Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • TomTom stapt in zelfrijdende auto
  • Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar
  • Europees debuut voor Kia Seltos Hybrid en K4 Hybrid op Autosalon van Parijs
  • Meldingen van kilometertellerfraude met bijna een kwart gestegen
  • Volkswagen ziet verkoop in september verder instorten
  • Citroën verrast in Parijs met de nieuwe Bestel Eend
  • Chery presenteert de Q voor de Europese markt
  • Newsflash: Alpine vindt de A310 opnieuw uit
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    TomTom stapt in zelfrijdende auto

    10 oktober 2026

    Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar

    9 oktober 2026

    Europees debuut voor Kia Seltos Hybrid en K4 Hybrid op Autosalon van Parijs

    9 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Toekomstplannen Aston Martin bekend
Toekomstplannen

Toekomstplannen Aston Martin bekend

2 juni 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Andy Palmer, de CEO van Aston Martin, heeft in een interview het modellenoffensief voor de komende jaren bekend gemaakt. Tot en met 2023 komt het Britse merk elk jaar met nieuws.

Dit jaar zal de Vantage worden afgelost en volgend jaar is de Vanquish aan de beurt. In 2019 zal de cross-over DBX (zie tweede foto) worden gepresenteerd. Het jaar daarop kunnen we een supersportwagen met middenmotor verwachten. Dat model wordt door Palmer als een ‘Ferrari 488 GTB concurrent’ bestempeld. Dit impliceert dat de supersportwagen niet de bekende 5,2 liter V12 (in de DB11 goed voor 608 pk) voor de achteras geplaatst krijgt, maar een V8 van Mercedes-AMG (diens moederconcern Daimler heeft een 5 procent belang in Aston Martin).

Waarschijnlijk gaan een elektromotor voor assistentie zorgen, want volgens Palmer wordt er voor dit model, dat ook gaat concurreren met de Lamborghini Huracan en de McLaren 720S, scherp naar de hybride techniek van de Valkyrie hypersportwagen gekeken. Ook het gebruik van een koolstofvezel monocoque ligt dan voor de hand.

Verder wordt Lagonda als merk met 2 modellen in de markt gezet en dus losgeweekt van Aston Martin. Daarmee wil Palmer klanten van Bentley en Rolls-Royce afsnoepen. Hij duidt de modellen aan als de Lagonda One en de Lagonda Two. Zij verschijnen in 2021 en 2022 op de markt. Tenslotte wordt de DB11, die vorig jaar het levenslicht zag, in 2023 afgelost door de DB12.

Aston Martin heeft in het eerste kwartaal haar omzet meer dan verdubbeld naar bijna 220 miljoen euro. De winst voor belastingen kwam uit op 6,85 miljoen euro terwijl een jaar geleden nog 107 miljoen verlies werd geleden. Dankzij het succes van de DB11, met name in Groot-Brittannië zelf en in China, verkocht de Britse fabrikant 2 keer zo veel auto’s als een jaar eerder.

Aston Martin kon bovendien voor 630 miljoen euro aan nieuwe financieringen regelen. Daarmee wordt zo’n 14 miljoen bespaard op de rentekosten terwijl de balans sterk is verbeterd. Op grond van de goede resultaten zijn de verwachtingen voor heel 2017 ook verder opgetrokken. Volgens financiële analisten maakt dat alles de kans dat Aston Martin, naar het voorbeeld van Ferrari, binnen afzienbare tijd naar de beurs trekt een stuk groter.

Palmer: “Aston Martin is het jaar sterk begonnen. Wij bouwen duurzame winstgevendheid op. Het ‘ Second Century Plan’ modellenoffensief zal de recente groei verder versterken, wat ondersteund wordt door de financiële bronnen en operationele discipline van een werkelijk Brits succesverhaal bij de productie van luxe auto’s”.

Naast de 7 opgesomde kernmodellen krijgen we in 2018 nog de DB11 Volante voorgeschoteld en in 2019 de Valkyrie hypersportwagen, die Aston Martin samen met Red Bull aan het ontwikkelen is. Indien alles volgens plan verloopt, gaat Aston Martin het nieuwe decennium in als een meer diverse fabrikant met een flink hogere afzet. Voor dit jaar worden 4.800 verkopen verwacht en voor de DBX denken de Britten jaarlijks 7.000 orders te kunnen noteren.

Aston Martin Lagonda

Related Posts

Newsflash: Honda werkt aan nieuwe generatie hybride techniek

19 september 2026

Aston Martin heeft in 8 jaar tijd meer dan 99% van zijn waarde verloren

4 september 2026

Woedende obligatiehouders Aston Martin stappen naar de rechter

1 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.