreteerd. Tesla heeft al lange tijd een veel minder consistente leveringsverdeling dan traditionele fabrikanten. Het merk concentreert zijn registraties over het algemeen meer aan het einde van het kwartaal, wat aanzienlijke schommelingen in de maandelijkse ranglijsten veroorzaakt. De prestaties van de Model Y sinds de lente illustreren dit: eerste in maart, 39ste in april, klom het model in mei weer omhoog voordat het in juni de leiding nam. Met 115.957 verkochte exemplaren staat de Model Y echter nog steeds op de 5de plaats in Europa voor de eerste 7 maanden van 2026. Belangrijker nog: de verkoop is met 55 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het zou daarom overdreven zijn om op basis van het verkoopresultaat van juli alleen te concluderen dat de belangstelling voor de Model Y voor het hele jaar is ingestort.

De ranglijst van juli laat ook enkele resultaten zien die ons ervan weerhouden de markt te reduceren tot een simpele zoektocht naar de laagste prijs. De Mercedes-Benz GLC behaalde bijvoorbeeld een van de beste resultaten in de Top 10. Met 13.602 registraties zag de Duitse SUV een stijging van 45 procent en klom naar de 7de plaats. De Peugeot 208 staat op de 8ste plaats met 13.337 verkochte exemplaren; een stijging van 12 procent, vóór de Toyota Yaris en de Kia Sportage. De Skoda Octavia wordt niet over het hoofd gezien: deze middenklasser staat niet alleen in de top-6 in juli, maar is ook de 11de bestverkochte auto sinds het begin van het jaar.

Verderop in de lijst laten sommige modellen een nog sterkere groei zien. De Mercedes CLA bereikte 9.378 registraties, een stijging van 159 procent, en staat op de 26ste plaats. De verkoop van de Volkswagen Polo steeg met 48 procent tot 9.357 exemplaren, terwijl de Renault 5 E-Tech een afzetstijging van 49 procent zag tot 8.343 exemplaren.

Ook Chinese fabrikanten beginnen met sommige modellen aanzienlijke verkoopvolumes te bereiken. De BYD Seal U staat op de 21ste plaats met 10.007 registraties; een stijging van 61 procent. De BYD Atto 2 bereikte 7.679 verkochte exemplaren en de 40stee plaats, vergeleken met slechts 636 een jaar eerder.

Daarentegen zijn verschillende vaste waarden in de top van de ranglijst fors gedaald. De Dacia Duster verloor 21 procent tot 11.494 exemplaren en zakte naar de 15de plaats. Vlak daarachter noteerde de Renault Clio 11.350 registraties; een daling van 15 procent. De Volkswagen T-Cross en de Skoda Fabia daalden beide met 19 procent.

Ook nieuwe modellen van Stellantis behoren tot de modellen die snel zijn gestegen in de algemene ranglijst. Sinds januari is de verkoop van de Citroën C3 Aircross met 228 procent gestegen tot 62.222 exemplaren, terwijl de verkoop van zijn technische tegenhanger, de Opel Frontera, met 278 procent toenam tot 51.119 exemplaren.

Dezelfde trend is te zien op de markt voor elektrische voertuigen met de Skoda Elroq. De Tsjechische SUV was in juli het bestverkochte volledig elektrische model van de 50 meest verkochte auto’s. In 7 maanden tijd werden er in totaal 67.760 exemplaren geregistreerd; een stijging van 59 procent, waarmee de Elroq de 27ste plaats behaalde in alle aandrijfvorm-categorieën.

Dacia Sandero

Related Posts

Prijs vergelijking Dacia Sandero Hybrid 155

23 augustus 2026

Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155

7 augustus 2026

Dacia Sandero voert na 6 maanden Europese autoverkopen aan

18 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.