Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Waarom niet: Jaguar XF Sportbrake
Opinie

Waarom niet: Jaguar XF Sportbrake

29 september 20163 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Jaguar XF Sportbrake

Het is officieel: Jaguar komt met een Sportbrake variant van de XF. Dat heeft designchef Ian Callum op de autosalon van Parijs bevestigd. Jaguar heeft ter illustratie een eerste foto van de toekomstige stationwagon verspreid. Ondanks dat op die afbeelding enkel een gecamoufleerd exemplaar is te zien, zegt Autointernationaal.nl : niet doen.

Jaguar wil zich graag meten met de grote jongens in het premiumsegment. De ene keer (F-Pace) lukt dat beter dan de andere keer (XJ). Tegelijkertijd denkt Jaguar dat zij in het premiumsegment niet serieus wordt genomen als zij geen stationwagon in haar gamma heeft. Dat is niet perse waar, want Cadillac, Infiniti en Lexus kunnen prima zonder. Maar goed, Jaguar is natuurlijk verblind door de verkoopaantallen die Audi (A6 Avant), BMW (5-serie Touring) en Mercedes E klasse Estate) realiseren. Wat zij kunnen, dat willen de Britten ook.

Er is echter een verschil tussen ‘willen’, ‘kunnen’ en ‘moeten willen’. Voor stationwagons is alleen in Europa een gezonde afzetmarkt. Elders laat dit carrosserietype de autoconsument grotendeels koud. Om die reden investeert Alfa Romeo geen geld in een SW uitvoering van de Giulia. En is er ook geen Maserati Ghibli Wagon.

Theoretisch zou het zo kunnen zijn dat de Britten kansen ruiken waar de Italianen vooral bedreigingen zien. Maar Jaguar gaat aan het feit voorbij dat Audi, BMW en Mercedes stuk voor stuk meer dan 10 keer zoveel auto’s verkopen in Europa. Dat is zeer waarschijnlijk het verschil tussen wel of geen geld verdienen in het segment voor premium stationwagons.

Autointernationaal.nl schrijft hier heel bewust “zeer waarschijnlijk”. Want theoretisch is het mogelijk dat Jaguar met een dermate fraai ontwerp komt, dat alle marketingwetten ineens niet meer geldig zijn en dat er een run op de showrooms ontstaat. Iets wat Mercedes bijvoorbeeld gelukt is in een ander segment met de CLA: de middenklasse sedan leek ten dode opgeschreven, maar Stuttgart bewees dat je als autofabrikant voor een trendbreuk kan zorgen. Mits er sprake is van een bovengemiddeld fraai ontwerp.

Maar dat is de stationwagon op de foto niet. De achterruit staat namelijk veel te rechtop om als ‘zwoel’ of ‘sexy’ bestempeld te kunnen worden. Nee, deze Jaguar XF Sportbrake oogt net zo dynamisch als een Ford Mondeo Wagon. Of wijlen X-type Estate. Jammer, want met de vorige editie wist het Britse merk wél de gevoelige snaar te raken. Zoek je een vlot ogende stationwagon, dan is zelfs de Volvo V90 een betere keuze.

Jaguar zegt zich te kunnen onderscheiden van de gevestigde orde in het premium combisegment omdat de XF van huis uit een aluminium architectuur heeft en omdat zij een scala aan aandrijflijnen in de strijd kan gooien. Die argumenten zijn niet overtuigend. De Duitse premiummerken bieden een motorenaanbod dat minstens net zo breed is. En die aluminium architectuur van de XF heeft onder de streep geen aantoonbaar beter product opgeleverd. Integendeel, qua interieurambiance wordt de Jaguar compleet weggevaagd door de Mercedes E klasse. En de concurrentiepositie wordt er niet beter op als BMW de nieuwe 5-serie in de showroom heeft staan.

Kortom, Jaguar zal volgend jaar (de presentatie van de nieuwe XF Sportbrake vindt in maart plaats op de autosalon van Genève en de verkoop start in het tweede semester) merken dat zij met dit ontwerp een veel te grote broek heeft aangetrokken . Het basismateriaal is op zijn best zozo, met het design slaat het merk de plank mis en het Britse merk is eenvoudigweg een maatje te klein om in een niche (want daar hebben we het vanuit mondiaal perspectief over) serieuze verkoopaantallen te kunnen realiseren. Jammer, maar ook roofdieren maken blijkbaar wel eens fouten.

Jaguar Jaguar XF

Related Posts

Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

18 juni 2026

Eerste publieksdebuut Jaguar Type 01

11 mei 2026

Jaguar: met Type 01 klaar voor de toekomst

6 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.